Krajský svaz orientačních sportů Pardubického kraje

V červnu jsme dvě soboty po sobě zamířili do Orlických hor na pěkné závody z dílny KOB Dobrušky a Magnusu orienteering, kteří se při pořádání obou akcí i vzájemně doplňovali.
Klasika na Čiháku
Oblastní mistrovství na klasické trati se konalo 16. 6. 2012 u Českých Petrovic, nedaleko osady Čihák. Pořadatelé z KOB Dobruška využili prostor z loňských vícedenních závodů, aktualizovaná mapa se jmenovala Červený potok (Tomáš Leštínský). Vzhledem k velmi příjemným dojmům z tohoto lesa při loňské Advantě (navzdory dost extrémnímu počasí (chladnému, větrnému, deštivému)) jsem si v rodině tento závod zabral pro sebe a ostatní mi dělali jen doprovod. Na lese (je už na území Polska) se mi líbí především menší hustota cest, jen mírné převýšení, oblasti ve světle zeleném (kde je to mapově složitější, ale dá se běžet) i místa v čistém lese s kupkami. Pravé soustředění na závod se mi však nepodařilo navodit. Protože se dalo čekat dost vedro a startoval jsem v pozdějším čase, vyrazili jsme z Pardubic později. Když jsme se ještě cestou nedobrovolně zdrželi (Verunčině snídani se nelíbila zatáčka v Holicích...), začal jsem pochybovat o tom, že stihnu start. Na shromaždišti vše vyřizuju za letu, cesta na start je hezky běhatelná, ale i tak jdu do lesa nejmíň o 3 minuty pozdě. Myšlenkama ještě na trati nejsem, nejde mi moc soustředit se, dělám menší chybu v dohledávce jedničky i v odběhu od ní, razím dvojku, skáču potok a něco mi říká, že na takovýchle kontrolách bych měl kontrolovat i kódy, tak se k ní vracím a zjišťuju, že fakt není moje - paralelní údolíčko o kousek vedle, pak zase přeskočím potok. Žádné velké volby postupů (H21D) se nekonají, stejně by mě tady nebavilo kroužit po cestách. Z apatie mě vytrhují hezké mapové kontroly 3-6 v paseko-hustníkách, v mírném kopci na osmičku mi ale mizí soupeři, které jsem předtím doběhl. Kupky v čistém lese v oblasti mezi kontrolami 7-9 nám stavitel nedopřál si užít. Chápu, že to má být klasika, ale protože postupy není potřeba moc řešit, tak by to závod možná zpestřilo. Před devítkou využívám znalosti z loňska a jdu co nejdál, byť terén před ní trochu mate.Od 10. kontroly už to za moc nestojí - místy vysoká tráva, lopuchy, kopřivy, bahno. Už nějak pochybuju o tom, proč se mi loni ten les tak zalíbil... Překvapivě se na 10 vidím s těmi, co mi předtím utekli, na 13 ale neběžím s nimi, už myslím jen na to, jak to nějak svým tempem doklepu do cíle a samozřejmě ji nemůžu najít - jsem moc před ní. Na sběrku ten terén fakt už za moc nestojí, můj běh je navíc utrpením. Výsledek mizerný, ale na shromaždišti u stánku už všechno vidím v lepším světle, dětem se tu líbí, tak ještě nějaký čas zůstáváme. Organizace závodů dobrá (chválím především zveřejnění délek tratí dlouho dopředu), nakonec z té trati tak špatný pocit nemám a stejně jako většině lidí se i mně závody líbily.- tratě a postupy


*****

Sprint v Letohradě
Cesta do Letohradu je dlouho podobná té z předchozího týdne, tentokrát raději vyrážíme dřív. Cesta na start je ale dlouhá a náš dnešní reprezentant (Radka) má stejný problém jako já minulý týden - stihnout start. Sprint je ve svažitém zámeckém parku a v ulicích města, centrum u zámku. Nechci se s dětma jen plácat na shromaždišti, ale vyrazit s nimi na HDR. Maminka se dětem úspěšně vrátila a byť se v tom horkém počasí docela uvařila, jde s náma na start ještě jednou. Trať pro děti byla fajn (natočit fáborkám hodně zkracovaček jde v některých prostorech těžko), díky příjemnému terénu to Ája se mnou skoro celé běžela, z čehož jsem byl hodně překvapený. Organizace dobrá (až tu frontu na vyčítání čipů), s mapou Kyšperk (Tomáš Leštínský) spokojenost, závody se pořadatelům z Magnusu orienteering povedly. Odpoledne se ze stejného shromaždiště ještě běží štafety, ale to už by pro nás netrénované nebylo.

- tratě a postupy

Mapa HDR:


Adam Zitka - 1.8. 2012 00:13
Komentáře k článku
***
Jméno 
Text 
Opište kód z obrázku