=>nedostatečné na ČP (ale chápu, že to byl záložní terén)  (3 - Kolovský F., LPM)
=>Nic moc. Možná to chtělo využít nějakých "umělých" elementů pro ztížení orientace.  (2 - Klimpl P., LPU)
=>Terén byl poměrně slabý. Neposkytoval prostor pro komplexnější stavbu sprintu.  (3 - Procházka J., PGP)
=>---  (2 - Sysel O., PGP)
=>Přihlížím k tomu, že to byl náhradní terén. Takže 3 a ne 4.
Navíc ještě v něm byly vhozeny vidle staviteli do tratí (stavební práce v prostoru sportovního areálu).
To, že se terén rozbahňoval bylo sice nešťastné, ale hlavní kategorie, startující v závěru již měly dostatek indicií, že tomu tak bude, a mohli zareagovat výběrem obuvi.  (3 - Hošek R., DOB)
=>jednodušší  (2 - Cahel M., LCE)
=>Nezákeřná placka pro rychlý závod.  (2 - Ondráček R., EKP)
=>---  (2 - Zimmermann J., ZBM)
=>Slabší, nekomplikovaný terén. Ale chápu, že to byla náhradní varianta.  (2 - Flašar J., PGP)

BDODRŽENÍ DOKUMENTŮ A PRAVIDEL (váha 0,15)

Poznámky:
=>Elita v rámci možností terénu pěkná, u dalších kategorií bylo zajímavých postupů výrazně méně.  (2 - Richtr A., VPM)
=>Zvlášť oceňuji, že stavitel se vyhnul vymýšlení umělých překážek (aspoň tedy na trati H21C, kterou jsem šel).  (1 - Koč Z., MKP)
=>Elita pěkná, ale ostatní kategorie (D21A, H16A) si stěžovaly, že to nebylo příliš zajímavé.  (3 - Plochová D., DKP)
=>Některé tratě byly jednodušší, ale hlavní kategorie moc hezké.  (2 - Fiala J., BBM)
=>nic lepšího z toho vytěžit asi nešlo, v některých místech křížení tratě bylo nepřehledné  (2 - Kolovský F., LPM)
=>Pěkný, rychlý sprint prává/levá s jednou komplexní volbou. Stavitel vytěžil z terénu maximum, ale nevyužil možnosti umělých překážek, které by závodu v tak přehlednému terénu pomohly.  (2 - Petržela J., PHK)
=>Hezké tratě elity, ostatní tratě bez nápaditosti, téměř bez volby postupů.  (3 - Klimpl P., LPU)
=>Stavitel odvedl v rámci možného maximum. Hlavní tratě měly nějaké volby, doplněné o kroucení, kde bylo potřeba udržet pozornost na uzdě. Kratší tratě už byly slabší. S volbami, ale již přímější charakter.  (2 - Procházka J., PGP)
=>Stavitel z terénu opravdu vytáhl maximum. Pěkné i tratě veteránských kategorií, což nebývá obvyklé.  (1 - Hošek R., DOB)
=>junioři a dospělí pěkné rychlé s několika zajímavými volbami, dorost trošku jednodušší  (2 - Cahel M., LCE)
=>Hodně rychlé tratě. Elitní tratě měly hodně voleb, s klesající "důležitostí" kategorií klesal i počet zajímavých postupů.  (2 - Ondráček R., EKP)
=>- první část pěkná s volbami
- druhá část spíš běžecká  (2 - Zimmermann J., ZBM)
=>Myslím, že zkušený stavitel z toho vymáčknul maximum a ušetřil nás kopřivových orgií v lesoparku.  (2 - Flašar J., PGP)

Mapa: (váha 0,20)
Poznámky:
=>Kreslit sprint je dřina. Mapa mi přišla v pořádku, v jednom místě u kontroly č. 63 byla slitá pěšinka mezi značkou mostku, při závodě mi přišlo jako hvězdička.  (2 - Habán I., VLI)
=>Bylo jasný, že základem bylo město, tam asi nebyl s mapou žádný problém. V buši za městem to bylo hodně schematické, ale zas adekvátně významu, takže pěkná dvojka.  (2 - Leštínský T., DOB)
=>---  (2 - Mikel D., TZL)
=>Přehledná kresba bez zbytečných detailů. Světlejší vrstevnice, ale ty při tomhle závodě nebyly moc potřeba.  (2 - Ondráček R., EKP)
=>- značky pro dotisk (šrafy, průchody) součástí mapy místo tratí -> jiná, méně viditelná barva než samotná trať, která úplně překrývala samotnou kresbu mapy
- na mapě není upřesnění zvláštních mapových značek  (2 - Zimmermann J., ZBM)

Shromaždiště: (váha 0,10)
Průměrná známka:2.31
Poznámky:
=>Rozumné umístění (vzájemné poloha) parkoviště (dokonce neplaceného), shromaždiště a startu, což se zvlášť při deštivém počasí velmi hodilo.  (1 - Koč Z., MKP)
=>Na mokrou variantu se shromaždiště ukázalo jako nepříliš připravené.  (3 - Fiala J., BBM)
=>---  (2 - Kolovský F., LPM)
=>Doběh bez možnosti divácké kulisy. Jinak vše potřebné.  (3 - Petržela J., PHK)
=>Naštěstí tu bylo místo na stany. Nevím, co by člověk dělal bez stanů?  (3 - Drábek J., ZBM)
=>Moc pěkné.  (2 - Klimpl P., LPU)
=>Shromaždiště bylo v rámci zvyklostí slabší. Zrovna při daných podmínek by bylo kryté centrum asi uvítáno.  (2 - Procházka J., PGP)
=>Zoufalý nedostatek záchodů, probůh! Máloco dělá OB špatnou reklamu tak, jako běžci snažící se před startem (kdekoli, jakkoli) vyprázdnit v těsné blízkosti zástavby.  (3 - Hošek R., DOB)
=>---  (2 - Cahel M., LCE)
=>---  (2 - Ondráček R., EKP)
=>- minimalistické, bez mytí  (3 - Zimmermann J., ZBM)
=>Ok  (2 - Flašar J., PGP)

Organizace závodu: (váha 0,10)
Poznámky:
=>Start do 18:00 v půlce září mi připadá za hranou.  (2 - Richtr A., VPM)
=>GPS tracking byl v pořádku, nebylo by špatné mít i online mezičasy  (2 - Fiala J., BBM)
=>Počasí si pořadatel nevybere, závod proběhl bez problémů.  (2 - Petržela J., PHK)
=>Vyhlášení mohlo být o trochu dříve (a měly být vyhlašovány nejdříve hlavní kategorie - takto eliťákům neměl už kdo zatleskat).  (2 - Klimpl P., LPU)
=>Závod byl uspořádán bez problému i navzdory nepřízni počasí.  (2 - Procházka J., PGP)
=>Zvláštní pojetí webu - pouze informace o tom, jaké dokumenty přibyly v ORISu.  (2 - Hošek R., DOB)
=>Když dojdou popisy ještě před koncem startu, tak by asi bylo vhodné mít něco v záloze. Je to lepší než pokrčit rameny...  (2 - Ondráček R., EKP)

DHODNOCENÍ Z ŘAD ORIENŤÁCKÉHO LIDU
V lese: (váha 0,15)
Průměrná známka:2.20
Poznámky:
=>zajímavé tratě, chyběla vertikální členitost terénu pro ještě větší náročnost, ale líbilo se mi to (H21A)  (2 - Hovorka L., LPU)
=>- i přes ne příliš orientačně náročný terén se povedla stavba tratí  (2 - Hlavová H., ZBM)
=>Sprint byl pěkný a asi na Lázně Bělohrad i maximálně těžký, ale i to mi přišlo málo a například v naší kategorii se dost rozhodovalo na posledních 2 postupech: v blátě a v podrostu po pás (dle mapy ten méně hustý)...  (3 - Navrátil Š., PGP)
=>Agónie na sídlišti a v řadové zástavbě, závěr v ostružinách. Několik pěkných voleb tam bylo, na 6 z 19 kontrol, bavilo by mě, kdyby jich bylo víc. Terén na rovině prostě víc neumožňoval.  (2 - Habán I., VLI)
=>Z nudného terénu dostal stavitel asi nejvíc, co šlo. Jednoduchá nezáludná síť cest neumožňovala postavit orienťácky náročný sprint, což nezachránil ani úvodní park, ani závěrečné kurty. Ale sprint má být především rychlý, a to tento byl, takže za mě OK.  (2 - Leštínský T., DOB)
=>Chápu, že závod měl být původně uspořádán v Jičíně a Lázně Bělohrad posloužily jako náhrada. Přesto si myslím, že i z obyčejného města mohl stavitel vytěžit více, např. použitím více než 1 plotu. Občas byl problematický zákres bez přerušených kružnic u kontrol, kde byl jimi zakryt podobný objekt v blízkosti.  (3 - Mikel D., TZL)
=>Pěkný, svižný sprint. Hodnocení některých, že to byl totální běžák mi přijdou úsměvná - vždyť je to orientační BĚH, takže už z názvu je patrné o co jde :). Velmi kladně hodnotím označení páskou nepřehledných míst.  (2 - Kubát P., PHK)

Mimo les: (váha 0,15)