ORIENTAČNÍ BĚH   

JAK TO VIDÍ BÉĎA

pár zpráv a názorů z Pardubic
st 21. 02. 14:46

NOVINKY ČSOS
21.02.2018
12:36 - Adademické MS v LOB, Estonsko, sprint - muži: 7. Horvát; ženy: 8. Hančová.
12:34 - Do začátku 3. ročníku Světového dne OB (23. -29. 5.) zbývá 90 dnů; registrace zde.
15.02.2018
00:57 - O víkendu proběhl Workshop Příprava mapových podkladů 2018.
08.02.2018
12:53 - MSJ v LOB, Bulharsko, štafety - junioři: 1. RUS, 6. CZE (Hlaváč, Bartoš, Hašek).
12:52 - ME dorostu v LOB, Bulharsko, štafety - dorostenci: 1. FIN, 5. CZE; dorostenky: 1. FIN, 5. CZE.
11:17 - Sdělení sekce OB 2/2018.
10:53 - ME v LOB, Bulharsko, štafety - D: 1. RUS, 6. CZE (Hančová, Mechlová, Rost); H: 1. NOR, 5. CZE (Škoda, Laciga, Horvát).
07.02.2018
13:34 - ME v LOB, Bulharsko, klasická trať - D: 1.  Kechkina (RUS), 9. Mechlová, 12. Hančová, 16. Rost, 20. Neumannová; H: 1. Rost (SWE), 9. Škoda, 12. Laciga, 19. Horvát.
12:56 - ME dorostu v LOB, Bulharsko, klasická trať - dorostenky: 10. Kuchařová.
05.02.2018
17:53 - Newsletter ČSOS únor 2018: HTMLPDF 

OB v ČR
Sekce OB
- ORIS
- reprezentace OB
- dorost ČR
- hodnocení závodů
- postupy OB
- kalendář 2018
- kalendář 2019
- komise rozvoje OB
- mapy
- výsledky závodů
Sekce LOB
- repre LOB
- repre juniorů LOB
ČSOS

OB ve VČ oblasti
Vč. oblast
- závody Vč. oblast
- kalendář 2018
- hodnocení závodů
- KS OB Pk

OB v Pardubicích
LPU
- program
- Silva o-camp
- Liga škol
- fotogalerie LPU
- info pro ml. žactvo
- info pro st. žactvo
- TSM, SCM
- SCD
- Facebook LPU
XPU
Jana Knapová
Matěj Kamenický

OB ve světě
IOF
- IOF Eventor
- liveorienteering
WorldofO
SZOŠ

Další informace
o-news.cz
Svět běhu
Sosnoviny
Vojtěch Král
Miloš Nykodým

M ČR v OB 2018
14.4. noční (STH)
19.5. sprint (VTA)
23.-24.6. KT (TBM)
15.-16.9. klas (JPV)
28.9. spr. št. (TZL)
13.10. štaf (EKP)
14.10. druž (EKP)

Žebříčky, ligy 17
Český pohár
Žebříček A
Žebříček B-Čechy
Žebříček B-Morava
Český pohár štafet
Česká liga klubů
Ranking
Český pohár veteránů
Vč. družstva
Vč.pohár - žactvo j
Vč.pohár - do+do
Vč.pohár - veteráni
Vč.pohár - žactvo p

Budou závody
24.-25.2. LOB (STH)
4.3. Brutus kros (PHK)
11.3. Kuňka kros (LPU)
23.3. noční OB (PHK)
24.3. ČPŠ (PHK)
25.3. Vč. pohár (PHK)

Závody za námi
11.2. ZHL (SHK)
28.1. Vinice kros (LPU)
20.-21.1. LOB (MLA)
7.1. ZHL sprint (LPU)

Vícedenní 2018
Velikonoce (DKP)
Jarní trojúhel. (MLA)
Cena stř. Moravy (JPV)
Veteran cup (VAM)
Vysočina (CHT)
GP Silesia (AOP)
Šump. divočák (KSU)
Rumpál (LCE)
Rumcaj. míle (SJC)
Prázdniny (TUR)
Cena vých. Čech (PHK)
West cup (NEK)

Mez. akce 2018
OB:
6.-8.4. CEYOC (HUN)
5.-12.5. ME (SUI)
28.6.-1.7. MED (BUL)
6.-13.7. MSV (DEN)
8.-14.7. MSJ (HUN)
17.-21.7. AMS (FIN)
4.-11.7. MS (LAT)
31.8.-2.9. SP (NOR)
4.-7.10. SP (CZE)
LOB:
3.-8.2. ME,MSJ,MED (BUL)
7.-13.3. MS (RUS)

Kluby a oblasti
(***=vyplatí se podívat)
Praha***
DKP***
FSP
MKP
PGP*
SCP**
TAP*
Středočeská***
HCE***
KAM**
LBE*
RIC***
ROZ
ZVO**
DKL***
DOR**
KPY**
PDY**
ROU
SLA**
Západočeská***
BSO***
LPM***
MLA***
NEK**
KPM
KRL***
VPM**
Jihočeská***
KRE
KTA*
VCB**
VTA**
OPI***
PCB*
CST
Ještědská***
BOR**
LDC***
JEN
TUR**
TJN*
VLI***
CHA***
LIT
LTP***
PEN
STB**
TUV
Východočeská***
CHC***
HOR**
HOS
JIL**
PHK*
SHK***
SRK**
VAM*
VRL***
ZAM
DOB*
LPU***
LTU***
KUO***
SJC***
STH
SNA
NPA***
TYN*
XPU
Vysočina**
CHT*
JHB*
PZR*
SJH***
CTB*
OSN**
SJI***
TTR**
Moravskoslez.***
BFM**
HAV*
SOP**
TRI**
KAR
KRN**
MOV**
OOP***
Hanácká***
ASU***
KON*
OOL*
SSU**
ZLH*
AOP***
JPV**
KSU**
UOL***
STE***
Valašská***
HLV
KVS**
SKM*
LCE**
TZL***
VIC**
Jihomoravská***
ABM
BBM*
LBM***
PBM*
TBM***
ADA**
RBK*
UBM**
VBM
ZBM***

A ještě navíc
AROB
ČAR
COH
Nadace OB

E-mail: Petr Klimpl

Počet přístupů
TOPlistČR: Poslední domácí víkend LOB. Juniorská reprezentace OB do Maďarska. Nominace LOB. Zimní akademie OB. Soustředění o-juniorů.
Východní Čechy: Školení trenérů 3. třídy. Rozhovor s Lubošem Macháčkem.
Pardubice: Petra startuje na AMS v LOB. Trenéři na školení. Honza do Maďarska. Pardubičtí závodníci míří na LOB. V neděli pokračuje PZP. Vyšel Jantar.
Svět: Začalo Akademické MS v LOB.

ČESKÁ REPUBLIKA
 • NEW! Domácí sezóna lyžařského orientačního běhu bude zakončena víkendovými závody, které pořádá SK Studenec v Krkonoších. Tyto závody se měly původně jet v prosinci, ale kvůli problémům se sněhem byly přeloženy na konec února. V sobotu je na pořadu Mistrovství ČR na klasické trati, v neděli se jedou dva závody - dopoledne M ČR štafet a odpoledne žebříčkový závod na krátké trati. Centrum všech tří závodů je v Roudnici v Krkonoších. Petr Junek připravil pro tyto závody tratě, ale i mapy (klasika se jede na mapě v měřítku 1:15000, další dva závody pak na desítce). Pojede se na turistické lyžařské trase v okolí Roudnice v Krkonoších a na dalších stopách projetých skútrem. Prostor je převážně otevřený (louky, remízky, roztroušená zástavba). A protože sněhové podmínky jsou velmi dobré, tak závody přilákaly slušný počet závodníků - pojede jich skoro 400 (a cca 70 štafet). Na startu budou všichni naši nejlepší s výjimkou osmičky, která reprezentuje ČR na Akademickém MS v Estonsku. Web závodů je zde.
 • NEW! Další akcí české juniorské o-reprezentace je start na víkendových závodech Juniper Open u maďarské obce Kaskantyú (v sobotu zkrácená klasika, v neděli klasika). Terén by měl obdobný jako při červencovém MS (písečné duny s otevřenými a polootevřenými plochami a s řadou porostových detailů. V české výpravě pod vedením Pavla Košárka je 8 juniorů a 6 juniorek. Web závodů najdete tady.
 • NEW! V závěru týdne měla soustředění juniorská reprezentace v orientačním běhu. Soustředění proběhlo v okolí Nového Města na Moravě s centrem v penzionu Sykovec na Třech Studních. Program byl dost pestrý. Kromě lyžařských delších fází byly připravené i orienťácké jako nočák, sprint nebo housenka, sobotní lyžařský OB a závěrečné běžecko-lyžařské úseky. Nechyběla ani regenerace v bazénu či v sauně. Článek shrnující dění na soustředění je na webu reprezentace.
 • NEW! Nominační kritéria na akce dorosteneckého výběru ČR v letošním roce (začátkem dubna v maďarském Csákváru CEYOC, na přelomu června a července v Bulharsku ME dorostu) najdete na webu dorostu.
 • NEW! Od středy do neděle proběhla letošní první akademie OB. Šedesátka dorostenců byla pod vedením Marka Cahla a dalších trenérů v Krasnici (u Přelouče) v místním rekreačním středisku. Účastníky čekalo 8 mapových tréninků se zaměřením na procvičování základních navigačních technik (především práce s buzolou a vnímání vrstevnic), specifické situace - závodní simulace, dohledávky, kontaktní běh, dále potom večerní sezení - teorie, rozbory, nominační kritéria akcí a také cvičení v tělocvičně. Ve středu večer se běžel noční OB, ve čtvrtek dopoledne byl kombotech, odpoledne pak krátká trať (vše za krásného počasí), v pátek odjeli účastníci autobusem do Kutné Hory na sprint, odpoledne byl na mapě Kaňk micro-middle (obě místa byla pokryta malou vrstvou nového sněhu), v sobotu dopoledne byly dlouhé postupy, odpoledne další kombotech a v neděli proběhl závěrečný hromaďák, s výjimkou Kutné Hory a Kaňku se běhalo na mapě Litocha. Podrobný článek s mapami a výsledky najdete zde.
 • NEW! Na závěrečnou sérií Světového poháru v lyžařském OB na počátku března v USA (Craftsbury) byli nominováni - ženy: Petra Hančová (LPU), Lenka Mechlová (SHK); muži: Jakub Škoda (VLI), Radek Laciga (SZP), Petr Horvát (SSU).
 • NEW! Olympijský festival letos opět s orientačními sporty - to je nadpis článku na webu ČSOS, který vás pozve v době konání zimní olympiády v Pchjongčchangu do olympijských parků v Brně a v okolí Ostravy na orientační sporty.
 • Registrace, přestupy, hostování - na to je čas do konce února. V IS ORIS se ale již nyní postupně objevují registrace jednotlivých klubů (zatím je registrováno přes 4 tisíce závodníků, což je asi 40 % předpokládaného počtu). Zajímavé je sledovat i ohlášené přestupy. Hodně posiluje Severka Šumperk, která vytvoří mezi dospělými tým, který bude aspirovat na mety nejvyšší jak v České lize klubů, tak i na M ČR klubů, SSU posílí Tereza Janošíková (z UOL), Anna Štičková (z LLI), Lenka Poklopová (z ZBM) a Michal Bořánek (z STE). Dalšími zajímavými přestupy je příchod Romana Zbranka do TZL (z ASU) či Karolíny Bejvlové do KAM (z PGP). Několik zajímavých hostování je nahlášeno v dorosteneckých kategoriích - Petr Čech (SJI) posílí OSN, hodně silný bude dorostenecký tým TUR díky hostování Matyáše Štrégla (z VRL) a Terezy Chrástové (z STH). Vše můžete sledovat v IS ORIS.
 • Vyšlo Sdělení sekce OB 2/2018, kterým se vydává dokument Činnost TSM.
 • Jednotlivé oblasti připravují školení rozhodčích a trenérů 3. třídy. Zatím známé termíny:
  23. - 25. 2. 2018 - školení T3 (Pardubice)
  24. 2. 2018 - školení R3 (Ostrava)
  3. - 4. 3. 2018 - školení T3 (Praha) 9. - 10. 3. 2018 - školení R3 (Tři Studně)

VÝCHODNÍ ČECHY
 • NEW! Od pátku do neděle probíhá v Pardubicích školení trenérů 3. třídy, přihlášeno je přes 20 účastníků. V pátek večer je praktická ukázka přípravy v tělocvičně (Koberová), v sobotu pak přednáška o základech tréninkového procesu, plánování a evidence tréninku (Potštejnský), následovat bude praktická ukázka základů běžecké přípravy (pohybové návyky, nácvik běžeckých cvičení, základy běžecké abecedy - atletický trenér Zálabský), přednáška o fyzické přípravě a typech běžeckých tréninků (Haas), další přednáška o základech OCAD, stavbě tratí a přípravě mapových tréninků (Kaplan) a na závěr přednáška o základech anatomie, fyziologie, regenerace, prevence zranění (Peterková). V neděli pak praktické ukázky běžeckého tréninku (Haas), následovat bude přednáška o zdravotnickém zabezpečení, základech první pomoci, posilování, protahování včetně praktických ukázek (Fejlková), další přednáška na téma mapová technika, typy mapových tréninků, vyhodnocení GPS, plánování soustředění (Kaplan) a na závěr přednáška motivace tréninkové skupiny od žáků po juniory, organizace soustředění, letních táborů, SCD, TSM (Klimpl). Pak bude účastníkům zadána závěrečná samostatná práce (vypracování přípravy tréninkové jednotky).
 • NEW! Rozhovor s předsedou Východočeské oblasti Lubošem Macháčkem najdete na webu sekce OB.
 • V Zimní hradubické lize je po šesti kolech v čele jasně Táňa Metelková, druhá je obhájkyně vítězství Marta Fenclová, třetí příčka patří Petru Losmanovi (4. Zvěřina, 5. T. Křivda, 6. Gebrt, 7. Horová, 8. M. Roudný, 9. Thýnová, 10. Š. Kulhavá a Zelenka). Pořadí je tady.
 • Zimní hradubická liga pokračovala 6. kolem v neděli klasickou tratí na Labských loukách v Hradci Králové. Pořadatelé z OK Slavia Hradec Králové zvolili za pěkné centrum ZŠ Bezručova. Připravena byla mapa Labské louky (1:10000, stav 2018, E = 2 m, ISOM 2017). Tratě vedly většinou po loukách, kde byly slepá ramena a četné remízky, jen úvod a závěr byl na místním sídlišti. Po nočním mrazíku byla terén tvrdý, sněhu na loukách bylo sporadicky. Všechny tratě byly orientačně hodně jednoduché, ale proběhnutí v tempu to bylo pěkné. Za příjemného polojasného počasí běželo 229 závodníků. V dámské elitě si pro vítězství doběhla Táňa Metelková (PHK), která o 10 sekund porazila svou klubovou kolegyni Barboru Chaloupskou, přes dvě minuty ztráty měla třetí v cíli Pavla Myslivcová ze SHK (4. Karolína Teplá, 5. Nikola Thýnová, 6. Anna Kopecká). V mužích obsadili první tři místa závodníci LPU - vyhrál první startující dorostenec Martin Roudný, druhý byl se ztrátou 24 sekund veterán Petr Zvěřina, třetí skončil další dorostenec Jan Rusin (4. Petr Losman, 5. Ladislav Semrád, 6. Tomáš Zelenka). Web závodu je zde.
 • O víkendu se konalo v Hradci Králové (ZŠ Bezručova) školení rozhodčích 3. třídy. Školení uspořádala Východočeská oblast, garantem byl Honza Netuka. V sobotu dopoledne čekala přes 40 účastníků přednáška na téma mapy pro OB, odpoledne pak stavba tratí, povinnosti hlavního rozhodčího, příprava a průběh závodu a také byl frekventantům zadán úkol ke stavbě tratí. V neděli pak byla přednáška na téma sportovně technické dokumenty, pak následoval závěrečný test.
 • Pořadatelé jarních závodů zaslali údaje pro společný rozpis závodů jarní části Východočeského poháru v roce 2018. Tady ho najdete (jsou tam všechny potřebná data) a zde je novelizovaný soutěžní řád Vč. oblasti pro rok 2018.
 • Východočeská oblast pořádá školení trenérů 3. třídy 23. - 25. února v Pardubicích. Bližší informace a přihlášky jsou v IS ORIS, ještě jsou 3 místa volná.

PARDUBICE
 • NEW! Petra Hančová reprezentuje Českou republiku na Akademickém MS v lyžařském OB, které se koná v Estonsku. V úvodním závodě ve sprintu dojela na solidním 8. místě.
 • NEW! O víkendu probíhá v Pardubicích školení trenérů 3. třídy. Z LPU je přihlášeno 13 účastníků, lektory jsou Karel Haas, Lenka Koberová, Honza Kaplan, Verča Peterková a další.
 • NEW! Honza Rusin poběží o víkendu v Maďarsku v dresu české juniorské reprezentace dvoudenní závody Juniper Open.
 • NEW! Šest pardubických závodníků (a jedna štafeta) absolvuje o víkendu závěrečné závody letošní sezóny lyžařského OB (jede se klasika, štafety a krátká trať).
 • NEW! V neděli pokračuje Pardubický zimní pohár sedmým kolem. Honza Václavek a Jirka Belej připravili do lesa u Spojila zkrácenou klasiku (sraz je ve Spojile u hřiště). Závodníky čeká příměstský les místy velmi zarostlý nálety, tratě jsou přiměřené D – 4800 m, H – 5700 m, děti – 1800 m a HDR 1100 m.
 • NEW! Na závěrečnou sérii Světového poháru v LOB, která se jede na počátku března v USA, byla nominována Petra Hančová.
 • NEW! Na titulní straně únorového čísla Jantaru jsou fotky ze soustředění nejmladšího žactva v Polničce. A právě články z nejrůznějších přípravných soustředění tvoří podstatnou část tohoto čísla. Vedle toho se v něm dočtete o Zimní olympiádě dětí a mládeže, o jednotlivých závodech Pardubického zimního poháru a Zimní hradubické ligy a další informace z dění v pardubickém OB na přelomu ledna a února. V druhé části je pak anketa Jantaru, představení soutěží OB v roce 2018, rozhovor s Tomášem Kubelkou a tradiční rubriky. Obsah čísla najdete zde.
 • NEW! V neděli po obědě pokračoval Pardubický zimní pohár 6. kolem. Honza Věříš pozval na tento závod závodníky do Černé u Bohdanče (centrum bylo na místním obecním úřadě). Na delší sprint připravil novou mapu Černá u Bohdanče (1:5000, E = 2 m) kolem bývalých písáků. Tratě vedly zpočátku na loukách a místních lesících kolem písáků (místy tam byl nepříjemný podrost), závěr se potom běžel ve vesnické zástavbě, vše bez převýšení. Ač byl únor, tak sníh byl v prostoru velkou vzácností. A počasí bylo na zimní běhání tak akorát - něco nad nulou. Tratě byly orientačně jednodušší (ale v lesících se při dohledávkách dalo něco ztratit), rozhodovala hlavně běžecká výkonost. V ženách byla nejrychlejší Bára Škorpíková, ale koeficientem se před ní dostala Pavla Švíglerová, třetí místo patřilo Laďce Víchové. V mužích dosáhl nejrychlejšího času Tomáš Kos, po přepočtu koeficientem ale úplně stejného výsledku dosáhl i Libor Kříž, takže se ve výsledcích dělí oba o první místo. Třetí místo obsadil Honza Václavek. Výsledky jsou zde.
 • NEW! V průběžném pořadí Pardubického zimního poháru po 6 kolech vede v mužích jasně Libor Kříž před Tomášem Kosem, třetí je Petr Šabatka. Také v ženách vedoucí Pavla Švíglerová má velký náskok, druhá je Zuzka Klimplová a třetí Bára Škorpíková. Kompletní výsledky po pěti kolech jsou tady.
 • NEW! Pětice pardubických dorostenců se v závěru týdne zúčastnila akademie OB v Krasnici.
 • NEW! Na Třech Studních (Sykovec) bylo soustředění juniorské o-reprezentace ČR, na kterém byli i tři pardubičtí závodníci.
 • NEW! V závěru týdne měla v Novém Městě na Moravě soustředění skupina "14" (především starší žactvo a část mladšího dorostu) pod vedením Karla Haase. Přes 20 účastníků čekalo běhání, lyžování a taky trochu teorie.
 • V průběžném pořadí Zimní hradubické ligy je po šesti kolech Marta Fenclová druhá (i když pro zranění poslední dva závody neabsolvovala), v první desítce ještě jsou čtvrtý Petr Zvěřina, sedmá Pavla Horová, osmý Martin Roudný a desátá Šárka Kulhavá (12. Žaloudková a Kopecká, 16. D. Procházka, 19. J. Rusin, 20. T. Kos a Lehárová, 23. Paleček, 30. F. Haas).
 • V neděli pokračovala Zimní hradubická liga klasikou na Labských loukách (6. kolo). Běželo i 40 pardubických závodníků, kteří si vedli dobře. V mužské elitě jsme obsadili první tři místa - vyhrál Martin Roudný před Petrem Zvěřinou a Honzou Rusínem, desátý byl Tomáš Kos (15. Karel Haas). V dámské elitě doběhla Anna Kopecká šestá a Klára Žaloudková osmá. Na trati H vyhrál Honza Václavek, Vojta Rusin byl třetí (8. Filip Haas, 9. Aleš Jirásek). V D byla Dája Petrová sedmá a Pavla Švíglerová devátá, v HK obsadil Ondra Šípek 5. místo a v DK skončila Klára Haasová čtvrtá (7. Karolína Pipková, 9. Kačka Švíglerová).
 • Trojice Štěpán Držka, Honza Žák a Martin Roudný absolvovala o víkendu v Hradci Králové školení rozhodčích třetí 3. třídy.
 • Petra Hančová reprezentovala ČR na Mistrovství Evropy v lyžařském OB v Bulharsku. Prvním závodem byl sprint, ve kterém dojela Petra na 17. místě (nejlepší z našich žen). Ve sprintových štafetách jela společně s Kubou Škodou a obsadili 7. příčku. Na krátké trati se jí tolik nedařilo, když obsadila 25. místo. Na klasické trati zajela výborně, obsadila 12. místo. V závěrečných štafetách Petra rozjížděla naši štafetu a přispěla k 6. místu České republiky.
 • V neděli v podvečer na Dukle pokračoval Pardubický zimní pohár nočním trochu delším sprintem. Petr Fiala připravil mapu U Kašpara III (1:4000, e = 2m, mapový klíč ISSOM 2007) a na ní postavil pěkné tratě. Třetina tratí byla v Dukelském lesíku (převážně dobře průběžný lesopark), zbytek mezi baráky sídliště Dukla. Sešla se čtyřicítka závodníků. V mužích opět vyhrál Libor Kříž, druhý byl Jarda Vávra a třetí Petr Šabatka. V ženách docílila nejlepšího času Viky Vojtíšková, ale koeficientem se před ní dostaly Pavla Švíglerová a Zuzka Klimplová. Kompletní výsledky najdete zde.
 • V závěru týdne mělo nejmladší žactvo soustředění v Polničce. Sněhu moc nebylo a tak náplní byly dva mapové tréninky, turistika, běžecký trénink, hry venku i v tělocvičně. Dvacítka dětí si to užila.

SVĚT
 • NEW! Nedaleko estonského Tartu se koná Akademické mistrovství světa v lyžařském orientačním běhu. Vlastní závody se jedou v Haanja s centrem na místním biatlonovém stadionu. Prostor závodu nemá moc velkou nadmořskou výšku (230 až 280 m nad mořem), jede se většinou v lese, kde je permanentně vyjeta celá řada lyžařských stop. Na startu jsou závodníci z 15 zemí. Jede se celkem o čtyři sady medailí.
  Ve středu byl na pořadu sprint. V mužích si pro dvě nejcennějším medaile dojeli favorizovaní Rusové, vyhrál Sergei Gorlanov o tři sekundy před Vladislavem Kiselevem, další 4 sekundy zpět zůstal Nor Joergen Haugen Madslien. Z našich si nejlépe vedl Petr Horvát, který obsadil 7. příčku se ztrátou 75 sekund na vítěze (18. Argaláš, 20. Matúš, 24. Vystavěl). V ženách vybojovala titul s přehledem Norka Anna Ulvensoeen, o 30 sekund byla pomalejší Daisy Kudre (EST), další 3 sekundy ztratila bronzová Maria Petrushko. Petra Hančová skončila na solidním 8. místě s odstupem 58 sekund na vítězku (12. Šimková, 28. Kubínová, 30. Horvátová.
  Ve čtvrtek jsou smíšené sprintové štafety, po pátečním dnu volna je v sobotu stíhačka a v neděli je závěrečná krátká trať (hromadný start). Webové stránky mistrovství najdete zde.
 • Ve Světovém poháru v lyžařském OB jsou po dvou sériích v čele Tove Alexandersson (SWE) v ženách a Andrey Lamov (RUS) v mužích. Z našich závodníků si výborně vede Jakub Škoda, který je na 14. místě. Další naši závodníci (Johanka Šimková, Lenka Mechlová, Petra Hančová, Radek Laciga, Petr Horvát) jsou ve třetí desítce. Kompletní pořadí před závěrečnou březnovou sérií v USA (Vermont) najdete tady.