=>Pro klasiku ideální terén - horský les s proměnlivou průběžností, těžkou podložkou a spoustou voleb postupů.  (1 - Vlček R., SKM)
=>Jeseníky opět nezklamaly, na klasickou trať ideální.  (1 - Fiala J., BBM)
=>---  (0 - Sysel O., PGP)
=>Pěkný horský terén  (1 - Zimmermann J., ZBM)
=>Krásný prostor  (1 - Slezák L., LCE)
=>Super horský terén na klasiku.  (1 - Ondráček R., EKP)
=>Těžký horský terén nabízející jak obtížný běh, tak pěkné volby na klasickou trať.  (1 - Zbranek R., ASU)

BDODRŽENÍ DOKUMENTŮ A PRAVIDEL (váha 0,15)
Průměrná známka:2.00
Poznámky:
=>---  (0 - Kolovský F., LPM)
=>---  (2 - Klimpl P., LPU)
=>---  (2 - Fiala J., BBM)
=>- u některých kategorií mírně nedodržené směrné časy  (2 - Sysel O., PGP)

CHODNOCENÍ STAVBY TRATÍ, MAPY, SHROMAŽDIŠTĚ A ORGANIZACE ZÁVODU
Stavba tratí: (váha 0,15)
Průměrná známka:1.70
Poznámky:
=>Hezké tratě s řadou voleb.
Občerstvovačky by měly být umístěny na kontrole.  (2 - Hlava M., KON)
=>mnoho voleb  (1 - Kolovský F., LPM)
=>Plno voleb, ale z mapy nešlo vyčíst, zda v bílém lese jsou borůvky či ne.  (1 - Drábek J., ZBM)
=>Stavba tratí se povedla, volby postupů byly velmi rozmanité.  (2 - Klimpl P., LPU)
=>Velmi hezké elitní tratě. Na některé dětské a veteránské už asi nezbyl staviteli kvůli sněhu čas si je projít. Škoda absence nového posedu v mapě v postupu některých kategorií.  (2 - Pekárek E., TZL)
=>Kvalitní tratě. Závod byl o volbě z mnoha variant postupů, fyzičce (v kopcích a hlavně v borůvčí) a mapování v dohledávkách kontrol. Takhle nějak má klasika vypadat...  (1 - Vlček R., SKM)
=>Zaznamenal jsem jen drobné výhrady z řad veteránů, mně osobně se tratě líbily.  (2 - Fiala J., BBM)
=>Pěkné volby. Zrada byla volba na předsberku, obrovské borůvčí hrozně znevýhodnilo přímou variantu.  (1 - Zimmermann J., ZBM)
=>Dobré tratě s volbou postupů  (2 - Slezák L., LCE)
=>Zajímavé tratě na volbu, i když obíhání vycházelo většinou líp.
Kratší tratě už to tak zajímavé neměly, většinou se brodily rovně borůvčím.  (2 - Ondráček R., EKP)
=>---  (2 - Zbranek R., ASU)

Mapa: (váha 0,20)
Poznámky:
=>Některé kameny byly ve skutečnosti velmi malé a nevýrazné. Jinak vše ok.  (2 - Zimmermann J., ZBM)
=>Čitelná, dobře generalizovaná, jen tisk 15ky byl hodně světlý.
Je otázka, jestli v takovém terénu nemapovat borůvčí podrostem, protože to na hodně místech výrazně zpomaluje běh lesem.  (2 - Ondráček R., EKP)
=>Místy bylo vidět, že mapa byla poskládaná od více mapařů. Zvlášť v hodnocení menších cest/pěšinek/průseků  (2 - Zbranek R., ASU)

Shromaždiště: (váha 0,10)
Průměrná známka:1.64
Poznámky:
=>Moc pěkné a přehledné se vším potřebným  (1 - Hlava M., KON)
=>---  (2 - Plochová D., DKP)
=>velmi pěkné, občerstvení na úrovni a rychlé  (1 - Krejčíková M., TZL)
=>Hezké, prostorné, hlasatel nebyl slyšet v prostoru u tunelů, jen jeden reproduktor. (Ale možná to nebylo tak na škodu.) Vázlo vyvěšování výsledků. Super místo. Odvoz tunelů od parkoviště! Škoda že nejela lanovka. Výtečný bufet.  (2 - Drábek J., ZBM)
=>Dobré, přehledné. U stanů nebylo příliš slyšet ozvučení.  (2 - Klimpl P., LPU)
=>Prostorné, přehledné zázemí i skvělé občerstvení. Jednička za dovoz a odvoz zavazadel z parkoviště do centra a zpět.  (1 - Pekárek E., TZL)
=>Vše potřebné po ruce. Výšlap od parkoviště k Paprsku nevadil.  (2 - Vlček R., SKM)
=>Pěkné výhledy  (2 - Zimmermann J., ZBM)
=>Nemám, co bych vytknul.  (1 - Slezák L., LCE)
=>Velký prostor u horské chaty. Trochu daleko a vysoko to bylo, ale dalo se to přežít.  (2 - Ondráček R., EKP)
=>Nabízelo skvělé zázemí pro závody.  (1 - Zbranek R., ASU)

Organizace závodu: (váha 0,10)
Průměrná známka:1.82
Poznámky:
=>Zbytečné průtahy s vyhlášením výsledků  (2 - Hlava M., KON)
=>za odvoz věcí na kopec a z kopce  (1 - Krejčíková M., TZL)
=>Vše klapalo až na vyvěšování výsledků.  (2 - Drábek J., ZBM)
=>Moc se nedařilo spíkrovi.
Vyhlášení vítězů mohlo být podstatně dříve (i když byl dodržen čas podle pokynů), nejdříve se měly vyhlašovat hlavní kategorie.  (2 - Klimpl P., LPU)
=>Snad jen škoda pozdějšího zahájení vyhlašování a vyhlašování elitních kategorií až na konci. Ale toto byla jen drobnost a vše ostatní bylo výborné.  (2 - Pekárek E., TZL)
=>Bez problémů.  (2 - Vlček R., SKM)
=>S ohledem na nejistotu uspořádání z důvodu sněhové pokrývky musím vyzdvihnout, že se závod konal a probíhal bez zjevných potíží.  (1 - Fiala J., BBM)
=>---  (2 - Zimmermann J., ZBM)
=>Neviděl jsem žádný zádrhel. A to i přes problémy se sněhem ještě týden před závodem.  (1 - Slezák L., LCE)
=>Nechat závodníky ubytovat na Paprsku a pak jim týden před závodem zakázat v sobotu dopoledne vyjet k chatě, to musela vymyslet opravdu Hlava.  (2 - Ondráček R., EKP)

DHODNOCENÍ Z ŘAD ORIENŤÁCKÉHO LIDU
V lese: (váha 0,15)
Průměrná známka:---
Poznámky:
=>oceňuji hlavně horský terén, ve kterém se tak často neběhá, ale který dle mého maximálně prověřuje běžeckou techniku orienťáka. Co se týče stavby tratě, ta mi přišla bez zásadnější volby, ale se při postupech nedalo moc využívat cesty a muselo se běžet terénem, což mi přijde jako dobrý tah  (1 - Hlavová H., ZBM)