Krajský svaz orientačních sportů Pardubického kraje

Zimní hradubická liga pokračuje závodem, který pořádá OK Lokomotiva Pardubice v neděli 8. 1. 2012 na Kunětické hoře. Už v únoru loňského roku, kdy se na nové mapě od Honzy Kaplana běžel trénink dospělé a juniorské reprezentace a zároveň Pardubický zimní pohár, tento terén přitáhnul pozornost většího počtu závodníků a stejně tak tomu bude i tentokrát - počet přihlášek se blíží dvěma stovkám.
Na Pardubicko se totiž jedná o nevšední terén - převýšení, skalní útvary, údolíčka, prohlubně. Má samozřejmě i svá negativa - je poměrně malý a místy běh znepříjemňuje podrost. Závod si nenechá ujít veterán Zdeněk Cinkan, slavící v těchto dnech významné životní jubileum. "Závodu ZHL na Kuňce se stejně jako loni zúčastním. Je to jiný terén, než na jaký jsme v okolí Pardubic zvyklí. Běhávalo se tady už před lety, takže teď se sem orienťák vrátil a to je dobře," říká pardubický závodník. Pořadatelé upozorňují na to, že se nejedná o žádný městský sprint, ale o krátkou trať v kopcovitém terénu. Pokud jste toho tuto zimu ještě moc nenaběhali a přes Vánoce jste navíc přibrali, asi se pořádně zapotíte. "Moje zimní příprava je pořád stejná - běhám PZP a ZHL a občas zajedu i do jiných míst na závody. Jinak šlapu pěšky téměř denně do práce nebo z práce v Sezemicích. Chození na turistické výlety v zimě taky nezanedbávám," vypočítává své aktivity nastávající padesátník, věnující se v těchto dnech také přípravě sprintu Pardubického zimního poháru, který se poběží v sobotu 14. 1. v pivovaru v Medlešicích. Láká závodníky spíš na pivní nebo mapové speciality? "Byl bych samozřejmě rád, kdyby účastníci ochutnali i Medlešické pivo, pokud ho ještě neznají. Doufám, že mapa, kterou jsem připravil, se mi povedla a že tento nejkratší závod v historii PZP dopadne dobře," zve nás Zdeněk Cinkan i na další závod na neobvyklém místě.

Uvidíme, zda počasí bude i nadále přát víc běhání než lyžování. O tom, jak to právě teď v okolí hradu Kunětická hora vypadá, si můžete udělat představu tady. Stránky závodu najdete zde.
Adam Zitka - 5.1. 2012 03:20
Komentáře k článku
***
Jméno 
Text 
Opište kód z obrázku