ČSOS Hodnocení kvality závodů soutěží sekce OB
Nepřihlášen | pomoc
Login:
Heslo:

Úvod

Pravidla hodnocení

Závody 2019:
ČPŠ 23. 3. PHK
ŽBM KLT 6. 4. AOV
ČPŠ 7. 4. AOV
MČR NOB 13. 4. SHK
ŽA KT 14. 4. SHK
ČP SP 11. 5. KSU
ČPŠ 11. 5. KSU
ČPŠ 12. 5. KSU
MČR SP 18. 5. LPU
MČR SPŠT 19. 5. LPU
ŽA KLT 1. 6. DKP+DOK
ŽBM KLT 1. 6. PLU
ŽBČ-V KLT 1. 6. SJI
ŽA KT 2. 6. DKP+DOK
ŽBM KT 2. 6. PLU
ŽBČ-V KT 2. 6. SJI
ŽBMČ-V KL 15. 6. VBM+BBM
ŽBČ-Z KT 15. 6. MLA+DCH
ŽBMČ-V KT 16. 6. VBM+BBM
ŽBČ-Z KLT 16. 6. MLA+DCH
MČR KT 22.-23. 6. LTU
ŽA KLT 7. 9. TZL
ŽBČ-V KLT 7. 9. CHC
ŽBČ-Z KLT 7. 9. KAM
ŽA KT 8. 9. TZL
ŽBČ-V KT 8. 9. CHC
ŽBČ-Z KT 8. 9. KAM
ČP SP 14. 9. VLI
ČPŠ 14. 9. TUR
ČPŠ 15. 9. VLI
MČR KLT 21.-22. 9. TJN
MČR ŠT 5. 10. PGP
MČR KLB 6. 10. PGP

Přehled známek

Návod pro hodnotitele (pdf)

Diskuze

Hodnocení 2018
Hodnocení 2017
Hodnocení 2016
Hodnocení 2015
Hodnocení 2014
Hodnocení 2013
Hodnocení 2012
Hodnocení 2011
Hodnocení 2010
Hodnocení 2009


Mistrovství a Veteraniáda ČR na klasické trati

Datum: 21.-22. 9. 2019
Centrum: Louka v obci Janov nad Nisou – Hraničná (okres Jablonec nad Nisou)
Pořadatel: TJN
Stránky závodu: https://mcr2019.tatran.org/
Stránka v ORISu: odkaz
Kreslení postupů: odkaz
Další informace: Trať: Klasická trať
Mapa: Pro kategorie DH16 – DH21: 1 : 15 000, E=5 m, mapový klíč ISOM 2017, stav 9/2019 Pro ostatní kategorie: 1 : 10 000, E=5 m, mapový klíč ISOM 2017, stav 9/2019 Mapovali Josef Borůvka, Roman Horký, Zdeněk Janů, Matěj Klusáček, Jan Picek, Jan Potštejnský, Zdeněk Rajnošek a Jiří Vištejn. Pro všechny kategorie budou mapy vodovzdorně upraveny (voděodolný obal).

Hodnocení závodu už bylo uzavřeno.

 
Celková vážená známka: 1.74
Závod hodnotilo: 13 lidí

ATERÉN (váha 0,10)
Průměrná známka:1.50
Poznámky:
=>Rozporuplné pocity. Terén vynikající a vhodný pro MČR na klasické trati, ale na druhé straně při kvalifikaci byl nejhezčí kus terénu použit pro tréninkové kontroly, kousek západně ležící od tréninkových kontrol daší pěkné členité místo pak jen pro dvě kategorie. Přitom na start se dalo dojít po silničce stejně dobře jako přes ty zatopené staré lomy a ty využít pro kvalifikaci starších kategorií, a pro trénik byo možné použít nevyužitý kus lesa severně od Hašlerovy chaty. Do dalších pěkných kusů terénu severně od startu pak kratší trati také nebyly "připuštěny". Nedělní prostor a jeho využití by si zasloužil 1, ale bohužel kvalifikace je součástí hodnocení celého víkendu...  (2 - Koč Z., MKP)
=>luxus  (1 - Cahel M., LCE)
=>terén odpovídající mistrovství  (1 - Hovorka L., LPU)
=>---  (2 - Drábek J., ZBM)
=>Vynikající pro klasickou trať, dostatečně náročný a členitý pro možnost stavby kvalitních tratí s volbami postupů  (1 - Zelinka J., MBM)
=>náročný, ale pro MČR výborný  (1 - Krejčíková M., TZL)
=>Pěkný náročný terén, vhodný pro klasiku  (2 - Matras T., CHT)
=>Náročný terén.  (2 - Ondráček R., EKP)

BDODRŽENÍ DOKUMENTŮ A PRAVIDEL (váha 0,15)
Průměrná známka:---
Poznámky:
--- nejsou žádné poznámky ---

CHODNOCENÍ STAVBY TRATÍ, MAPY, SHROMAŽDIŠTĚ A ORGANIZACE ZÁVODU
Stavba tratí: (váha 0,15)
Průměrná známka:2.00
Poznámky:
=>Opět škoda, že se nedá hodnotit zvlášť sobota a neděle. Bylo to diametrálně jinak postavené. Sobotu bych dal za 3, neděli za trochu slabší 1 (vyčítat lze jedině delší časy u mladších kategorií). Sobota byla zdánlivě jednoduchá s dohledávkami, kde záleželo na štěstí, nedělní trať (aspoň ta kterou jsem absolvoval) byla rozhodně mapově náročnější, dohledávky se daly promapovat a kontroly najít podle mapy, ne nahlížením za kameny v okolí. Kdyby stavba kvalifikace byla lepší, tak bych dal 1, takhle to bohužel opět odmnese celý závod. Délku tratí u mladších kategorií jistě zhodnotí ti co maji na starost dodržení pravidel, u veteránů drobné překročení směrných časů ve finale nebylo na závadu.  (2 - Koč Z., MKP)
=>kvalifikace se musí oběhnout, nicméně i tam se našly zajímavé momenty... finále bylo náročné, se spoustou zajímavých voleb, hodné i většího závodu, než MČR... nádherná drsná klasika!!!
přestřelené časy mi zas tak nevadí (byť někteří měli téměř dlouhou trať :-)) nicméně je možné, že někteří veteráni nemusí závod hodnotit až tak v superlativech, protože některé jejich nedělní tratě byly opravdu hodně drsné...  (1 - Cahel M., LCE)
=>kvalifikace (1,5) - pěkné tratě, volby postupů, žádné nachytávky v rozsypaném čaji

finále (2,5) - těžké, náročné tratě - bohužel moc dlouhé, občas hledat kontroly v rozsypaném čaji na patnáctce nebylo úplně ono na klasice

v součtu dávám za 2  (2 - Hovorka L., LPU)
=>V neděli byly lepší v sobotu, pomohl tomu větší terén a více údolí. V sobotu mi to přišlo jako dlouhá krátká.  (2 - Drábek J., ZBM)
=>Tratě byly postaveny velmi pěkně, pouze byly výrazně přestřeleny směrné časy a to jak v semifinále, tak finále. Proto bohužel nemohu hodnotit lépe  (2 - Zelinka J., MBM)
=>+ hezké volby i pro veteránské kategorie
- některé tratě příliš dlouhé  (2 - Krejčíková M., TZL)
=>Tratě v zásadě postavené zajímavě (nesvádělo to k "tupým" jednoznačným obíhačkám po cestách), ale vzhledem k charakteru terénu staviteli utíkala klasika často k middlu. Velké náročnosti musí být lépe přizpůsobena délka tratí (úměrně kratší).  (2 - Matras T., CHT)
=>Sobotní tratě byly hodně jednoduché, pospojované kontroly. Finále bylo promyšlené daleko víc, se zajímavými postupy.  (2 - Ondráček R., EKP)

Mapa: (váha 0,20)
Průměrná známka:2.00
Poznámky:
=>Dobrá mapa, čitelná, vhodně generalizovaná. Zelenou bych někde zesvětlil, ale zřejmě nebyla jednotně klasifikovaná na celé mapě.  (2 - Borovička M., FSP)
=>Bez zásadních problémů, občas trochu potíže s klasifikací porostů, která nebyla zcela stejná po celé ploše mapy. Naopak generalizace kamenů a skalek se za běhu jevila dobrá a po celé ploše mapy jednotná  (2 - Zelinka J., MBM)
=>Severní část byla hodně přemapovaná, zbytečně moc černé, nerozlišená velikost kamenů.
Jižní část byla perfektní.  (2 - Ondráček R., EKP)
=>S oběma mapami jsem osobně neměl závažnější problém ,moje chybky na ně nemůžu hodit. Kresba docela dobře čitelná (kromě výrazných stromů v 60% hustnících bez výpalu). Přitom je to hodně obtížný terén na mapování i kreslení. Po sobotě jsem vyslechl více výhrad k okolí kontroly 76 (1. na trati H45B) (mapoval JB), já ji našel hned, tak nevím. V neděli mám dva problematické detaily: K123 (3. na trati H45B) byl s bídou jeden (podměrečný) kámen - určitě ne skupina kamenů (vlastně "Shluk balvanů". Mapoval JPo). A K37 (10. na trati H45B) byla prohlubeň, ale na mapě jsem viděl jen posed, prohlubeň je téměř celá skrytá pod ním - chtělo by to v kresbě posunout (mapoval MK).  (2 - Drbal J., PGP)
=>---  (2 - Matula P., ADA)

Mapa (Hodnotitelé): (váha 0,00)
Průměrná známka:2.00
Poznámky:
=>Totéž - v sobotu se mi generalizace kamenů zdála (zvlášť na začátku tratí) poněkud nepochopitelná, v neděli mi to připadalo pochopitelnější. Takže taky tak 1 a 3, nechávám průměr 2  (2 - Koč Z., MKP)
=>běžel jsem jen T, takže sobotní prostor na Břízkách v pohodě, v neděli jsem šel v prostoru kvalifikace a mapa téměř bez problémů (snad jen nějaké porosty mi přišly vágně mapované, ale i tak to šlo v pohodě  (0 - Cahel M., LCE)
=>- neměl jsem potíže  (2 - Hovorka L., LPU)
=>Bez problémů.  (2 - Drábek J., ZBM)
=>Hodnotím jinde  (0 - Zelinka J., MBM)
=>---  (2 - Krejčíková M., TZL)
=>Velmi kvalitní mapa  (2 - Matras T., CHT)
=>Všechno perfektně sedělo. Ale vývraty byly na mapě navíc, výrazných stromů místy bylo taky zbytečně moc. Podměrečné kameny.
15ka mapa mi v tomhle terénu přijde nevhodná.  (2 - Ondráček R., EKP)

Shromaždiště: (váha 0,10)
Průměrná známka:1.00
Poznámky:
=>Do plusu se dá hodnotit jak blízkost parkoviště tak i dobře fungující stravování. V blízkosti reproduktorů se ale nedalo normálně mluvit, a kromě toho je problematické i oznamování na několik kilometrů do lesa která obíhačka je na dlouhém postupu jak výhodná, ale to jsem zahrnul do hodnocení organizace závodu.  (1 - Koč Z., MKP)
=>víc než důstojné  (1 - Cahel M., LCE)
=>opravdu nadstandardní aréna - vše blízko, velkoplošná obrazovka, dostatek toi-toi, parkování hned vedle  (1 - Hovorka L., LPU)
=>Velmi pěkné, přehledné, velkoplošná obrazovka, dostatek toiek, fronta tam skoro nebyla, horší v karanténě v sobotu, parkování na shromaždišti a z autobusu to nebylo daleko, rozhlas byl slyšet snad všude.  (1 - Drábek J., ZBM)
=>Velmi pěkné, parkování bylo blízko, dostatečná plocha pro stánky.  (1 - Zelinka J., MBM)
=>---  (2 - Krejčíková M., TZL)
=>Krásně zajištění šampionát se vším potřebným  (1 - Matras T., CHT)
=>Nic nechybělo.  (1 - Ondráček R., EKP)

Organizace závodu: (váha 0,10)
Průměrná známka:1.83
Poznámky:
=>Myslím že není moc regulérní když spíkr prostřednictvím reproduktorů hlásí do poloviny prostoru která obíhačka na dlouhém postupu je výhodnější. Vyhlašování výsledků veteraniády několik hodin po skončení závodu je taky poněkud nepříjemné, ne-li trapné. Dalším mínusem bylo špatné značení cesty na nedělní start, řada závodníků si první kufr obdyla už cestou na start.  (3 - Koč Z., MKP)
=>závod se podle mě povedl perfektně, velký palec nahoru za organizaci příchozích tratí ve vedlejších prostorech, tak by to podle mě mělo vypadat...
Vadila mi snad jen jedna blbost - nedělní rozhovory se závodníky nebyly moc slyšet :-)
... na druhou stranu je otázka, zdali by tento závod (teď ještě navíc tak drsný) měl být týden před SP. Ale to je jen námět do diskuse, spíš pro SK.  (1 - Cahel M., LCE)
=>---  (2 - Hovorka L., LPU)
=>Velmi časné startovky na nedělu, bez problémů.  (2 - Drábek J., ZBM)
=>Jediným problémem, který je bohužel zcela tradiční, byl nedostatek WC v karanténě semifinále. Zároveň zde startuje velké množství lidí (4 lidé v minutě v rámci kategorie) a proto je nutné tomu přizpůsobit počet Toi Toiek.  (2 - Zelinka J., MBM)
=>---  (2 - Krejčíková M., TZL)
=>Organizačně výborně zajištěný závod  (1 - Matras T., CHT)
=>---  (2 - Ondráček R., EKP)

DHODNOCENÍ Z ŘAD ORIENŤÁCKÉHO LIDU
V lese: (váha 0,10)
Průměrná známka:---
Poznámky:
=>Hele ja vim, ze to asi bylo moc dlouhy, ale bylo to nadherny a v luxusnim terenu, v kvalde asi nemusel byt ten stupidni postup na obcerstvovacku kolmo do kopce, ale i tak to proste byla tak krasna klasika, ze musim dat 1 (navic se to vzdycky da zabalit o:-) )  (1 - Navrátil Š., PGP)
=>Nádherný terén, těžké tratě hodné královské disciplíny = dal bych známku 1, ale vítězné časy byly lehce delší, takže dávám 2.  (2 - Kubát P., PHK)

Mimo les: (váha 0,10)
Průměrná známka:---
Poznámky:
=>Obrazovka perfektni, krasnej shopping mall i s food courtem, kterej nabizel siroky vyber, parkovani na shromazdisti, proste luxus!  (1 - Navrátil Š., PGP)
=>Obrazovka +  (1 - Kubát P., PHK)

Diskuze k závodu je pro přihlášené hodnotitele.

nahoru
Hodnocení kvality závodů soutěží sekce OB
azitka@seznam.cz