Krajský svaz orientačních sportů Pardubického kraje

Společné vyhlášení nejmladších nadějí
OK Lokomotiva Pardubice uspořádala v sobotu 31. 3. 2012 závod ve Slatiňanech s centrem u oblíbené restaurace Monaco. Les v podhůří Železných hor přilákal na start téměř 800 závodníků nejen z Východočeské oblasti a oblasti Vysočina (závody byly 2. kolem Východočeského poháru a 1. kolem Ligy Vysočiny).
Po dvou slunečných víkendech počasí tentokrát závodům příliš nepřálo, ale naštěstí aspoň nepršelo. Na nové mapě Monaco si se stavbou tratí pohrál Honza Klapal. "Les je zajímavý především svou pestrostí, nacházejí se zde pasáže čistého lesa s kamínky, hustou sítí vodotečí, či lomů s pasáži se sníženou viditelností a různorodou průběžností. V celém lesním komplexu je velice hustá síť cest, které jsou za pěkného počasí velice hojně turisticky využívány. Rozhodovaly především malé chybky v těsné blízkosti kontrol, volby postupů nebyly nijak zásadní," říká autor tratí. V H21A vyhrál o více než 2 minuty hlavní favorit dlouholetý a úspěšný polský reprezentant Wojciech Kowalski, který za sebou nechal českého reprezentanta Pavla Kubáta (OK 99 Hradec Králové), třetí místo obsadil Matěj Kamenický (OK Lokomotiva Pardubice). V D21A byla nejrychlejší Petra Škodová (OK Lokomotiva Pardubice), která o 22 sekund porazila svou klubovou kolegyni Martu Fenclovou, třetí skončila Martina Hepnerová (TJ Slavia Hradec Králové). Pokud jste se závodů zúčastnili, můžete je i hodnotit, stránky závodů najdete zde.
Adam Zitka - 3.4. 2012 10:15