Krajský svaz orientačních sportů Pardubického kraje

Prvním závodem, na který jsem v letošní sezóně vyrazil, byl Jarní pohár - štafety v neděli 18. 3. 2012 s centrem v kempu Stříbrný rybník. OK 99 Hradec Králové na známém místě připravil tradičně dobře uspořádaný závod, navíc za krásného počasí.
Terén moc překvapit nemůže, ale mně osobně při závodě kolem hodiny ještě docela baví. I teď to šlo. Kontroly jsem měl sice moc blízko velkých cest a les je v tomto období dost průhledný, takže orientačně to složité nebylo a víc jsem se tak soustředil na to, aby nohy běžely v nějakém důstojném tempu (nemají to lehké, v zimě jsem trénovat nebyl). Třetí úsek v MIXech pro mě bylo ideální proběhnutí. Pár fotek najdete např. tady.

Ukázka mapy:
*****

První výchoďák pořádala v sobotu 24. 3. 2012 Slavia Hradec Králové ve Smržově - na mapě Novopleský les (loni ČPŠ). Opět rovný letecký terén, vegetace ještě nebují, dohledávky snadné, většina postupů spíš kratších, ale měli jsme i jeden přes 1,5 km. Celou trať v lese řvaly motorové pily, auta majitelů lesa stála i na docela malých pěšinách uprostřed lesa, jako první startující jsem měl asi výhodu menšího počtu nedokreslených pasek... Jinak mapa velmi dobrá, opět jsem se mohl plně soustředit jen na to, abych to nějak uběhl. Víc než těch 8 km bych už běžet nechtěl, těšil jsem se na pěkné shromaždiště, kde se na příjmném sluníčku dalo nějaký čas posedět. Tratě a postupy najdete tady.

Ukázka mapy:
*****

V neděli 25. 3. 2012 se konal netradiční závod - Golf sprint (doprovodná akce Českého poháru v trail-o) na golfovém hřišti pod Kunětickou horou v Dřítči. Smekám před pořadateli z KOB Dobrušky a AR20, že dokázali domluvit tak neobvyklý a krásný terén. Mapa 1:5000 s intervalem vrstevnic jen 0,5 metru poskytla krásné běhání po uměle vytvořených kupách a prohlubních na krásně posekané trávě... V rychlosti a při nepozornosti se určitě daly dělat chyby. Já jsem si tentokrát užil procházku s dětma, těm se terén taky dost líbil. Pár fotek najdete např. tady.

Ukázka mapy:


Adam Zitka - 26.3. 2012 00:10
Komentáře k článku
***
Jméno 
Text 
Opište kód z obrázku