ORIENTAČNÍ BĚH   

JAK TO VIDÍ BÉĎA

pár zpráv a názorů z Pardubic
po 27. 09. 13:29

NOVINKY ČSOS
27.09.2021
13:25 - Sdělení sekce OB 22/2021
26.09.2021
15:37 - Druhý závod Českého poháru štafet vyhráli muži i ženy OK Lokomotiva Pardubice.
25.09.2021
20:04 - První závod Českého poháru štafet vyhráli muži OK Lokomotiva Pardubice a ženy OK Kamenice.
20:03 - Závod Českého poháru ve sprintu v Hradci Králové vyhráli Jana Stehlíková a Jakub Glonek.
22.09.2021
08:19 - Metodické listy ČSOS 9/2021
20.09.2021
14:49 - Dokument z MČR v OB na klasické trait se bude vysílat na ČT Sport ve čtvrtek 23. září od 10:00.
14:48 - M ČR na klasické a krátké trati v MTBO vyhráli Eva Haltof (2 tituly), Martin Kanta a Jakub Škoda.
19.09.2021
19:15 - Mistry ČR na klasické trati (Pohoří) se stali Denisa Kosová (2. Indráková, 3. Vyhnálková) a Vojtěch Král (2. Křivda, 3. Nykodým).
18.09.2021
17:12 - M ČR oblastních výběrů žactva: 1. Ještědská oblast, 2. Praha, 3. Vysočina.
12.09.2021
20:05 - Krátkou trať ŽB-Morava v Koblově vyhráli Kateřina Grycová a Petr Horvát.

OB v ČR
Sekce OB
- ORIS
- reprezentace OB
- hodnocení závodů
- postupy OB
- kalendář 2021
- kalendář 2022
- kalendář 2023
- komise rozvoje OB
- mapy
- historie M ČR
- výsledky závodů
- metodický portál
Sekce LOB
- repre LOB
- repre juniorů LOB
ČSOS

OB ve VČ oblasti
Vč. oblast
- kalendář 2021
- kalendář 2022
- hodnocení závodů
- KS OB Pk

OB v Pardubicích
LPU
- program
- Silva o-camp
- Liga škol
- PZP
- fotogalerie LPU
- info pro ml. žactvo
- SCD
- Facebook LPU
XPU
Jana Knapová
Matěj Kamenický

OB ve světě
IOF
- IOF Eventor
WorldofO
SZOŠ

Další informace
Začít orienťák
o-news.cz
Svět běhu
Sosnoviny
Vojtěch Král

M ČR v OB 2021
22.5. sprint (STE)
23.5. spr. štaf. (STE)
12.-13. 6. KT (SSU)
18.-19.9. klas (KAM)
18.9. žactvo (PHK)
9.10. štaf (AOP)
10.10. kluby (AOP)
16.10. NOB (VPM)

Žebříčky, ligy 2021
Český pohár
ŽA
Česká liga klubů
ŽB Č-v
ŽB Č-z
ŽB M
Vč.pohár (Ž,D)
Vč.pohár (V)
Vč. družstva

Budou závody
28.9. Vč.pohár (SRK)
2.10. Vč.pohár (LTU)
9.10. MČR Š (AOP)
10.10.MČR klub (AOP)

Závody za námi
26.9. ČPŠ (SJC)
25.9. ČPŠ (SJC)
25.9.ČP,ŽA,VČP(SHK)
18.-19.9.MČR KL(KAM)
18.9. MČR Ž (PHK)


Vícedenní 2021
Trojúhelník MLA)
GP Silesia (AOP)
Bohemia (BOR)
Velikonoce (DKP)
Zlínský (Š)krpál (TZL)
OA (OAV)
Rumcaj. míle (SJC)
Prázdniny (TUR)
Cena vých.Čech (LPU)
Interkompas (SJH)
West cup (ONO)

Mez. akce 2021
OB:
13.-16.5. ME (SUI)
3.-9.7. MS (CZE)
7.-13.8. MSV (HUN)
12.-15.8. SP (SWE)
19.-22.8. MED (LTU)
5.-10.9. MSJ (TUR)
30.9.-1.10. SP (ITA)
LOB:
22.-28.2. MS,MSJ,MED (EST)

Kluby a oblasti
(***=vyplatí se podívat)
Praha***
CEP*
EKP
MFP
VSP**
ZBP*
Středočeská***
DCE*
HCE***
KAM*
LBE**
LME
RIC*
ROZ*
ZVO*
DKL***
DOR***
JES*
KPY*
ODV*
PDY**
ROU**
SLA**
Západočeská***
BSO***
LPM***
MLA***
MAS*
NEK
KPM
KRL**
ONO
SKV**
VPM**
Jihočeská
KRE
KTA**
VCB***
VTA**
OPI***
PCB*
CST
Ještědská***
BOR**
DOK
LDC***
LLI*
JEN***
TUR**
TJN**
VLI***
CHA***
KUL*
LIT*
LTP***
PEN
STB
TUV
Východočeská***
CHC**
HOR***
JIL*
PHK*
SHK***
SRK**
VAM*
VRL***
ZAM*
DOB
LPU***
LTU***
KUO*
SJC***
STH***
SNA*
NPA***
OAV*
TYN*
XPU
Vysočina**
BZR*
CHT*
JHB*
PZR*
SJH***
CTB***
OSN*
SJI**
STA*
TTR**
Moravskoslez.**
BFM***
HAV*
SOP
TRI**
VRB*
KRN*
MOV***
OOP***
SIT***
SFM**
Hanácká**
ASU
KON*
OOL*
PLU
SSU**
TVR**
ZLH**
AOP***
JPV***
KSU**
UOL**
SBR*
STE***
Valašská***
EZL*
HLV*
KVS***
SKM***
LCE**
TZL***
VIC**
Jihomoravská***
ABM*
BBM*
LBM***
PBM**
TBM**
ADA**
RBK
UBM***
VBM
ZBM***

A ještě navíc
AROB
ČAR
COH
Nadace OB

E-mail: Petr Klimpl

Počet přístupů
TOPlist


ČR: Sprint vyhráli Glonek a Stehlíková. Dvoje štafety. Oblastní závody. Jednání sekce OB. Srovnávací testy mládeže v Pardubicích.
Východní Čechy: Vč. pohár pokračoval sprintem. Mistrovství oblasti štafet. Vč. pohár v orlickém podhůří.
Pardubice: Sprint v Hradci. Štafety v Mostku - muži v sobotu vyhráli, v neděli první muži i ženy. V úterý Vč. pohár. Naši závodníci na STM.
Svět: Euromeeting.
Jak to vidí Béďa na FBČESKÁ REPUBLIKA
 • NEW! Bylo vydáno zde, kde je zveřejněn seznam štafet s právem startu na M ČR štafet v roce 2021 (9. 10. 2021, AOP).
 • NEW! V pondělí v podvečer proběhnou jednání sekce OB. Nejdříve se poprvé sejde nově utvořená soutěžní komise. V úvodu se členové komise seznámí se systémem práce komise, dále projednají výsledky 3. kola výběrového řízení na pořadatele závodů sekce OB v roce 2022, budou jednat o tom, jak dál s M ČR oblastních výběrů žactva a s žebříčky B, projednají případné žádosti o výjimky startu na M ČR štafet a některé věci komisi čekají v bodě různé. Po skončení jednání komise proběhne schůze vedení sekce OB, které vedle projednání výstupů z jednání soutěžní komise projedná výsledky výběrového řízení na trenéry sekce OB, schválí seznam rozhodčích 1. třídy na roky 2022 a 2023 a projedná i některé věci v bodě různé.
 • NEW! Poslední díl letošních Srovnávacích testů mládeže proběhne v úterý v Pardubicích. O testování je obrovský zájem, zúčastní se skoro 200 dorostenců a juniorů. Na dráze Městského atletického stadiónu a v učebnách ZŠ Staňkova je čeká klasická baterie testů, kterou připravil ústřední trenér mládeže Marek Cahel ve spolupráci s Liborem Zřídkaveselým.
 • NEW! V České lize klubů po třech kolech vede LPU před PHK a KAM, v dorostu je první ZBM. Průběžné výsledky jsou zde.
 • NEW! Průběžné výsledky Českého poháru štafet po dvou kolech najdete tady.
 • NEW! Poslední víkend v září proběhla trojkombinace - Český pohár ve sprintu a dva závody Českého poháru štafet.
  V sobotu dopoledne uspořádal OK Slavia Hradec Králové sprint s centrem v Hradci Králové - Pouchově. Běželo se v prostoru ohraničeném ulicemi Věkošská, J. Černého, K Zastávce, Pouchovská, Malá, U Kovárny, Velká, Za Kostelem, kde byl městský mix (sídliště, bloky rodinných domů, park, školní a sportovní areály), vše téměř bez převýšení. Prostor byl celkem malý, proto některé tratě měly trať rozdělenou na dvě mapy, které byly ze dvou stran v jednom obalu. Běželo se na mapě Pouchov - Věkoše, kterou připravil Jan Netuka. Orientačně hodně pěkné tratě postavil Vojtěch Netuka, na tratích se muselo rychle běžet, ale i správně volit postupy mezi kontrolami. Na startu bylo přes 1100 závodníků (byl to současně i závod Východočeského poháru). V elitních kategoriích chyběla osmička reprezentantů, která byla ve Švýcarsku na Euromeetingu, přesto se na startu sešla velmi dobrá konkurence. V ženách si pro jasné vítězství doběhla největší favoritka Jana Stehlíková (LPU), když z 18 postupů měla 11 nejlepších mezičasů a v cíli měla náskok 38 sekund před další pardubickou závodnicí Janou Peterovou. Ta byla jen o sekundu lepší než třetí Barbora Vyhnálková (PGP), čtvrtá skončila Natalia Hiklová (ZBM) se ztrátou 44 sekund, pátá Eliška Sieglová (PGP) byla ještě o tři sekundy pomalejší, šestou příčku obsadila Kamila Gregorová (CTB) se ztrátou už přes minutu. V mužích suverénně vyhrál favorizovaný Jakub Glonek (KAM). Vedl od první kontroly až do cíle, z 21 postupů měl 15 nejlepších mezičasů. O 34 sekund zpět byl druhý Martin Roudný (LPU), který o sekundu porazil třetího Marka Mináře (ZBM) a o 4 sekundy čtvrtého Vojtěcha Sýkoru (LCE), páté místo obsadil Vít Horčička (TBM, +0:57) a šestý byl nestárnoucí Jan Mrázek (SJC) se ztrátou přesně jedné minuty na vítěze. V juniorkách byla nejlepší Jana Pekařová (TUR), která o 20 sekund porazila Lucii Semíkovou (KAM), třetí Barbora Matějková (TUR) byla ještě o 18 sekund pomalejší. V juniorech byl první Jan Gajda (KAM), o 11 sekund byl pomalejší druhý Filip Adámek (TBM), pro diplom za třetí místo si doběhl Kryštof Hájek (TUR, +0:26). V D18 jasně vyhrála největší favoritka Markétka Mulíčková (ABM), druhá Anna Karlová (JIL) za ní zaostala o 47 sekund, třetí Anna Marie Smutná (DKP) byla ještě o 10 sekund pomalejší. Také v H18 s přehledem vyhrál největší favorit, Jakub Chaloupský (PHK) porazil druhého Víta Čecha (AOP) o 29 sekund, překvapivě třetí skončil Martin Kabát (PGP, +0:45). V mladších dorostenkách překvapila vítězstvím Kateřina Doušková (TBM), jen sekundu za ní na druhém místě byla Lea Martanová (TUR), třetí Michaela Metelková (PHK) ztratila na vítězku 22 sekund. Pro první místo v mladších dorostencích si doběhl závodník PBM Adam Zřídkaveselý, který o 13 sekund porazil favorita Daniela Bolehovského (VSP), třetí Jakub Račanský (TBM) ztratil na vítěze přes půl minuty. Web závodu najdete tady.
  Na sobotu odpoledne připravil Sportcentrum Jičín první letošní závod Českého poháru štafet. Centrum bylo na rozlehlé louce u silnice mezi obcemi Dolní Olešnice a Mostek. Téměř 400 tříčlenných štafet čekal smíšený les, v lese byly mírné i prudké svahy, kamenná pole, hustá síť cest, bohužel i mnoho nových pasek. Mapu připravili Ondřej a Jan Prášilovi, tratě postavila Ivana Fujáčková. Tratě byly hezké, i když v některých kategoriích trochu delší (některé štafety dobíhaly už za šera). Boje byly zajímavé. V ženách z prvního úseku přiběhla jako první s malým náskokem Peterová (LPU) následovaná Doležalovou (KAM), další štafety (TUR, PGP, SHK a ZBM) měly ztrátu přes minutu a půl. Na druhém úseku podala velmi dobrý výkon Sieglová, která dostala štafetu PGP do vedení s náskokem minuty a půl před KAM (Hájková), s odstupem přes tři minuty předávaly štafety PHK, LPU a dvě štafety TUR. Na posledním úseku zaběhla výborně finišmanka štafety KAM Semíková a v cíli měla náskok půl minuty před Vyhnálkovou (PGP). Souboj o třetí místo vyhrála v závěru štafeta LPU (Stehlíková) před PHK (Svobodová), páté místo obsadily ženy TUR a šesté SHK. Složení štafet na stupních vítězů - KAM: Monika Doležalová, Eliška Hájková a Lucie Semíková; PGP: Adélka Bogarová, Eliška Sieglová a Barbora Vyhnálková; LPU: Jana Peterová, Šárka Kulhavá a Jan Stehlíková. V mužích si s prvním úsekem nejlépe poradila dvojice Glonek (KAM) a překvapivě Coufal (ZBM B), která předávala spolu, s půl minutovou ztrátou následovaly týmy TBM, LPM, LPU a ZBM A. Na druhém úseku získal štafetě LPU náskok Kubelka, druhý Adámek (TBM) měl na něj ztrátu přes dvě minuty a třetí Dlabaja (TUR C) o minutu více, následovaly štafety TUR A, KAM a PHK. Na posledním úseku udržel Roudný štafetě LPU dostatečný nákok před pronásledovateli, tři a půl minuty za ním doběhl Pompura (TBM), 20 sekund zpět finišoval Petržela (PHK), těsně za ním doběhl Wolf (TUR A), na dalších místech skončily štafety LCE a ZBM A. Složení nejlepších štafet - LPU: Matěj Kamenický, Tomáš Kubelka a Martin Roudný; TBM: Vít Horčička, Filip Adámek, Daniel Pompura; PHK: Jan Bendák, Ondřej Metelka a Jan Petržela. V dorostenkách vyhrály favoritky z Turnova ve složení Michela Novotná, Kristýna Matyášová a Lea Martanová, které měly náskok čtyři minuty před druhou štafetou TAP, na třetím místě doběhla štafeta ZBM. V dorostu překvapivě vyhrála štafeta DKP (Jaroslav Sedláček, Štěpán Koliáš a Albert Mareš) s půlminutovým náskokem před TBM, třetí skončila štafeta VSP.
  V neděli se konal ve stejném prostoru druhý závod štafet, tratě postavil Miroslav Kovář. Běželo se krásného babího léta v daleko více kamenitějším terénu než v sobotu. Boje o umístění byly ještě dramatičtější než v prvním závodě. V ženách z prvního úseku doběhla jako první Vandasová (PHK B), do minuty za ní doběhly Omová (TUR B), Tesařová (ZBM) a Matějů (PGP), z favoritů ztrácela štafeta PHK A dvě a půl minuty a SHK s LPU čtyři a půl minuty. Na druhém úseku se do vedení dostala štafeta PHK A (Svobodová), na druhé mésto se se ztrátou necelých tří minut probojovala štafeta LPU (Stehlíková), další minutu ztrácela štafeta LCE (Perůtková), následovaly štafety SHK, PHK B a PGP. Třetí úsek byl dramatický. Štafeta LPU (Peterová) postupně stahovala vedoucí tým PHK (T. Kosová), v závěrečném pytlíku se před dostala a trio LPU Šárka Kulhavá, Jana Stehlíková a Jana Peterová slavilo vítězství s náskokem 24 sekund před PHK (Štěrbová, Svobodová, T. Kosová). Těsně za touto dvojicí doběhla výborně běžící finišmanka štafety PGP Sieglová a v cíli se trio Martina Matějů, Barbora Vyhnálková a Eliška Sieglová radovala z třetího místa. S minimální ztrátou doběhla na čtvrtém místě štafeta LCE, hned za ní SHK, s větším odstupem byla šestá štafeta TBM. V mužích předávali z prvního úseku ve vedení Valeš (LPM) a Kamenický (LPU), s minutovou ztrátou za nimi doběhla skupina ZBM B, TBM, TUR a ZBM B, z favoritů nabrala tříminutovou ztrátu štafeta PHK. Na druhém úseku šla hned v úvodu do vedení štafeta LPU (Roudný), stále držela dvouminutový náskok před prvním pronásledovatelem TUR (Richtr), o minutu zpět předávala na třetím místě štafeta PHK (Petržela), KAM (Semík) a ZBM (Hirš). Na posledním úseku udržel štafeta LPU vedení, byť Kubelka dělal chyby, chyby ale dělali i jeho pronásledovatelé. Štafeta LPU (Kamenický, Roudný, Kubelka) doběhla do cíle první s náskokem dvě a půl minuty před ZBM (Coufal, Hirš, Minář), těsně na třetím místě skončila štafeta PHK (Metelka, Petržela, Kubát), se ztrátou dalších tří minut finišovala štafeta KAM, následovaly týmy TBM a SSU. V dorostenkách se pořadí na čele stále měnilo, nakonec si vítězství i přes velkou ztrátu na prvním úseku odnesla štafeta TAP (Barbora Smolková, Ema Černá a Ema Bulířová), tři minuty byla druhá štafeta ZBM, třetí skončil tým DKP s odstupem půl minuty na druhé místo. V dorostencích skvěle po celou trať běželi kluci s LPM (Šimon Stehlík, David Němec a Ladislav Čepička), vyhráli, když v závěru odrazili atak štafety VSP, dvě minuty ztráty měla na třetím místě štafeta JJN.
  Web obou výborně připravených štafetových závodů je zde.
 • NEW! V IS ORIS jsou průběžné výsledky Českého poháru a žebříčku A po sobotním sprintu v Hradci Králové. V Manufaktura Českém poháru vede v ženách Denisa Kosová před Janou Stehlíkovou a Adélou Indrákovou, v mužích je první Tomáš Křivda před Milošem Nykodýmem a Jakubem Glonkem.
 • NEW! V sobotu pokračovaly v řadě oblastí žebříčky.
  V Ještědské oblasti proběhla krátká trať 29. ročníku SAXBO 2021 (Česko-saské dny orientačního běhu). Závodu na krátké trati pořádané OK Chrastava se zúčastnilo přes 600 závodníků. Centrum bylo v Chrastavě (u obalovny), běželo se na mapě Ovčí hora v kopcovitém terénu, kde byly v některých partiích prudké svahy a hluboké zářezy potoků, v několika místech bylo množství zkušebních vrtů a šachet (pozůstatky důlní činnosti ze 14. – 16. století); po loňské kůrovcové kalamitě byla část lesa po těžbě (místy pokácené stromy a nové paseky), místy byly náletové i vysazené hustníky s různou průchodností. Tratě postavil Ivan Vydra. V ženách vyhrála Barbora Baldrianová (VSP) s náskokem čtyř minut před druhou Lucií Janatovou (DKP) a šesti minut před třetí Janou Bartalošovou (PGP). V mužích byl nejrychlejší Němec Wieland Kundisch, který o dvě minuty porazil Pavla Hradce (TUR), třetí skončil další německý závodník Leif Bader.
  Východočeský pohár pokračoval sprintem, který proběhl po závodě Českého poháru v Hradci Králové - Pouchově. Terénem byl městský mix (sídliště, bloky rodinných domů, park, školní a sportovní areály), vše bylo téměř bez převýšení. Běželo se na mapě Pouchov - Věkoše, kterou připravil Jan Netuka, tratě postavil Vojtěch Netuka.
  Necelé tři stovky závodníků uvítali na startu krátké trati Hanáckého žebříčku pořadatelé z Magnus Orienteering. Centrum závodu bylo v Pobučí (5 km J od Zábřehu), připravena byla mapa Slavoňovský les (mapovali Vojtěch Král a Zdeněk Rajnošek). Stavitelé tratí Martin Štoudek, Tomáš Navrátil postavili kontroly v kopcovitém terénu, kde byl smíšený les, který byl porostově velmi pestrý, byla tam střední hustota komunikací, v části prostoru proběhla těžba dřeva po kůrovcové kalamitě. V ženách byla jasně nejlepší Lenka Janošíková (UOL), na dalších místech skončily Radka Uvizlová (STH) a Kateřina Svačinková (TVR). Na trati mužů byl první Radim Fajkus (JPV), necelé dvě minuty za ním skončil na druhém místě Petr Mrkvica (ZLH), 20 sekund za ním byl na třetím místě Tomáš Vavřík (MOV).
  Ve Hvozdné (centrem byl myslivecký areál za rybníkem) uspořádal Sportovní klub orientačního běhu Zlín klasiku oblastního žebříčku Valašské oblasti. Tomáš Slováček a Michal Smola postavili tratě na mapě Štákův vršek (autoři Zdeněk Rajnošek a Zdeněk Janů) v mírně zvlněném terénu, kde byl smíšený les, terénní i porostové detaily, střední viditelnost i hustota komunikací. Startovaly necelé dvě stovky závodníků. V ženách s přehledem vyhrála Renata Hubáčková (LCE), na dalších místech skončily Barbora Nešporová (TZL) a Veronika Mrázková (KVS). V mužích byl nejlepší Josef Hubáček (LCE) těsně před Martinem Sadílkem (VIC), třetí skončil Miroslav Pilát (DKL).
  Jihomoravská liga měla na pořadu krátkou trať, kterou pořádal Vysokoškolský sportovní klub MENDELU v Brně s centrem v Lelekovicích. Tratě pro tři stovky závodníků byly postaveny ve smíšeném lese, který byl členitý, místy byl poměrně kopcovitý terén bohatý na terénní i porostové detaily; průchodnost kolísala od výborné až po ztíženou, místy byl sezónní podrost. Tratě připravili Karel Fučík a Zdeněk Mazal. Na trati žen s tříminutovým náskokem vyhrála Klára Bořilová (TBM), druhá byla Jana Kopáčková (ZBM), třetí skončila Monika Mazalová (RBK). V mužích vyhrál o 22 sekund Petr Matula (ADA) před Tomášem Bořilem (TBM), třetí byl s dvouminutovou ztrátou další závodník TBM Jiří Ehl.
  Výsledky závodů jsou v IS ORIS.
 • NEW! Dokument z Mistrovství ČR v orientačním běhu na klasické trati se vysílal na ČT Sport. Webový odkaz je tady.
 • Byly vydány další Metodické listy. Číslo 9/2021 najdete zde.
 • O víkendu se konal vrchol domácí sezóny - Mistrovství ČR v orientačním běhu na klasické trati. Pořadatelé z OK Kamenici pozvali závodníky do Hornopožárského polesí. Šest stovek našich nejlepších závodníků v kategoriích dospělých, juniorů a dorostu běželo na mapě Na Požárech v měřítku 1:15000, autorem mapy byl Roman Horký. Les, v kterém se šampionát proběhl, byl tvořen smrkovo-bukovo-modřínovou dřevinou. Severní a centrální část závodního prostoru byla rovinatá až mírně zvlněná, porostově velmi pestrá, na mnoha místech plochy hustého lesa s různě sníženou průchodností. Jižní, západní a východní část prostoru byla tvořena svahy (místy prudkými) s množstvím žulových kamenů, balvanů a menších skalek včetně několika starých žulových lomů. Byly tam i lokální pozůstatky zlatokopecké činnosti. V terénu byla středně hustá síť komunikací, ale i dost nových velkých pasek (intenzivní odtěžování kůrovcové kalamity).
  Tratě sobotní kvalifikace připravil Luboš Semík. Beželo se za chladnějšího, ale pro běhání příjemného počasí. Do nedělního finále A postoupila většina favoritů. Překvapení se ale našla, třeba do finále A se nedostali Lenka Mechlová a Kamila Gregorová (D21), Jonáš Hubáček (H21) či Šimon Stehlík a Adam Zřídkaveselý (H16). V ženách jednotlivé kvalifikační rozběhy vyhrály Denisa Kosová, Karolína Teplá, Adéla Indráková a překvapivě Šárka Kulhavá, v mužích pak byli nejlepší Jan Procházka, Miloš Nykodým, Martin Roudný a Pavel Kubát.
  Nedělní finále postavil Martin Škvor. Tratě neměly moc dlouhých úseků mezi kontrolami (to charakter terénu neumožňoval), přesto se však volby postupů mezi kontrolami našly. Delší úseky se střídaly s kratšími. Celkově byla odezva většiny závodníků na tratě (a taky les) velmi příznivá. Běželo se za chladnějšího, ale na běhání ideálního počasí. V ženách vyhrála největší favoritka a obhájkyně titulu Denisa Kosová (PHK), která vedla od první kontroly, svůj náskok stále zvyšovala a v cíli byla o 3:23 min. dříve než druhá Adéla Indráková (ZBM). Bronzovou medaili získala Barbora Vyhnálková (PGP), která byla o více jak minutu pomalejší než druhá Indráková, čtvrtá skončila další závodnice PGP Eliška Sieglová, pátá skončila Jana Peterová (LPU) a šesté místo obsadila nestárnoucí Zdenka Kozáková (TBM). Závod mužů se vyvíjel daleko zajímavěji. Od startu vyrazil velmi rychle Tomáš Křivda (CHC), který vyhrál mezičasy na prvních pět kontrol, ve vysokém tempu stále pokračoval a v polovině trati (na 15. kontrole) si vybudoval tříminutový náskok před Vojtěchem Králem (KSU). Ten ale druhou polovinu trati zaběhl skvěle, náskok Křivdy začal pomalu stahovat a když při postupu na 26. a 27. kontrolu na něho získal po minutě, tak vypadalo, že není nic rozhodnuto. Křivda běžel sám, Král doběhl Kubelku a ten mu v tempu trochu pomohl. Na sběrce vedl Křivda o 6 sekund, ale Král předvedl skvělý finiš, na doběhu porazil Křivdu o 11 sekund a celkově tak s náskokem pěti sekund vybojoval mistrovský titul. Obhájce vítězství Miloš Nykodým (ZBM) měl o trochu pomalejší začátek, závěr zaběhl stejně dobře jako Král a v cíli byl třetí se ztrátou tři a půl minuty na vítěze. Čtvrté místo a páté místo obsadili závodníci PHK Pavel Kubát a Jan Petržela, šestý byl Martin Roudný (LPU). V juniorkách s přehledem vyhrála stříbrná z letošního MSJ Lucie Semíková (KAM), která vedla po celý závod a v cíli měla náskok před stříbrnou Michaelou Dittrichovou (LCE) skoro dvě minuty, třetí skončila Adéla Vandasová (PHK). V juniorech zaskočil juniorské reprezentanty Tomáš Janovský (PGP), který porazil dlouho vedoucího Lukáše Richtra (TUR) o 14 sekund, třetí skončil skoro s tříminutovou ztrátou slovenský závodník Adam Jonáš (ZBM). V D18 to byl po celé trati těsný souboj dvou největších favoritek Anny Karlové (JIL) a Markéty Mulíčkové (ABM), v cíli byl nakonec rozdíl 4 sekund ve prospěch jilemnické závodnice, bronz získala se ztrátou necelých čtyř minut Barbora Smolková (TAP). V H18 největší favorit Jakub Chaloupský (PHK) udělal na třech kontrolách minutové chyby a v cíli se musel sklonit před skvěle běžícím Jiřím Dondou (ONO), jeho náskok byl 2:36 min., bronz získal Matyáš Štrégl (VRL), který na vítěze ztratil přes čtyři minuty. V D16 si pro zlato doběhla Michaela Metelková (PHK), která si rozhodující náskok vybudovala neuvěřitelně rychlým mezičasem na 8. kontrolu, když svým největším soupeřkám nadělila tři resp. čtyři minuty; stříbro vybojovala dlouho vedoucí Michaela Novotná (TUR) se ztrátou dvou minut a bronz další závodnice TUR Lea Martanová (+3:57). V H16 nebyl na startu pro zranění Jan Strýček a jak se ukázalo, tak Daniel Bolehovský (VSP) přišel o největšího soupeře. Získal zlato, ale neměl to jednoduché, tři kontroly před cílem ještě těsně vedl Tomáš Kučera (ZBM), ten pak však udělal chybu a za zlatem zaostal o dvě minuty, bronz se ztrátou přes tři minuty získal Vilém Bednařík (PBM).
  Pořadatelé z OK Kamenice upořádali šampionát na vysoké úrovni, byl to opravdu důstojný vrchol letošní domácí sezony. Web šampionátu najdete zde.
 • Mistrovství ČR oblastních výběrů žactva proběhlo pod taktovkou OK 88 Hradec Králové ve Vysoké nad Labem. Pořadatelé si s pořádáním poradili velmi dobře, organizačně i technicky to byly pěkné závody. Závod tentokrát nebyl spojen se závodem ostatních kategorií (dospělí, dorost, veteráni), veškerá pozornost byla soustředěna na žáky. A ti to náležitě ocenili a vytvořili v cílovém areálu velmi dobrou atmosféru. Začalo představením jednotlivých A štafet oblastí, pokračovalo při hromadném startu, v průběhu celého závodu, při doběhu štafet do cíle a skvělá atmosféra vyvrcholila při vyhlášení šesti nejlepších družstev. Mapu Pod Milířem připravil Radek Novotný, tratě postavil Jan Petržela v rovinatém terénu, který byl porostově velmi rozmanitý, místy byl podrost; v prostoru se nacházela hustá síť cest a v některých částech i systém melioračních rýh.
  Závod se vyvíjel velmi zajímavě, rozhodovalo, kdo udělá méně chyb. A dělalo se jich dost. Na prvním úseku (H14) se vytvořila vedoucí skupina, která předávala na prvních šesti místech v pořadí JMO2, JEO 1, HAN1, JMO1, Praha1 a JEO3, z favoritů nabrala tříminutovou ztrátu VČO 1 a o minutu více ještě VYS1. Na druhém úseku (D14) se do vedení dostala štafeta HAN1, o minutu zpět byly týmy JEO3, JCO1 a Praha1, na páté místo se posunula štafeta VYS1, dvě minuty ztratila štafeta JEO1, dalších osm minut ztráty nabrala VCO1, dost ztratili i obhájci vítězství JMO1. Na třetím úseku (H12) udržel vedení tým HAN1, na dalších místech se ztrátou minuty a půl předávaly štafety VCO2, JEO1 a JCO1, dvě minuty zpět byl tým JEO3, necelé čtyři minuty zpět byly VYS1 a Praha1, další ztrátu utrpěla JMO1. Čtvrtý úsek vynesl (D12) do vedení štafetu JEO1, dvě minuty zpět byly štafety Praha1, HAN1 a VCO2, na páté místo se posunula JMO1, na šestém méstě se ztrátou šesti minut byla štafeta JEO3. Z pátého úseku (D12) předávaly s velkým náskokem na čele štafety Prahy1 a JEO1, pět minut zpět byla štafeta VCO2, sedm minut JMO1, následovaly týmy JEO3 a VCO1, štafeta VYS se na 4. a 5. úseku propadla na 9. příčku. Šestý úsek (H12) přinesl vedení JEO1, dvě minuty zpět byla štafeta Praha1, sedm minut pak VCO2, následovaly štafety HAN1, JMO1, JEO3, VCO1 a VYS1. Na sedmém úseku (D14) udržela vedení štafeta JEO 1 ale jen těsně před Praha1, pět a půl minuty zpět byly štafeta VCO2, minutu zpět pak HAN1, hodně se posunula štafeta VYS1, šestá byla štafeta JMO. Na osmém úseku (H14) se v boji u vítězství drama nekonalo, s náskokem skoro čtyř minut vyhrála štafeta JEO1, druhá byla Praha 1. Drama se odehrálo ale v boji o bronz, kde VYS1 těsně porazila VCO2, pátá skončila štafeta HAN1, šestá JMO1 a sedmá VCO1.
  Složení medailových štafet: zlato Ještědská oblast (Tomášek Prokop, Kunášková Karolína, Lamač František, Zabořilová Anna, Tomášková Matilda, Kutek Matěj, Lamačová Barbora a Heczko Erik), stříbro Praha (Sedláček Patrik, Gregorová Alice, Gajda Petr, Lošťáková Ela, Štěpová Barbora, Engel Adam, Baldrianová Eva a Štrait Vilém), bronz Vysočina (Prášil Jakub, Oranyová Sylva, Prášil Adam, Komárková Radka, Nováková Anna Marie, Blažek Vojtěch, Vítková Hana a Srb Vladimír).
  Vše podstatné je na webu letošního M ČR.
 • Na M ČR v běhu do vrchu (nahoru - dolů) v České Třebové (byla to i kvalifikace na MS v Thajsku) skončil v mužích Vojta Sýkora pátý, Pavel Brlica osmý a Ondra Volák desátý. V ženách obsadila Tereza Novotná sedmou příčku a juniorky s přehledem vyhrála Jana Pekařová.
 • Na Moravě se v neděli běžely do oblastní žebříčky.
  Ve Valašské oblasti beželo přes 200 závodníků sprint, který uspořádali pořadatelé z OB Vizovice. V ženách vyhrála Eva Pekárková (TZL) o minutu před Pavlou Dekány (LCE) a o dvě minuty před Terezou Koderičovou (PHK). V mužích byl nejlepší Michal Smola (TZL), minutu za ním skončil Michal Hubáček (LCE), ještě o minutu pomalejší byl třetí Jan Polášek (TZL).
  Přes čtyři stovky závodníků startovalo v Jedovnici na mapě Lipový žlíbek v závodě oblastního žebříčku, který uspořádal OOB Spartak Adamov. V ženách bylo pořadí Jana Matušková (RBK), Lenka Křížová (TTR) a Lenka Křečková (ASU). V mužích byl nejlepší Tomáš Zdráhal (OOL), dvě minuty zpět byl Jan Šidla (TZL), tři minuty za vítězem zaostal Jakub Zimmermann (TBM).
  Výsledky závodů jsou v IS ORIS.
 • Reportáž české juniorské reprezentace z MSJ v Turecku najdete na webu repre.
 • Proběhlo M ČR železničářů, které se konalo ve Šternberku. Ve sprintu vyhrál v mužích Zdeněk Šabatka (2. Michal Tihon, 3. Ondřej Svoboda), v ženách byla první Barbora Muchová. Na krátké trati byl nejlepší Michal Tihon (2. Zdeněk Šabatka, 3. Ondřej Svoboda), v ženách vybojoval vítězství Eva Marková. Web celé akce je tady.
 • Byly ukončeny přihlášky do 3. kola výběrového řízení na pořádání závodů sekce OB v roce 2022. O pořádání dvou květnových závodů ŽB Morava projevili zájem pořadatelé ze ZBM (prostor u Ochozu u Brna) a dvojice AOV a SOP (les mezi Hošťálkovicemi a Bobrovníky a lesní prostor mezi obcemi Závada, Bělá a Borová). Na pořádání tří závodů Veteraniády ČR (sprint, klasická a krátká trať) se přihlásili pořadatelé z MOV (sprint v Bohumíně a lesní závody mezi Petřkovicemi, Ludgeřovicemi, Markvartovicemi, Šilheřovicemi a Koblovem) a STE (sprint v Litovli a klasická a krátká trať v prostoru mezi obcemi Tvrdkov, Horní Město a Rešov). Na pořádání M ČR oblastních výběrů žactva se nepřihlásil nikdo. O přidělení pořadatelství rozhodne sekce OB v průběhu září.

VÝCHODNÍ ČECHY
 • NEW! Východočeský pohár pokračuje v úterý 28. září (státní svátek) letošním desátým závodem. Pořádá ho SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou, s centrem v Bělé - část Zadní Ochoz. 650 přihlášených závodníků čeká mapa Pěčínská přehrada (autoři Jan Potštejnský a Daniel Locker), tratě postavil Daniel Locker ve zvlněném podhorském lese se středně hustou sítí komunikací, v části prostoru prudký svah se skalními masivy. Start je tradičně v 10 hodin. Informace jsou na stránce závodu v IS ORIS.
 • NEW! Výsledky Vč. poháru po sobotním závodě v Hradci Králové - žactvo a dorost, dospělí a veteráni.
 • NEW! V Mistrovství oblasti družstev žactva po 9. kolech je čele LPU (1497) před PHK (1423) a SHK (1417), další pořadí je JIL, SJC a VRL. Kompletní pořadí je zde.
 • NEW! Východočeský pohár pokračoval sprintem. Závod proběhl po závodě Českého poháru a žebříčku A v Hradci Králové - Pouchově, pořádal OK Slavia Hradec Králové. Běželo se v prostoru ohraničeném ulicemi Věkošská, J. Černého, K Zastávce, Pouchovská, Malá, U Kovárny, Velká, Za Kostelem, kde byl městský mix (sídliště, bloky rodinných domů, park, školní a sportovní areály), vše bylo téměř bez převýšení. Běželo se na mapě Pouchov - Věkoše, kterou připravil Jan Netuka, moc pěkné tratě postavil Vojtěch Netuka, organizačně vše klapalo, vyšlo i počasí. Web závodu najdete tady.
 • NEW! Mistrovství oblasti štafet uspořádal v sobotu odpoledne Sportcentrum Jičín (byl to společný závod s Českým pohárem štafet). Centrum bylo na louce u silnice mezi obcemi Dolní Olešnice a Mostek. Štafety čekal smíšený les, v lese byly mírné i prudké svahy, kamenná pole, hustá síť cest, bohužel i mnoho nových pasek. Mapy připravili Ondřej a Jan Prášilovi, tratě postavila Ivana Fujáčková. V ženách vyhrála štafeta LPU před PHK a SHK, v mužích bylo medailové pořadí LPU, PHK a LPU B. V dorostenkách byla první štafeta VRL (2. PHK, 3. JIL), v dorostencích bylo pořadí LPU, SHK a PHK. V žekovských kategoriích bylo pořadí - D12: 1. LPU, 2. LPU B, 3. SHK; D14: 1. SJC, 2. PHK, 3. VRL; H12: 1. PHK, 2. SHK, 3. HOR a H14: 1. SJC, 2. SHK, 3. PHK. A jak dopadla vetereniáda Vč. oblasti? V D135 bylo pořadi PHK, LPU a PHK B, v H135 LPU, LPU B a SHK a v H165 HOR, SNA a JIL. Web závodu je zde.
 • Do neděle 20. 9. 2021 byly přihlášky do výběrového řízení na pořadatele závodů Vč. poháru v roce 2022 - podrobnosti zde.
 • Mistrovství ČR oblastních výběrů žactva ve Vysoké nad Labem běžely čtyři štafety Východočeské oblasti. Všechny čtyři týmy skončily do 11. místa, ta "třešniška na dortu" (medaile) však chyběla... Ááčko hodně ztratilo hned na prvních dvou úsecích, nakonec z toho byla sedmá příčka. Vyrovnaně běželo béčko, které ve složení Matyáš Kopecký, Barbora Chrástová, David Jakubský, Monika Munzarová, Hana Fenclová, Matyáš Kroupa, Vendula Novotná a Jan Vaníček obsadilo čtvrté místo 24 sekund za bronzem. Další dvě družstva skončila na 10. a 11. místě.

PARDUBICE
 • NEW! V úterý míří přes 120 pardubických závodníků do Bělé (část Zadní Ochoz), kde pořádá SRK další závod Vč. poháru. Klubový bus jede v 7:30 hod. ze Zborovského nám. a staví na Dubině.
 • NEW! Dvacítka pardubických dorostenců a juniorů se zúčastní v úterý Srovnávacích testů mládeže, které proběhnou na Městském atletickém stadiónu v Pardubicích.
 • NEW! V České lize klubů po třech kolech naši dospělí vedou, dorost je třetí.
 • NEW! V neděli byl u Mostku druhý závod Českého poháru štafet. Běželo i 24 pardubických štafet. A běžely lépe než v sobotu. V mužích trio Matěj Kamenický, Martin Roudný a Tomáš Kubelka zopakovalo sobotní jasné vítězství, béčko skončilo na 11. místě, opět bodovaly i další dvě štafety. V ženách po dramatické průběhu vyhrála naše štafeta Šárka Kulhavá, Jana Stehlíková a Jana Peterová, béčko doběhlo na pěkném osmém místě, bodovalo i céčko. V dorostencích zopakovala naše štafeta osmé místo ze soboty, podstaně se zlepšilo béčko, které skončilo na 11. místě. Dorostenky běžely dobře, výsledkem bylo 6. místo. Bohužel další tři štafety dorostenců i dorostenek skončily hluboko v poli poražených. Ve starších veteránech skončila naše štafeta třetí, veteránky byly páté.
 • NEW! Český pohár po 9 kolech. V ženách je Jana Stehlíková druhá a Jana Peterová šestá (24. Zvěřinová, 32. Fenclová, 33. Nováková, 47. Hančová, 49. Šístková). V mužích je Martin Roudný sedmý, Tomáš Kubelka osmý a Matěj Kamenický 11. (44. Zvěřina, 45. Procházka).
 • NEW! Naši závodníci v žebříčku A po 9. kole - D16A: 10. Srbová, 33. Haasová; D18A: 7. Koberová, 12. Fejfarová, 28. Stoklasová, 33. Brožková, 38. Kološová, 48. Pušová; D20A: 33. Jelínková, 37. Brožková; H16A: 35. Jelínek, 41. Šípek, 42. Štichhauer, 46. Fajfr, 47. Hájek; H18A: 8. Haas, 15. Jelínek, 29. Váňa, 31. Štichhauer; H20A: 9. Mareček, 18. Pipek, 28. Mrskoč, 39. Macek.
 • NEW! V sobotu dopoledne se v Hradci Králové - Pouchově konal početně velmi obsazený sprint. Nejdříve proběhl závod Českého poháru a žebříčku A, následně pak závod Východočeského poháru. Startovalo 150 pardubických závodníků. A jak si vedli?
  V závodě Českého poháru výborně běželi naši dospělí. V dámské elitě vyhrála s přehledem Jana Stehlíková, druhá byla Jana Peterová, Marta Fenclová byla desátá, hned za ní Terka Nováková (15. Zvěřinová, 19. Šístková). V mužské elitě Byl Martin Roudný po velmi pěkném výkonu druhý, Tomáš Kubelka obsadil po velké chybě 11. příčku (16. Kamenický, 27. Nožka). V D21A vyhrála Klára Žaloudková, v H21C obsadili Jan Grundmann a Jan Čermák 2. a 3. místo. Vůbec se ale nedařilo našemu dorostu a juniorům. Nejlépe si vedla Katka Koberová, která v D18A obsadila 8. příčku, v H18A byl Kryštof Jelínek desátý (14. Haas, 18. Štichhauer, 20. Váňa), v juniorech byl Šimona Mareček 11. (19. Mrskoč, 20. Macek).
  V závodě Východočeského poháru skončila v D10C Nina Zvěřinová druhá (7. Macháčková), skvěle běžely holky v D12C, šest jich skončilo v první desítce, Hanička Fenclová vyhrála (5. Macková, 6. Munzarová, 7. Macháčková, 8. Švíglerová, 10. Froschová), v D12D byla Lída Fukátková první a v D14C byla Kačka Švíglerová druhá a Karda Pipková čtvrtá. V žácích se nejvíce dařilo klukům v H10C, Ondra Lučan vyhrál a Dan Macek byl čtvrtý (9. Domin). Ve veteránkách byla v D35C Renata Haasová třetí (9. Petrová), v D45C byla Pavla Švíglerová druhá (5. Pipková, 8. Demlová), v D45D vyhrála Katka Štichhauerová a v D55C skončila Laďka Víchová druhá. Ve veteránech v H35C byly Petr Šabatka třetí (4. Václavek, 9. Fukátko), v H35D skončil Pavel Hovorka třetí, v H45C vyhrál Karel Haas (4. P. Fencl, 6. Czagan, 7. Belej), v H45D vyhrál Luboš Macháček, v H55C byl Olda Kološ sedmý, v H55D obsadil Zdeněk Cinkan druhé místo, v H65C skončil Vašek Mrštík třetí (6. Farář, 9. Třasák), v H65D vyhrál Petr Klimpl před Jirkou Hostinským a v H75C obsadil Pepa Málek druhé místo.
 • NEW! V sobotu odpoledne se běžel u Mostku první závod Českého poháru štafet (pořádal Sportcentrum Jičín). Výborně opět běželi naši dospělí. V mužích trojice Matěj Kamenický, Tomáš Kubelka a Martin Roudný jasně vyhrála, béčko bylo desáté, bodovaly ještě dvě další štafety. V ženách trio Jana Peterová, Šárka Kulhavá a Jana Stehlíková skončilo třetí, béčko bylo 11. Vůbec se nedařilo dorostu, jedinou výjimkou bylo áčko dorostenců, které obsadilo 8. místo (K. Jelínek, Váňa, Haas), ostatní týmy byly hodně vzadu. V žákyních výborně běžely obě naše štafety v D12, které obsadily první dvě místa, v H12 byli kluci osmí, stejně jako štafeta v H14. Ve veteránech vyhrály dvě naše štafety kategorii H135, ženy v D135 byly třetí.
 • NEW! V Mistrovství Vč. oblasti družstev žactva je po 9. kole naše žactvo v čele.
 • NEW! Na středu odpoledne bylo připraveno 1. kolo 51. ročníku Ligy škol v orientačním běhu. Centrum bylo na rohu studáneckého lesa na Dubině. Covidová opatření na školách se podepsala na počtu přihlášených, je jich cca o 50 méně než obvykle, přihlášeno bylo cca 140 dětí. Bohužel 20 minut před startem začalo hodně pršet, pršelo i v průběhu celého závodu, některé děti odešly, takže do lesa se nakonec vydali jen 103 závodníci. Mezi školami byla nejúspěšnější ZŠ Studánka před Gymnáziem Dašická a ZŠ Benešovo nám. Výsledky najdete zde.
 • NEW! Po loňské vynucené pauze způsobené COVID-lockdownem se letos uskuteční již 28. ročník Rodinných štafet. Uskuteční se v neděli 24. října v krásném areálu rekreačního střediska v Krasnici. Rozpis závodu je na webu závodu.
 • O víkendu startovala čtyřicítka pardubických závodníků na Mistrovství ČR na klasice, které uspořádal OK Kamenice v Pohoří.
  V sobotní kvalifikaci se nám dařilo velmi rozdílně. Do bojů o medaile (do finále A) někteří, kteří by tam měli být, nepostoupili, naopak někteří mile překvapili. Do finále A si vybojovalo postup 13 závodníků LPU. Někteří (Udržalová, Váňa, Brožková) zůstali jen těsně za postupem.
  Nedělní finále nám medaili nepřineslo. V ženách výborně zaběhla Janča Peterová, na pátém místě zaostala dvě minuty za medailí, Šárka Kulhavá vynechala kontrolu a byla disk, Iveta Šístková do finále nenastoupila. V B-finále byla Terka Nováková čtvrtá (8. Pavla Udržalová, 12. Klára Žaloudková), Marta Fenclová vyhrála C-finále. V mužích výborně běžel Martin Roudný, který obsadil šesté místo. O místo hůře skončil Tomáš Kubelka, ale ten se svým výkonem spokojen nebyl (17. Matěj Kamenický, 19. David Procházka). V D16 obsadila po zranění se zotavující Míša Srbová 12. místo, Klára Haasová byla 18. V D18 jsme bohužel zastoupení v A finále neměli, Terka Fejfarová jasně vyhrála finále B, Terka Brožková v něm byla čtvrtá (a o místo ji utekla licence A) a Katka Koberová byla sedmá. Juniorky také běžely finále B - 8. Adéla Jelínková, 9. Lucie Brožková. Také naši kluci v H16 nebyli v áčku, v béčku si nejlépe vedl Filip Jelínek, který byl sedmý. Velmi dobře zaběhl Filip Haas v H18, který obsadil páté místo, když o medaili přišel dvouminutovou ztrátou při dlouhém postupu na 15. kontrolu, Filip Jelínek vyhrál finále B (6. Vojtěch Váňa). V juniorech jsme měli v A finále trojnásobné zastoupení, nejlépe si vedl Šimona Mareček na 10. místě, Ondra Pipek byl 12. a Ondra Macek 14. (Marek Mrskoč byl ve finále B pátý a těsně mu utekla licence A).
 • Ve štafetách Vč. oblasti na M ČR oblastních výběrů žactva ve Vysoké nad Labem běželo šest našich závodníků. V béčku oblasti, které skončilo na čtvrtém místě zaběhli velmi dobře Monča Munzarová, Hana Fenclová a Maty Kroupa. V áčku (7. místo) běžela Karda Pipková, které se závod nepodařil, v céčku (10.) výborně zaběhla druhý úsek Kačka Švíglerová a v déčku (11.) běžela Ema Nožičková.
 • Na M ČR v běhu do vrchu (nahoru - dolů) v České Třebové skončil Ondra Volák desátý.
 • Nejmladší žactvo mělo v sobotu ve Svítkově minisoustředění, pro účastníky byl připraven bohatý program.
 • Luboš Macháček se zúčastnil M ČR železničářů ve Šternberku. Ve veteránech nad 45 let byl ve sprintu druhý a na krátké trati třetí.
 • Bylo vydáno deváté letošní číslo Jantaru. Na titulní stránce je Šimon Mareček na závodě Českého poháru a žebříčku A ve Valchově. První část čísla je věnována závěru prázdnin (včetně námi pořádané Ceně východních Čech), další část se pak věnuje začátku podzimních žebříčkových závodů o prvních dvou víkendech v září. V závěru vedle tradičních rubrik je i článek věnovaný přípravě výstavby nového zázemí klubu. Obsah čísla najdete zde.

SVĚT
 • NEW! Euromeeting se letos konal ve Švýcarsku jako součást místního národního závodu. Sobotní krátká a nedělní klasická trať proběhly ve krásné krajině regionu Aletsch. Byla tam směs alpských lesů a pastvin, proložená skalními pásy, ve vyšších partiích byly skalní plotny a balvany, většina prostoru byla nad hranicí lesa. Centrum závodu bylo v Bettmeralp. V obdobném terénu se poběží v roce 2023 mistrovství světa. Euromeeting tedy přilákal řadu výborných závodníků, mezi nimi i naši osmičku.
  V sobotní krátké trati (švýcarští závodníci běželi na jiných tratích) vyhrála v ženách Tereza Janošíková před Vendulou Horčičkovou (další místa obsadily Finky Veera Klemettinen a Lotta Karhola), Denisa Kosová byla 17. a Tereza Čechová 45. V mužích vyhrál Fin Olli Ojanaho o 6 sekund před Tomášem Křivdou, další dvě místa obsadili Švédi Simon Hector a Jens Rönnols, Vojta Král skončil na 22. místě (40. Nykodým, 53. Hubáček).
  V nedělní kratší klasice vyhrál v mužích Francouz Mathieu Perrin, druhý byl vítěz krátké tratě Olli Ojanaho a třetí Ital Tobia Pezzati, z naší čtvreřice si nejlépe vedl Miloš Nykodým, který obsadil sedmé místo, Vojtěch Král byl 28. (53. Křivda, 62. Hubáček). V ženách zopakovala vítězství z krátké tratě Tereza Janošíková, na dalších dvou místech skončily Finky Veera Klemettinen a Lotta Karhola, výborně zaběhly i další dvě naše závodnice Denisa Kosová a Vendula Horčičková, které obsadily 5. a 6. místo (34. Čechová).
  Web akce je tady.
 • Na Mistrovství Finska běželi i někteří čeští závodnicí. V Juvě ve sprintu vyhrála jasně Tereza Janošíková kategorii žen (2. Merja Rantanen, 3. Veera Klemettinen). V mužích byl Tomáš Křivda pátý a Jonáš Hubáček osmý (vyhrál Rus Artem Popov). Ve štafetách v Mikelli přispěl Tomáš Křivda k druhému místu Kalevan Rasti (vyhrál tým Tampereen Pyrintö), Tereza Janošíková běžela v bronzové štafetě Suunta Jyväskylä (i v ženách vyhrála štafeta Tampereen Pyrintö).