ČSOS Hodnocení kvality závodů soutěží sekce OB
Nepřihlášen | pomoc
Login:
Heslo:

Úvod

Pravidla hodnocení

Závody 2019:
ČPŠ 23. 3. PHK
ŽBM KLT 6. 4. AOV
ČPŠ 7. 4. AOV
MČR NOB 13. 4. SHK
ŽA KT 14. 4. SHK
ČP SP 11. 5. KSU
ČPŠ 11. 5. KSU
ČPŠ 12. 5. KSU
MČR SP 18. 5. LPU
MČR SPŠT 19. 5. LPU
ŽA KLT 1. 6. DKP+DOK
ŽBM KLT 1. 6. PLU
ŽBČ-V KLT 1. 6. SJI
ŽA KT 2. 6. DKP+DOK
ŽBM KT 2. 6. PLU
ŽBČ-V KT 2. 6. SJI
ŽBMČ-V KL 15. 6. VBM+BBM
ŽBČ-Z KT 15. 6. MLA+DCH
ŽBMČ-V KT 16. 6. VBM+BBM
ŽBČ-Z KLT 16. 6. MLA+DCH
MČR KT 22.-23. 6. LTU
ŽA KLT 7. 9. TZL
ŽBČ-V KLT 7. 9. CHC
ŽBČ-Z KLT 7. 9. KAM
ŽA KT 8. 9. TZL
ŽBČ-V KT 8. 9. CHC
ŽBČ-Z KT 8. 9. KAM
ČP SP 14. 9. VLI
ČPŠ 14. 9. TUR
ČPŠ 15. 9. VLI
MČR KLT 21.-22. 9. TJN
MČR ŠT 5. 10. PGP
MČR KLB 6. 10. PGP

Přehled známek

Návod pro hodnotitele (pdf)

Diskuze

Hodnocení 2018
Hodnocení 2017
Hodnocení 2016
Hodnocení 2015
Hodnocení 2014
Hodnocení 2013
Hodnocení 2012
Hodnocení 2011
Hodnocení 2010
Hodnocení 2009


Žebříček A - krátká trať

Datum: 14. 4. 2019
Centrum: Boháňka - Skála
Pořadatel: SHK
Stránky závodu: https://mcrnob-za-2019.shk-ob.cz/
Stránka v ORISu: odkaz
Kreslení postupů: odkaz
Další informace: Trať: Krátká trať
Mapa: Skála (ŽA), Pod Skálou (VčP), obě: M 1:10 000, E 5 m, stav březen 2019, ISOM 2017

Hodnocení závodu už bylo uzavřeno.

 
Celková vážená známka: 1.97
Závod hodnotilo: 12 lidí

ATERÉN (váha 0,10)
Průměrná známka:1.29
Poznámky:
=>malinký, ale super... a velmi solidní i pro VČP/veteránský závod  (1 - Cahel M., LCE)
=>Chápu, že C tratěmi stavitel nechtěl přetěžovat malý kousek zajímavého terénu bývalých lomů pískovcového materiálu, ale lozit v nezajímavých pokácených plochách v těsném sousedství krásného terénu s mnoha terénními detaily bylo poněkud frustrující. C trati byl sice jen oblastňák, ale byla to součást A-čkového závodu, a současně i závod celostátního rankingu veteránů, takže to musím do celkového hodnocení použitého terénu zahrnout.  (3 - Koč Z., MKP)
=>Excelentní pro krátkou trať. Technicky i běžecky náročný  (1 - Zelinka J., MBM)
=>Vhodný pro závod na KT, docela netradiční na české poměry. Kvituji využití terénu s přihlédnutím na termín konání závodu - na duben super, za měsíc už by tam některé pasáže mohly být dost zarostlé.  (2 - Wolf D., TUR)
=>Osobně jsem vůbec nebyl připraven (na NOB jsem nebyl), čekal jsem něco jiného. Na middle výborné!  (1 - Pospíšil O., DKP)
=>Moc hezký  (1 - Fiala J., ZBM)
=>- luxusní terén na middle  (1 - Hovorka L., LPU)
=>Super terén, hodnotím kladně namačkání celé trati do zajímavé části pomocí výměny mapy. Máme hodně takových malých a pěkných terénů, ale často v nich máme jen posledních pár kontrol, což je škoda. Důkladné využití jako v tomto závodě by pak prospělo ke zvýšení náročnosti celého závodu.  (1 - Chromý A., TBM)
=>Moc hezký terén na krátkou trať, využití velmi dobré díky výměně mapy.  (2 - Klimpl P., LPU)

BDODRŽENÍ DOKUMENTŮ A PRAVIDEL (váha 0,15)
Průměrná známka:2.00
Poznámky:
=>Směrné časy ŽA trefeny dobře, žádné zásadní nedostatky jsem neodhalil.  (2 - Wolf D., TUR)
=>Bez zjevných nedostatků  (2 - Fiala J., ZBM)
=>---  (2 - Klimpl P., LPU)

CHODNOCENÍ STAVBY TRATÍ, MAPY, SHROMAŽDIŠTĚ A ORGANIZACE ZÁVODU
Stavba tratí: (váha 0,15)
Průměrná známka:1.86
Poznámky:
=>Samotná trať byla moc pěkná, zábavná (možná jen první kontroly ve skalkách u H21A nebyly moc čitelné, ale asi strárnu :-)), snaha o diváckou atraktivitu, dobře řešená koncepce i ve smyslu oddělení VČP a veteránů od tratí ŽA...
Z mého pohledu zbytečná blízkost 2 kontrol (K37 a K45) - stejný objekt, stejná orientace údolíček, obě ve stejném hustníku a vlezly se do kolečka. Asi jste si to změřili, ale bylo to na hraně pravidel, jedna z kontrol se určitě dala umístit kousek dál.  (2 - Cahel M., LCE)
=>Probíhal jsem (na trati H55C) často v místech, kde jsem byl před pár hodinami při nočním. Oblastňákovými tratěmi asi stavitel nechtěl přetěžovat malý kousek zajímavého terénu bývalých lomů pískovcového materiálu, ale prostor byl tak velký, že se daly kratší tratí vést v noci a ve dne rozdílným prostorem. Vyhlašuje se embargovaný prostor, kde je zákaz tréninků, ale zde jsem přesně věděl z nočního závodu kterými střednězelenými hustníky nebo hustě zeleně šrafovanými plochami projdu bez problémů, a kterým takto klasifikovaným místům (a taky žlutobílým zakáceným pasekám) se raději obloukem vyhnout.  (3 - Koč Z., MKP)
=>Tratě byly postaveny velmi dobře. Velmi kladně hodnotím částečné oddělení ŽA a Včp do jiných prostorů. V opačném případě by byl les vzhledem ke dvoukolové koncepci tratí neeúnosně přeplněný. Jedinou výtku bych měl k tomu, že delší kategorie měly pasáž níže ve svahu velmi podobnou v obou okruzích.  (2 - Zelinka J., MBM)
=>Stavba tratí ŽA dobře využila nabízený prostor a splnila nároky na krátkou trať - změna tempa, rytmu, střídání rychlých a technických pasáží. Kvituji výměnu mapy a rozdělení prostoru mezi ŽA a VčP.  (2 - Wolf D., TUR)
=>Zajímavý koncept, vč. divácké kontroly. Mapa si o to řekla. Malý prostor, ale využitý dokonale.  (2 - Pospíšil O., DKP)
=>Tratě, které jsem viděl, byly moc hezké  (1 - Fiala J., ZBM)
=>výměna mapy bez odhozu mapy - za mne nejlepší řešení
díky dvěma okruhům plnohodnotné využití malého prostoru  (2 - Hovorka L., LPU)
=>Perfektní stavba trati - změny rychlosti, náběhy do těžkého po výběhu kopce, super trať. Kladně oceňuji také umístění divácké kontroly. Popisy kontrol a mapa nebyly dle platných směrnic (ISOM2017 a ISCD2018) - chybělo vyznačení cesty k mapovému startu.  (1 - Chromý A., TBM)
=>Moc pěkně postavené tratě, stále bylo co řešit.  (2 - Klimpl P., LPU)

Mapa: (váha 0,20)
Průměrná známka:2.00
Poznámky:
=>Za mě bez sebemenšího problému. Je ovšem zřejmé, že minimální vzdálenosti objektů nebyly dodrženy, což asi ani nebylo možné. Jsem ovšem rád, že tomu tak bylo a pořadatel nežádal o žádné nesmyslné výjimky ohledně zvětšení měřítka.  (2 - Zelinka J., MBM)
=>bez připomínek  (2 - Chromý A., TBM)
=>Bez problémů  (2 - Leštínský T., OAV)
=>---  (2 - Mikel D., TZL)

Mapa (Hodnotitelé): (váha 0,00)
Průměrná známka:2.00
Poznámky:
=>výborná; některé objekty (kameny) byly asi podměrečné, ale byly ve vztahu k okolí evidentní.  (2 - Cahel M., LCE)
=>Těžko průchodná místa s pokácenými stromy asi přece jen neměla být žlutou barvou, to byly dost těžko průchodné oblasti, kde ta špatná průchodnost byla dána porostovými (i když pokácenými) věcmi. Střední zelenou jsem většinou prošel bez problémů, ale někde to byl neproniknutelný buš.  (3 - Koč Z., MKP)
=>Hodnotím jinde  (0 - Zelinka J., MBM)
=>Poměrně dobře čitelná i v technických pasážích, tisk OK.  (2 - Wolf D., TUR)
=>Za mě v pořádku. Podobný terén je opravdu těžké správně zmapovat, myslím, že se povedlo  (2 - Pospíšil O., DKP)
=>---  (2 - Fiala J., ZBM)
=>porosty mi přišly čitelnější než při nočním  (2 - Hovorka L., LPU)
=>bez připomínek  (2 - Chromý A., TBM)
=>Mapa velmi dobrá.  (2 - Klimpl P., LPU)

Shromaždiště: (váha 0,10)
Průměrná známka:2.57
Poznámky:
=>Celkově fajn, moc jinak to asi udělat nešlo, oceňuji snahu o diváckou atraktivitu, ale většina diváctva byla asi jinde. Opět nebyl moc dobře slyšet rozhlas.  (2 - Cahel M., LCE)
=>Český standard. Bufet, který kapacitou vyhovoval pro noční, byl pro 1500 lidí přece jen trochu málo. Výrazným mínusem bylo, že stojan s reproduktorem byl umístěn tak nakřivo, že při silnějším závanu větru spadl a zranil závodníka čekajícího ve frontě na vyčtení čipu. Do plusu opět hodnotím (tak jako u včerejšího nočního), že včas přijíždějící parkovali blíž u shromaždiště než uspěchaní opozdilci.  (3 - Koč Z., MKP)
=>Vzhledem k tomu, že se jednalo o ŽA s trojnásobným počtem účastníků proti včerejšímu MČR NOB již bylo shromaždiště příliš stísněné a roztahané. Kluby, co měly stan za silnicí u divácké kontroly už byly hodně mimo dění. Parkování také bylo pro tak velký počet aut na hranici únosnosti. Chyběly mi také vyvěšené výsledky včerejšího závodu. Online bylo sice vše k dispozici velmi rychle, ale ne všichni lidé jsou na závodech online.  (3 - Zelinka J., MBM)
=>Jednoduché, dostačující. Velká výhoda pro pořadatele v zázemí budovy.  (2 - Wolf D., TUR)
=>Shromaždiště připomínalo trochu oblastní závod, což ale z části byl. Parkování 1,5 km daleko, trochu nepřehledný prostor. Ve špičce došly některé nápoje..  (3 - Pospíšil O., DKP)
=>Stejné centrum, ale 3x více lidí = větší problémy  (3 - Fiala J., ZBM)
=>---  (2 - Hovorka L., LPU)
=>Shromaždiště bylo rozdělené na dvě poloviny, což byla škoda. Je škoda, že na spodním hřišti u divácké nebyla celá aréna závodu, bylo by to sice hodně těsné, ale lidi bez stanů by se tam vešli a aspoň by byla super divácká atmosféra. Klubové stany pak mohly být nahoře. Takto bylo u divácké hodně málo lidí a klubové stany zacláněly. Nebyl vidět současně cíl a divácká, a ani se nedalo rozumně přecházet mezi diváckou a cílem, což snížilo diváckou atraktivitu celého shromaždiště.  (3 - Chromý A., TBM)
=>Standardní shromaždiště se vším potřebným.  (2 - Klimpl P., LPU)

Organizace závodu: (váha 0,10)
Průměrná známka:2.00
Poznámky:
=>Pokud pominu zmíněné detaily, celkově výborné závody.  (1 - Cahel M., LCE)
=>---  (2 - Koč Z., MKP)
=>V lese vše naprosto v pořádku. Jediný problém nastal při vyčítání, kde se tvořila dlouhá fronta, což ovlivnilo i zveřejňování průběžných výsledků. Dovolím si také poznámku o času startu. Vzhledem k MČR NOB mohl být start klidně až ve dvě odpoledne. Řáda závodníků ŽA se dostala do postele až po jedné v noci a při smůle při losování startovali již v jedenáct dopoledne dalšího dne na další poměrně fyzicky náročný závod.  (2 - Zelinka J., MBM)
=>Jednoduchá účelná organizace. Lehké problémy byly s vyčítáním, kde se tvořila dlouhá fronta a pak trochu zmatky s vyhlášením, kde se ceremoniál musel opakovat, což bylo trochu nedůstojné MČR, ale to se týkalo NOB. Inov-8 Cup se měl vyhlašovat před VčP, takto tam skoro nikdo nezůstal.
Celkově ale povedené závody.  (2 - Wolf D., TUR)
=>Škoda fronty na vyčítání, jinak se mi zdálo vše ok.  (2 - Pospíšil O., DKP)
=>Fronta u vyčítání byla nekonečná  (2 - Fiala J., ZBM)
=>---  (2 - Hovorka L., LPU)
=>Vzdálenost některých kontrol byla teda hodně na hraně pravidel, ale uznávám, že to asi jinak nešlo (nesnižuji známku).  (2 - Chromý A., TBM)
=>Velké plus za oddělení prostoru oblastního žebříčku a kategorií ŽA. Mínusem bylo trošku slabší ozvučení - tam, kde byla většina lidí, nebylo nic slyšet. A také vyhlášení mohlo být o chvilku dříve.  (2 - Klimpl P., LPU)

DHODNOCENÍ Z ŘAD ORIENŤÁCKÉHO LIDU
V lese: (váha 0,10)
Průměrná známka:2.00
Poznámky:
=>Stavba tratí rozdělená na dvě mapy je fajn, když stavitel chce využít maximálně malý kousek zajímavého terénu. Ovšem pokud si nedá pozor a postupy v druhém okruhu se jdou téměř přesně v protisměru prvního okruhu (H21B) na kontroly těsně vedle těch z prvního okruhu, pointa se vytrácí a je z toho paměťák. :(  (3 - Leštínský T., OAV)
=>Pěkný a náročný závod na pětníku, z kousku mapy vytěženo maximum. Škoda jen, že třeba u H21A mohl jít závodník v druhé půlce tratě "najisto", poté co probíhal stejným místem stejným směrem už v první půlce trati - kontroly 4 a 20, 8 a 21.  (1 - Mikel D., TZL)
=>---  (2 - Panchártek J., PHK)

Mimo les: (váha 0,10)
Průměrná známka:2.00
Poznámky:
=>Na pohodu, vše blízko, dostatek všeho, co závodník potřebuje.  (1 - Leštínský T., OAV)
=>Fronta u vyčítání, naštěstí nakonec zvládnutá.  (2 - Mikel D., TZL)
=>---  (2 - Panchártek J., PHK)

Diskuze k závodu je pro přihlášené hodnotitele.

nahoru
Hodnocení kvality závodů soutěží sekce OB
azitka@seznam.cz