ORIENTAČNÍ BĚH   

JAK TO VIDÍ BÉĎA

pár zpráv a názorů z Pardubic
pá 01. 07. 11:04

NOVINKY ČSOS
30.06.2016
09:22 - Ranking na konci června vedou Miloš Nykodým a Denisa Kosová.
29.06.2016
13:43 - Akademickými mistry ČR na klasické trati se v Horním Jelení stali Magdaléna Tužilová a Pavel Kubát.
28.06.2016
20:13 - Akademickými mistry ČR ve sprintu se v Pardubicích stali Jana Knapová a Miloš Nykodým.
13:30 - Dokument z MČR v OB na krátké trati bude vysílán na programu ČT Sport v sobotu 2. 7. v 18:45, repríza 3. 7. v 4:50 a  5. 7. v 4:55
26.06.2016
22:19 - Zápis z vedení sekce OB 20/2016.
17:20 - Mistrovství ČR na krátké trati v Hojné Vodě vyhráli Pavel Kubát (2. Petržela, 3. Nykodým) a Jindra Hlavová (2. Šafka Brožková, 3. Omová).
07:42 - Český pohár v OB po 7 kolech vedou Jindra Havová a Ondřej Semík.
23.06.2016
11:51 - Projekt mladých novinářů
20.06.2016
09:46 - zápis VV-ČSOS 4/2016
19.06.2016
19:29 - Krátkou trať ŽB-Morava v Borotíně vyhráli Roman Zbranek a Jindra Hlavová.

OB v ČR
Sekce OB
- ORIS
- reprezentace OB
- dorost ČR
- hodnocení závodů
- postupy OB
- kalendář 2016
- kalendář 2017
- komise rozvoje OB
- mapy
- výsledky závodů
Sekce LOB
- repre LOB
- repre juniorů LOB
ČSOS
- časopis OB

OB ve VČ oblasti
Vč. oblast
- závody Vč. oblast
- kalendář 2016
- hodnocení závodů
- KS OB Pk

OB v Pardubicích
LPU
- program
- Silva o-camp
- Liga škol
- fotogalerie LPU
- info pro ml. žactvo
- info pro st. žactvo
- info pro dorost
- TSM, SCM
- SCD
XPU
Jana Knapová
Matěj Kamenický

OB ve světě
IOF
- IOF Eventor
WorldofO
SZOŠ

Další informace
Sosnoviny
Jan Procházka
Jan Mrázek
Vojtěch Král
Michaela Omová
Miloš Nykodým
Jan Petržela

M ČR v OB 2016
16.4. noční (DOK)
7.5. sprint (LCE)
8.5. spr. št. (LCE)
25.-26.6. KT (PGP)
1.-2.10. klas (LPU)
8.10. štaf (BOR)
9.10. druž (BOR)

Žebříčky, ligy 16
Český pohár
Žebříček A
Žebříček B-Čechy
Žebříček B-Morava
Český pohár štafet
Česká liga klubů
Ranking
Český pohár veteránů
Vč. pohár
Vč. pohár žactvo jaro

Budou závody

Závody za námi
28.-29.6. ČAH (LPU)
25.-26.6. MČRKT (PGP)
19.6. ŽB-M (ADA)
18.-19.6. ŽB-Č (KRL)
18.6. ŽB-M (KON)
11.6. Vč. pohár (HOR)
5.6. ČP štafet (BBM)
4.6. ČP,ŽA sprint (BBM)
4.6. ČP štafet (VBM)

Vícedenní 2016
Velikonoce (DKP)
Jarní trojúhel. (MLA)
Veteran cup (VAM)
Cena stř. Moravy (JPV)
Vysočina (CHT)
GP Silesia (AOP)
Šump. divočák (KSU)
Eduard 2016 (EKP)
Rumcaj.míle (SJC)
Česká Kanada (PGP)
Prázdniny (TUR)
Cena vých. Čech (PHK)
West cup (NEJ)

Mez. akce 2016
OB:
30.4.-2.5. SP (POL)
21.-28.5. ME (CZE)
30.6.-3.7. MED (POL)
9.-15.7. MSJ (SUI)
30.7.-4.8. AMS (HUN)
7.-13.8. MSV (EST)
20.-27.8. MS (SWE)
14.-16.10. SP (SUI)
LOB:
21.-24.1. SP,MSV (GER)
29.2.-5.3. ME,MSJ,MED (AUT)

Oddíly a oblasti
(***=vyplatí se podívat)
Praha***
DKP***
FSP
MKP
PGP**
SCP**
TAP*
EKP***
MFP
OLP
VSP**
ZBP*
Středočeská***
HCE***
KAM***
LBE***
RIC***
ROZ**
ZVO**
DKL**
DOR**
KPY***
ROU
SLA**
Západočeská***
BSO***
LPM***
MLA***
NEJ*
KPM
KRL***
VPM***
Jihočeská***
KRE
KTA*
VCB*
OPI**
PCB**
CST
Ještědská**
BOR**
LDC***
JEN*
TUR**
TJN*
VLI***
CHA***
LIT
LTP***
PEN
STB***
TUV
Východočeská***
CHC***
HOR***
HOS
JIL*
PHK*
SHK***
SRK**
VAM*
VRL***
ZAM*
DOB**
LPU***
LTU***
KUO***
SJC***
STH*
SNA*
NPA***
TYN*
XPU
Vysočina**
CHT*
JHB*
PZR*
SJH*
CTB*
OSN***
SJI***
TTR**
Moravskoslez.***
BFM**
HAV*
SOP**
TRI**
KAR***
KRN**
MOV**
OOP***
Hanácká***
ASU***
KON*
OOL*
SSU***
ZLH*
AOP*
JPV**
KSU***
UOL***
STE***
Valašská***
HLV
KVS***
SKM***
LCE**
TZL**
VIC***
Jihomoravská***
ABM
BBM**
LBM***
PBM*
TBM***
ADA***
RBK*
UBM**
VBM*
ZBM***

A ještě navíc
AROB
ČAR
COH
Nadace OB

E-mail: Petr Klimpl

Počet přístupů
TOPlist


ČR: První prázdninové vícedenní závody. Ranking na konci června vedou Miloš Nykodým a Denisa Kosová. České akademické hry 2016.
Východní Čechy: Kde budeme běhat na podzim.
Pardubice: O víkendu Veteran cup a Cena střední Moravy. Trio dorostenců na MED. Trio závodníků LPU v TOP 10 Rankingu. Pořádali jsme České akademické hry.
Svět: Mistrovství Evropy dorostu v Polsku. IOF Newsletter.

ČESKÁ REPUBLIKA
 • NEW! Půlhodinová reportáž z Mistrovství ČR na krátké trati bude odvysílána v sobotu 2.7.2016 v 18:45 na ČT Sport (poté ji bude možné shlédnout v archivu ČT).
 • NEW! Třídenní závody Veteran cup připravili pořadatelé z OOB Vamberk od pátka do neděle s centrem v kemp u koupaliště v Kostelci nad Orlicí. Závod bude zahájen pátečním sprintem v Kostelci nad Orlicí (z 80 % městská zástavba) a na druhou a třetí etapu se závodníci podívají do lesů v okolí Kostelecké Lhoty (rovinatý až mírně zvlněný, hustá síť komunikací, různorodé porosty). Přihlášeny jsou tři stovky závodníků, v ženách je hlavní favoritkou Martina Hepnerová, v mužích pak Petr Horvát a David Hepner. Stránky závodu jsou zde.
 • NEW! Tradiční Cena střední Moravy se letos koná v lesích kolem obce Suchý. Závod má 4 etapy s pondělní přestávkou (kdy je na odpoledne připraven doprovodný sprint v Boskovicích v zámeckém parku a ve městě). Pořadatelé z Oddílu orientačního sportu SK Prostějov připravili na sobotu krátkou trať, na neděli klasiku, na úterý další krátkou trať a ve středu se běží závěrečná zkrácená trať s handicapovým startem. První tři etapy se běží na náhorní plošině, kde je převážně jehličnatý les, a v něm velký počet vodotečí a melioračních příkopů. V poslední etapě je pak terén mírně svažitý, převážně jehličnatý les s občasným výskytem kamenů a skalek. O start projevilo zájem skoro 500 závodníků, v ženách by o celkové vítězství měly bojovat především Marta Fenclová a Iveta Šístková, v mužích jsou hlavními favority pořadí po 4 etapách Michal Smola, Michal Jirásek a Libor Zřídkaveselý. Webové stránky jsou tady.
 • NEW! Byl vydán Ranking ke konci června. V čele zůstali Miloš Nykodým a Denisa Kosová, za nimi došlo k řadě změn. V ženách je druhá Eva Kabáthová a třetí Vendula Horčičková (4. Poklopová, 5. J. Hlavová, 6. J. Knapová, 7. Hrušková, 8. Omová, 9. Topinková, 10. Šafka Brožková). V mužích jsou za vedoucím Nykodýmem druhý Daniel Hájek a třetí Ondřej Semík (4. Šedivý, 5. Kubelka, 6. Poklop, 7. Nožka, 8. Hradec, 9. Schuster, 10. Chloupek). Kompletní pořadí je v IS.
 • NEW! Orientační běh je tradičně součástí programu Českých akademických her. Ty letošní uspořádala Univerzita Pardubice a OB na nich opět nechyběl.
  V úterý v podvečer se přímo v Pardubicích běžel sprint. Centrum bylo ve sportovní hale Univerzity Pardubice, úvod tratě byl mezi domy pardubického sídliště Polabiny 1, po podběhnutí hlavní silnice byl zbytek v univerzitním kampusu. Tratě postavila Zuzana Klimplová, na mapě, kterou připravil Petr Fiala. Současně to byl i veřejný závod, možnost proběhnutí s mapou využila další skoro stovka závodníků. V ženách si pro titul akademické mistryně doběhla Jana Knapová (MU Brno), druhého nejlepšího času dosáhla Marta Fenclová (na vítězku ztratila 34 sekund), stříbro mezi akademiky vybojovala po nemoci se zotavující Denisa Kosová z Univerzity Hradec Králové (+0.44), třetí místo obsadila studentka MU Brno Vendula Horčičková (+1.04). V mužích si vybojoval vítězství Miloš Nykodým (VUT Brno), byť na trati udělal pár chybiček, druhé místo putuje také do VUT Brno zásluhou Daniela Hájka, který na vítěze ztratil 9 sekund, bronz získal David Procházka (UP Olomouc) se ztrátou 28 sekund na vítěze.
  Ve středu pak proběhl v lesním komplexu u Horního Jelení závod na klasické (trochu kratší) trati, kterou připravil Adam Zitka. Běželo se za ideálního počasí na mapě Blanická stráň v převážně rovinatém terénu s mírným převýšením a terénními detaily v západní části, na mapě byla řada porostových detailů a hustá síť komunikací. Na start bohužel nepřišla celá řada přihlášených akademiků...., přesto konkurence byla výborná. Ve vyrovnaném závodě mužů si pro zlato doběhl Pavel Kubát (Univerzita Hradec Králové), který o 4 sekundy porazil v závěru hodně stahujícího Miloše Nykodýma (VUT Brno), s minutovou ztrátou byl třetí další závodník VUT Brno Pavel Brlica. V ženách doběhla jako první do cíle Magdaléna Tužilová (MU Brno), její čas do konce už nikdo nepřekonal. Druhý nejlepší čas měla mimo šampionát běžící Marta Fenclová, akademické stříbro získala Barbora Hrušková (VUT Brno), která měla ztrátu na vítězku 2:10 min., třetí skončila vítězka úterního sprintu Jana Knapová z MU Brno (+2:54).
  Stránky orienťácké části ČAH najdete zde.
 • Jana Knapová běžela na Českých akademických hrách i atletiku (3000 m) a dosáhla času 10:35.81.
 • Junioři nominovaní na letošní světový juniorský o-šampionát odjeli přímo z M ČR na krátké trati na závěrečnou přípravu do Švýcarska, aby poznali, co je na MSJ čeká. Během čtyř dnů je čekalo pět mapových tréninků na všechny disciplíny v odpovídajícím typu terénu a po večerech pak poznatky probrali v rámci teoretické přípravy.
 • Přímo z českého šampionátu na krátké trati odjeli naši dorostenci na Mistrovství Evropy dorostu v Polsku. Před vlastním šampionátem proběhlo ještě několik poznávacích tréninků v relevantních terénech.
 • Komise OB ČAUS a realizační tým české reprezentace nominovaly 6 mužů a 6 žen na letošní akademické mistrovství světa, které bude přelomu července a srpna v Maďarsku. K přednominovaným členům Vysokoškolského sportovního centra Janě Knapové, Denise Kosové a Janu Petrželovi přibyli přímo z nominačního žebříčku další dvě ženy (Adéla Indráková, Vendula Horčičková) a tři muži (Miloš Nykodým, Daniel Hájek, Pavel Kubát). Sestavu doplnili další závodníci v pořadí onoho nominačního žebříčku (Eva Kabáthová, Adéla Jakobová, Tomáš Kubelka a Marek Minář). Rozdělení na jednotlivé tratě najdete tady. Dva týdny před AMS cestuje většina nominovaných na přípravný kemp do Maďarska, kde pod vedením Michala Smoly absolvují simulace jednotlivých tratí AMS. Na minulém akademickém MS na domácí půdě na Hané získali Češi celkem šest medailí (3x stříbro, 3x bronz), máme co obhajovat!
 • Vrchol domácí jarní sezóny OB - Mistrovství a Veteraniádu ČR v orientačním běhu na krátké trati - připravili pořadatelé z SK Praga do Novohradských hor. Za centrum zvolil velkou louku u obce Hojná Voda. Po oba dny se běželo v terénech, kde dosud nebyla mapa pro OB. Na oba dny mapu připravil Jan Drbal společně se Zdeňkem Sokolářem. Na startu bylo skoro než 1200 závodníků.
  V sobotu bylo na pořadu semifinále, které postavil Jan Procházka (PGP8206), závodníky čekal v sobotu podhorský terén s velkým převýšením, kde byl smíšený les s různou průběžností, různé skalky a srázy, minimální sezónní podrost, malá či střední hustota cest. Tratě byly orientačně zajímavé, náročnost hodně zvyšoval hodně těžký podklad terénu - spousta kamenů (mnoho děr mezi nimi), klacky, podrost. Běželo se za horkého počasí, avizované bouřky v průběhu závodu nedorazily. Na trati se dělalo hodně chyb, v mnoha kategoriích se dalo postoupit do nedělního finále A i s velkou ztrátou. Do finále se překvapivě nedostala řada favoritů - v D21 třeba Indráková a Topinková, v H21 Hradec, v H18 Křivda a Bendák, v D18 Vyhnálková a Malinová, v D16 Kochová, v H16 Jirka. V jednotlivých semifinálových skupinách hlavních kategorií vyhráli Pavel Kubát, Štěpán Zimmermann, Jakub Škoda a Tomáš Kubelka, resp. Vendula Horčičková, Michaela Omová, Jindra Hlavová a Dana Šafka Brožková (ta naprosto jasně).
  V sobotu večer a v noci na neděli se ochladilo, pršelo a hodně foukalo (stany v centru popadaly a potrhaly se, některé se díky pořadatelům a některým tam nocujícím závodníkům včas zbourat), v neděli pak bylo oblačné počasí, teplota tak akorát - ideální počasí na běhání. Finálové tratě připravil český reprezentant Jan Procházka (Bet), běželo se ze stejného centra, ale na rozdíl od soboty, kdy byly tratě severně, tak se nyní běželo v prostoru na jihu od centra. Terén byl obdobný jako v sobotu, přibyly místy podmáčený terén (řada bažinek). Tratě byly velmi pěkné, byly většinou běhatelnější než v sobotu, střídaly se různé typy terénu, měnily se i vzdálenosti mezi kontrolami a směry odběhu. Řada závodníků dělala chyby, v dramatických bojích se především v mládežnických kategoriích objevili na stupních vítězů překvapivé tváře. To ale neplatilo v kategorii mužů, kde se o první místa podělili favorité. Do 11. kontroly vedl Miloš Nykodým (ZBM), po jeho skoro dvouminutové chybě ho nakrátko v čele vystřídal Daniel Hájek (ZBM), ale pak se na čelní pozici usadil Pavel Kubát (PHK), který měl sérii nejlepších mezičasů a už před sebe nikoho nepustil a vyhrál s náskokem 1:13 min. před zrychlujícím Janem Petrželou (PHK), pro bronz si nakonec doběhl Nykodým, který měl ztrátu na Petrželu 5 sekund, dalších 5 sekund ztratil na 4. místě Hájek (5. Šedivý, PGP, 6. J. Hubáček, LCE, 7. Kubelka, LPU, 8. Baier, TUR). Závod žen měl překvapivou vítězku, stala se jí Jindra Hlavová (ZBM). Na sedmé kontrole doběhla Michaelu Omovou (TUR) a spolu si doběhly pro zlato a bronz. Mezi ně se vklínila největší favoritka Dana Šafka Brožková (SJC), která výrazně chybovala dvě kontroly před cílem, stejně jako v té době vedoucí Vendula Hočičková (LCE), a to je vyřadilo z boje o titul, Šafka Brožková si nakonec doběhla pro stříbro se ztrátou 1:57 min. na vítězku, bronzová Omová za ní skončila jen 2 sekundy a čtvrtá Horčičková 8 sekund (5. Bochenková, 6. J. Knapová, 7. Jakobová, 8. Procházková). V juniorech získal titul Vojtěch Kettner (KAM), který v polovině trati vystřídal ve vedení v cíli Filipa Wolfa (TUR) a v cíli před ním měl náskok 67 sekund, bronz vybojoval Jana Čech (SJI) se ztrátou 1:35 min. na vítěze. V juniorkách favoritky hodně chybovaly, nejméně z nich Tereza Nováková (DKP), která si doběhla pro titul; společně s ní doběhla do cíle Karolína Šiková (LPM) a šla si pro stříbro, 4 sekundy za ní skončila bronzová Gabriela Hiršová (ZBM). V H18 vybojoval titul po vyrovnaném výkonu po celé trati Ondřej Hlaváč (ZBM), kterému se letos v předchozích závodech příliš nedařilo, 40 sekund za ním skončil jeho klubový kolega Otakar Hirš, dalších 38 sekund zpět na třetím místě byl Daniel Pek (SHK), jeho medaile je také poměrně překvapivá. V D18 se favoritky zaskočit nedaly - pro titul si jasně doběhla Barbora Chaloupská (PHK), která za sebou nechala o 71 sekund Terezu Čechovou (SJI), pro bronz si doběhla po zranění se zotavující Tereza Janošíková, která měla na vítězku ztrátu 1:25 min. V H16 se přes několik chyb pro titul doběhl favorizovaný Michal Bořánek (STE), jen 6 sekund za ní skončil překvapivě stříbrný Petr Melichar (LLI), ani bronz Dana Pavlovce (BOR) se nečekal, ten měl na vítěze ztrátu 63 sekund. V D16 vyhrála největší favoritka Šárka Rückerová (HOR), která v závěru chybovala, ale vedení udržela, druhá skončila Jana Peterová (LPU) se ztrátou 34 sekund, překvapivě třetí místo obsadila Veronika Šklíbová (SRK), která měla na vítězku ztrátu 2:02 min. Běžela se i velmi kvalitně obsazená Veteraniáda ČR, v jednotlivých kategoriích vítězství vybojovali - D35: Kateřina Kašková (CHA); D40: Pavlína Chaloupská (PHK); D45: Dagmar Podmolíková (TZL); D50: Jana Smutná (VAM); D55: Svatava Voltrová (ROZ); D60: Alena Rosecká (PZR); D65: Alena Neradová (LIT); D70: Pavla Stará (BOV); H35: Jiří Novák (NPA); H40: Jan Kučera (VSP); H45: Libor Filip (SRK); H50: Karel Kavalír (PHK); H55: Tomáš Václavek (STE); H60: Miroslav Folprecht (TUR); H65: Petr Uher (VSP); H70: Helmut Conrad (Dresden); H75: Alois Láznička (TZL) a H80: Jaroslav Křtěnský (BOR).
  Byl to velmi pěkný šampionát. Nádherné tratě, dobré mapy, pěkně postavené tratě - v lese výborné. Na louce a v organizaci také žádné viditelné nedostatky. Prostě závod, který musel orientačního labužníka hodně uspokojit. Stránky závodu s výsledky jsou tady.
 • Český pohár má za sebou jarní část. Po sedmi kolech je v ženách ve vedení Jindra Hlavová, která získala 102 bodů, následují 2. Topinková 93, 3. Gregorová 82, 4. Čepová 76, 5. Horčičková 62, 6. Jakobová 60, 7. Šafka Brožková 56, 8. Omová 56, 9. Kosová 53, 10. Poklopová 53. V mužích získala Ondřej Semík 107 bodů a vede (2. Hradec 106, 3. Kubát 101, 4. Poklop 96, 5. Kubelka 85, 6. Hájek 81, 7. Udržal 79, 8. Nykodým 75, 9. Minář 74, 10. Nožka 73). Kompletní výsledky jsou v IS ORIS.
 • Po sedmi kolech v INOV-8 CUP - žebříčku A 2016 vedou Šárka Rückerová (D16), Tereza Janošíkova (D18), Anna Štičková (D20), Michal Bořánek (STE), Vojtěch Sýkora (H18) a Vojtěch Kettner (KAM). Průběžné výsledky po jarní části jsou v IS ORIS.
 • 3-denní závody Pěkné prázdniny s OB v Českém ráji byla za 6 minut "vyprodány". Ve středu v 6:30 hod. byly otevřeny přihlášky na letošní PPéčka. CHKO Český ráj a majitelé lesů stanovili pořadatelům maximální počet závodníků na 1200. Tento počet možných přihlášek byl za pár minut naplněn. Závodníky lákají náročné skalní terény, kam se o-běžci mají stále větší problém dostat.
 • Realizační tým české o-reprezentace pod vedením Radka Novotného nominoval závodníky na letošní mistrovství světa, které se koná v druhé polovině srpna ve Švédsku. V ženách nás budou reprezentovat Vendula Haldin (klasika), Adéla Indráková (sprint, KT), Jana Knapová (sprint, mix štafety, klasika), Denisa Kosová (sprint, mix štafety, KT), Dana Šafka Brožková (KT, klasika), sestava na štafety bude určena až na místě dle okamžité formy. V mužích je pak nominace následující - Vojtěch Král (sprint, sprintové štafety, KT, štafety), Pavel Kubát (klasika), Miloš Nykodým (sprint, klasika), Jan Petržela (sprint, sprintové štafety), Jan Procházka (KT, štafety), Jan Šedivý (KT, klasika, štafety). Bližší info najdete na webu reprezentace OB.

VÝCHODNÍ ČECHY
 • NEW! Pořadatelé všech podzimních závodů dodali údaje pro společný rozpis podzimní části Východočeského poháru. Kde tedy budeme na podzim běhat: 3. 9. louka na Pod Žalým, severně od Křížovek (VRL); 24. 9. Horní Javoří (NPA); 8. 10. Horní Branná (JIL); 15. 10. Kozodry (VAM); 16. 10. Dvořisko (CHC); 22. 10. Babí u Trutnova, střelnice (LTU); 5. 11. Kutná Hora – Kaňk (SHK). Společný rozpis bude zveřejněn na webu Vč. oblasti.
 • Konečné výsledky Východočeského poháru žactva jaro 2016 najdete tady. V jednotlivých kategoriích si vítězství odnesli - D10C: Alžběta Neumannová (PHK), D12C: Michela Metelková (PHK), D14C: Kateřina Koberová (LPU), H10C: Filip Hanuš (VRL), H12C: Filip Haas (LPU), H14C: Jakub Chaloupský (PHK). Tyto konečné výsledky jsou i podkladem pro nominaci do družstva Vč. oblasti na M ČR oblastních výběrů žactva, které se běží na počátku října v Prysku.
 • Průběžné výsledky Východočeského poháru a oblastního mistrovství družstev žactva po 10. kole najdete zde. V oblastním mistrovství žactva po jarní části je v čele LPU těsně před PHK a STH (4. SHK, 5. SJC, 6. VRL, 7. SRK, 8. LTU, 9. JIL, 10. HOR).

PARDUBICE
 • NEW! Na Mistrovství Evropy dorostu v OB 2016, které proběhne od 30. 6. do 3. 7. v Polsku, odjela reprezentovat Českou republiku trojice pardubický dorostenců - Jana Peterová (D16), Jan Rusin (H16) a Ondřej Volák (H16). Bohužel neodjela původně nominovaná Anna Kopecká (D18), která se v závěru českého šampionátu na krátké trati zranila a místo ní musela být povolána náhradnice
 • NEW! Na startu 3-denních závodů Veteran cup v Kostelci nad Orlicí bude od pátka do neděle třicítka pardubických závodníků. Šéfovou výpravy je Jitka Demlová.
 • NEW! Od soboty do středy se v okolí obce Suchý na Boskovicku běží 4-etapové závody Cena střední Moravy. Startuje 5 závodníků LPU, vedoucí výpravy je Iveta Šístková.
 • NEW! V Rankingu na konci června je první desítce trojice závodníků LPU - Jana, Píkej a Noga. V ženách se Jana vrátila do první desítky, je na 6. místě, Marta postoupila na 15. příčku, Lenka se zlepšila na 22. místo, ve čtvrté desítce jsou Pája, Martínka, Petra a Klára, Páďule je 52., Šárka 61., Iveta 83. a LeKli 90. = 11 žen v první stovce. V mužích poskočil Píkej na 5. příčku, Noga si polepšil na 7. místo, Matěj, David a Udr jsou seřazeni na 13. - 15. místě, Zvíře je 30., v sedmé desítce jsou Honjan a Filip, dloudobě zraněný Zlosyn klesnul na 90. místo (v TOP 100 je jen devět mužů LPU = velký pokles). Vývoj pořadí našich závodníků v Rankingu je zde.
 • NEW! V úterý a ve středu jsme pořádali orienťáckou část Českých akademických her.
  V úterý v podvečer se běžel sprint s centrem ve sportovní hale Univerzity Pardubice v Polabinách (tratě vedly mezi domy sídliště Polabiny 1 a pak v univerzitním kampusu). Organizačně vše klapalo, podle prvních ohlasů se tratě líbily (stavěla je Zuzka Klimplová na mapě, kterou připravil Petr Fiala). Běželo i několik akademiků z našeho klubu a to velmi dobře. Jana vyhrála titul akademické mistryně ČR, druhá doběhla mimo soutěž běžící Marta, Martina (také mimo akademiky) byla čtvrtá, Eliška devátá, Klára 11. a Simča 13., v mužích vybojoval David bronzovou medaili, Píkej obsadil 5. příčku, Filip byl 12. a Matěj 20.
  Ve středu se u Horního Jelení běžela klasická trať (postavil ji Adam Zitka, který také dobře uspořádaným závodům šéfoval). V mužích obsadil David sedmou příčku, Píkej a Filip skončili na 11. a 12. příčce. V ženách dosáhla druhého nejlepšího času Marta (běžela mimo soutěž), bronzovou akademickou medaili vybojovala Jana, Simča skončila osmá a Lenka 15.
 • NEW! V červnové Malé ceně Monaka doběhl Udr v mužích druhý, druhá byla i Jana J. ve veteránkách.
 • Jana Knapová běžela na Českých akademických hrách i atletiku (3000 m) a dosáhla času 10:35.81.
 • Petra Hančová byla ve Švýcarsku společně s ostatními nominovanými na letošní MSJ na závěrečné přípravě na světový juniorský šampionát, který proběhne v polovině července ve Švýcarsku.
 • Jana Knapová a Tomáš Kubelka byli nominováni na letošní akademické MS, které se uskuteční na přelomu července a srpna v Maďarsku.
 • O víkendu startovala sedmdesátka pardubických závodníků na Mistrovství a veteraniádě ČR na krátké trati. Pořadatelé z SK Praga připravili tento šampionát v náročných terénech v okolí Hojné Vody v Novohradských horách, celý šampionát byl velmi pěkný. Ze sobotního semifinále se v mistrovských kategoriích do A finále probojovalo celkem 14 závodníků LPU (Honza Rusin, Petra Hančová a Tomáš Kubelka dokonce své rozběhy vyhráli) a 17 veteránů. V neděli se nám ale vůbec nedařilo, jedinou medailovou výjimkou se stala Jana Peterová, která si v D16 doběhla po vyrovnaném výkonu pro stříbro. V mužích si zaslouží uznání za 7. příčku Tomáš Kubelka, velmi dobře běžel i Tomáš Udržal, který byl 12, Filip Záveský obsadil 31. místo, ve finále B vyhrál Radek Nožka (David Procházka tam byl čtvrtý). V ženách chybující Jana Knapová obsadila 6. příčku, dobře běžela i Lenka Knapová (10. místo), v B finále skončila Martina Zvěřinová druhá a Iveta Šístková šestá. V juniorkách favorizovaná Petra Hančová obsadila 6. příčku (Simoně Chládkové se vůbec nedařilo - 17. místo), v D18 se Anička Kopecká v závěru zranila, nakonec obsadila 10. místo, v H18 pokazil Jonáš Fencl úvod a skončil na 18. místě, nedařilo se ani klukům v H16, Ondra Volák běžel dobře v úvodu, pak chyboval a skončil na 9. místě, Honza Rusin (11.) a Martin Roudný (15.) chybovali v úvodu trati. Ve Veteraniádě ČR jsme získali tři medailová umístění - Marta Lučanová byla druhá v D35, Jiřina Novotná také druhá v D60 a Honza Knap obsadil třetí příčku v H65 (přehled dalších umístění v první desítce - D55: 4. Víchová, 8. Knapová; D65: 4. Kubíková; H35: 10. Vávra; H40: 10. Držka; H60: 8. Štěrba a H70: 4. Fridrich).
 • Průběžné pořadí v Českém poháru po 7 kolech – ženy: 16. L. Knapová, 23. Fenclová, 24. J. Knapová, 25. Zvěřinová, 27. Horová, 33. J. Knapová, 37. Procházková, 39. Š. Kulhavá, 42. Hermanová; muži: 5. Kubelka, 7. Udržal, 10. Nožka, 12. Kamenický, 14. Procházka, 16. Zvěřina, 54. Čermák.
 • Žebříček A 2016 po 7 kolech – D16: 3. Peterová, 17. Vojtíšková, 32. Kubíčková, 34. Borovičková, 35. Držková; D18: 6. Kopecká, 11. Waňková; D20: 3. Hančová, 7. Chládková, 26. Jansová, 34. Kulhavá; H16: 2. Rusin, 4. Volák, 6. M. Roudný, 18. V. Roudný; H18: 11. Fencl; H20: 21. Jurica.
 • Jana Knapová byla nominována na letošní mistrovství světa v OB, které se poběží v druhé polovině srpna ve Švédsku. Měla by běžet sprint, sprintové štafety a klasiku, možná i štafety.

SVĚT
 • NEW! První tři dny v červenci se bude v okolí polské Jaroslawi bojovat o medaile na letošním Mistrovství Evropy dorostu v orientačním běhu. Na pořadu je v pátek klasika, v sobotu štafety a v neděli závěrečný sprint. Úvodní klasika bude fyzicky i orientačně dost náročná díky řadě různě velkých rýh a zářezů v kopcovitém terénu. Štafety se poběží v kontinentálním terénu, který je orientačně zajímavý díky rozmanitelnosti porostů. Sprint bude v centru starého města, kde je spousta malých uliček. Česká republika byla loni dost úspěšná, když vyhrála ceněný pohár národů. Letos došlo na poslední chvíli ke změně v české výpravě, Annu Kopeckou, která se zranila při postupu na poslední kontrolu v nedělním závodě, nahradila Eliška Sieglová. Vedle ní nás budou reprezentovat - D16: Eliška Hojná, Anna Kochová, Jana Peterová, Šárka Rückerová; D18: Tereza Janošíková, Apolena Malinová, Barbora Vyhnálková; H16: Michal Bořánek, Sebastian Filipek, Jan Rusin, Ondřej Volák; H18: Jan Bendák, Otakar Hirš, Tomáš Křivda, Daniel Vandas. Realizační tým tvoří Marek Cahel, Jindra Hlavová, Jan Polášek a Jan Slíva. Webové stránky šampionátu najdete zde.
 • NEW! Vyšel červnový IOF Newsletter. Je zaměřen především na poslední týden v srpnu, kdy se koná MS ve Švédsku (Strömstad) a současně je tam i XXVIII. kongres IOF. Informace tam najdete i o jiných akcích, třeba o vývoji orientačním běhu v Kamerunu. Můžete se podívat tady.
 • Předsednictvo Mezinárodní federace OB jmenovalo Lenku Klimplovou novou předsedkyni komise rozvoje a mládeže IOF.