=>Dávám jedna, moc lepších terénů u nás není, ale současně lituji jiné pořadatele, že je takto kvalitních a mapově náročných terénů u nás tak málo, že obvykle musí volit mezi několika málo kvalitními...  (1 - Koč Z., MKP)

=>Významné překročení směrných časů ve většině kategorií  (3 - Fiala J., ZBM)

CHODNOCENÍ STAVBY TRATÍ, MAPY, SHROMAŽDIŠTĚ A ORGANIZACE ZÁVODU
Stavba tratí: (váha 0,15)
Průměrná známka:2.00
Poznámky:
=>Poctivá tvrdá klasika (část tratí délkově přemrštěných)... dost krátkých až středních postupů, ale skoro pořád bylo co řešit, bylo dost voleb, takže z orientačního pohledu zajímavé. Jasně, učebnicová klasika by asi mohla mít méně kontrol, ale v lese jsem s tím neměl problém.
V mé H21A asi zbytečná závěrečná smyčka, která akorát natáhla délku, ale podle mě nic podstatného nepřinesla.  (2 - Cahel M., LCE)
=>Hezky postavená klasika, bohužel časy u některých starších veteránských kategorií moc krátké, u kategorií 20 a 21 to zase bylo o kousek delší než říká SŘ. Osobně mě to tentokrát nevadilo, protože mám nějaké zdravotní problémy a byl jsem rád že už jsem se dobelhal do cíle, ale za 1 dát nemůžu...  (2 - Koč Z., MKP)
=>Moje trať (H21A) se mi velmi líbila a dal bych za ní i 1. Takových povedených tratí bylo více, jiné však byli slabší. Například HE, kde stavitel sice vytěžil nejzajímavější část do mrtě, mi mezi 3 a 15 kontrolou připadá jednotvárná. Za nejhorší trať pak považuji H18A, která nemá dlouhý postup. Výsledek tedy tratě za 1 až tratě za 3.  (2 - Procházka J., PGP)
=>Stavba tratí pravděpodobně i kvůli použitému měřítku sklouzla k dlouhému middlu  (3 - Fiala J., ZBM)
=>+ řada voleb postupů
+ výborná koncepce tratí, kdy nebylo znát, že je v lese 2000 závodníků
- stavitel bohužel trochu zneužil měřítka 1 : 10 000 a tratě často připomínaly middlové pasáže
- některé kontroly se na základě popisů a mapy nedaly najít (na klasiku zbytečně schované)  (2 - Picek J., TJN)

Mapa: (váha 0,20)
Poznámky:
=>Odpovídající generalizace skal. Z mapy šlo vyčíst vše potřebné a při tom byla čitelná. Vše mi sedělo.  (2 - Borovička M., FSP)
=>Míra generalizace poměrně vysoká. Občas byl jako velký černý blok zakreslen i sráz s několika dobře schůdnými průchody.  (2 - Mikel D., TZL)
=>+ výborná generalizace skal
+ čitelná, bez zbytečných detailů
- v některých místech horší kresba (nedodržena minimální vzdálenost dvou barev)
- v některých místech špatná klasifikace porostů  (2 - Picek J., TJN)
=>Mapa velmi dobře čitelná, což v takovém terénu nejde bez určité generalizace skalních srázů a kamenů (opačný přístup než třeba u map z letošních Velikonoc ve skalách, kde bylo více detailů za cenu podměrečných skalních srázů). K tomu výborný tisk a materiál. Velmi kvalitní mapa.  (2 - Drbal J., PGP)

Mapa (Hodnotitelé): (váha 0,00)
Poznámky:
=>úplně mi nefungovaly porosty kolem K55 a v jedno údolí mi přišlo zelenější, ale v globálu mapa super; spíš mě štvalo použité měřítko  (2 - Cahel M., LCE)
=>Kvalitně zpracovaná, s mírou generalizace jsem neměl problém, osobně bych ale uvítal pro tento terén mapu udělanou s poněkud jinou výjimkou - měřitko 1:10000 s velikostí značek jako pro 1:15000, a pro veterány zvětšenou na 1:7500 (toto měřítko je běžné například na WMOC, a viděl jsem ho i na závodech světového rankingu v extrémě členitých terénech (Švýcarsko, Itálie) i pro kategorii 21. Naší mapovou komisí by to ale asi neprošlo...  (2 - Koč Z., MKP)
=>Jsem rád, že bylo opuštěno ortodoxní trvání na 1:15 000. Sice jsem na postupu 19-20 (H21A) musel hodně překládat, ale jinde pomohlo měřítko ve využití terénu.  (2 - Procházka J., PGP)
=>Občas problém s porosty, generalizace "černých" objektů zcela bez připomínek  (2 - Fiala J., ZBM)

Shromaždiště: (váha 0,10)
Průměrná známka:1.67
Poznámky:
=>prostorné  (2 - Cahel M., LCE)
=>Vše co tam má být, ozvučení takové že se dalo u jídla i v prostoru pro oddílové stany hovořit bez zvyšování hlasu, parkoviště blízko - co víc si může závodník přát ?  (1 - Koč Z., MKP)
=>Z pohledu umístění lepší průměr.  (2 - Procházka J., PGP)
=>Prostorné, přehledné, dostatek parkovacích míst  (1 - Fiala J., ZBM)
=>S veškerým servisem, přehledné  (2 - Picek J., TJN)

Organizace závodu: (váha 0,10)
Poznámky:
=>bez větších problémů  (2 - Cahel M., LCE)
=>Scházela mi v tak horkém počasí voda na startu (zvlášť když byl umístěn na slunečném místě, doslova ve výhni, kde se nedalo nikde schovat do stínu), a na jedné občerstvovačce, přes kterou jsem volil postup, taky nebylo co pít. Do plusu pak vše ostatní včetně důstojného vyhlášení tří nejlepších ve všech věkových kategoriích.  (2 - Koč Z., MKP)
=>Velmi pěkně uspořádané, uvažoval jsem i o 1, ale vzhledem k snad jen malému výpadku zásobování občerstvovacích stanic zůstávám na průměru.  (2 - Procházka J., PGP)
=>---  (2 - Fiala J., ZBM)
=>Nadstandarní - uspořádat závody pro 2000 lidí není vůbec snadné a ač člověk může nějaké menší mouchy vidět, pořadatelé byli ve všem připravení. Klobouk dolů.  (1 - Picek J., TJN)

DHODNOCENÍ Z ŘAD ORIENŤÁCKÉHO LIDU
V lese: (váha 0,10)
Průměrná známka:---
Poznámky:
=>Trat byla trosku monotonni zvlast ze zacatku, ale volby tam i tak vicemene byly, takze pekny. Warmupka byla urcite fajn, jen na ni nemusel byt pristupny start - bezel jsem podle ni a malem probehl startovni caru opacne ;-) (ty srafy mohli byt protazene...)  (2 - Navrátil Š., PGP)
=>Terén nádherný, stavba tratí však neodpovídala zcela definici klasické trati. Na trati jediný dlouhý postup, volby na postup po poli, většina postupů s jedinou rozumnou variantou. Na druhou stranu tratě rozhodně prověřily houževnatost, viz překročené směrné časy vítězů  (2 - Mikel D., TZL)

Mimo les: (váha 0,10)
Poznámky:
=>Servis super, mohla byt voda na piti, krasne shromazdiste.  (2 - Navrátil Š., PGP)
=>Shromaždiště pěkné, jen škoda prázdného čtverce. Část stanů mohla být mezi party stany a doběhem. Divácká kulisa doběhu i vyhlášení by byla mnohem lepší a spíkr by nemusel pořád dokola zoufale volat závodníky k potlesku vítězům. Výkon komentátora byl během závodu velmi slabý, občas to alespoň trochu zachránila jeho kolegyně. Stačilo by se jen domluvit s kýmkoliv, kdo má více zkušeností s analýzou GPS, třeba i z jiného oddílu.  (2 - Mikel D., TZL)