Krajský svaz orientačních sportů Pardubického kraje

Na sobotu 30. 4. připravil OOB Vamberk v Doudlebech nad Orlicí dvě mistrovství Východočeské oblasti - dopoledne na krátké trati, odpoledne ve sprintu. Celý den bylo velké vedro. Hezké shromaždiště pro oba závody bylo na zahradě základní školy.
Krátká trať:
- mapa Vrbická studánka, dobrá
- na start a z cíle docela daleko
- před startem se na mě vrhly včely z opodál stojícího úlu - dostal jsem žihadlo nad oko, v cíli si pochvaluju, jak mi to vůbec nic neudělalo (... a od druhýho dne po celé soustředění v Bělči nosím tmavý brýle, aby se mě děti nebály - oko)
- les - příkrý svah, porostově pestrý, místy i podrost (ostružiny), ale jinak na krátkou trať vhodný
- tratě poměrně dobré, běžel jsem H21D a docela mě to bavilo, byť to vedro mě ničilo, nemohl jsem najít akorát 13. kontrolu (a nebyl jsem sám, kdo na ní měl problémy, ale nemůžu 100% tvrdit, že to bylo nepřesnou mapou)

- tratě a postupy

Ukázka mapy H21D:
*****

Sprint:
- městský sprint (převážně ulicemi, trochu po loukách), mapa Doudleby
- start na břehu řeky Orlice
- tratě spíš jednoduché, snaha o volby postupů je vidět (někdy se to ale tváří jako volba zprava/zleva, ale vzdálenosti stejné, nutnost soustředit se na mapu malá, ale těžko radit, na oblastní úrovni to podle mě není taková hrůza)
- na hodnocení závodů ke stavbě řada připomínek - odkaz
- pořadatelé nehlídali některá místa, kterými se podle mapy nesmí probíhat, takže výsledky tím ovlivněné, nerespektování a neznalost sprintového mapového klíče je pořád dost silná
- šel jsem jen s dětma HDR a užili jsme si to

- tratě a postupy

Ukázka mapy D21D:


Adam Zitka - 31.7. 2012 10:16
Komentáře k článku
***
Jméno 
Text 
Opište kód z obrázku