Krajský svaz orientačních sportů Pardubického kraje

První letní vícedenní závody pořádal 29. 6. - 1. 7. KOB Konice na mapách z loňských áček v okolí Boskovic. První etapa (sprint na mapě Boskovice (Petr Hranička)) se odehrávala v Boskovicích s centrem přímo u zámku.
Parné počasí udělalo v městských uličkách ze sprintu fyzicky náročný závod. Musím říct, že trať se mi hodně líbila, byl to asi sprint, jak má být - terén umožňující rychlý běh, časově rozdílné volby postupů, propagace OB mezi lidmi (centrum města), dobrý prostor a mapa (prvky, které mohou závodníka nachytat na nepozorném čtení mapy, ale zároveň vyhýbající se sporným místům (běhání přes soukromé pozemky, překonávání "nepřekonatelných" plotů atd.)). Tratě byly na sprint trochu delší, ale to byl asi záměr (a je to i v současné době obracející se světový trend), vzhledem k tomu, že žádná jiná etapa ten den neprobíhala.

- tratě E1

Mapa H21C:
Kemp třídenních závodů byl v Okrouhlé - Melkově, kde se odehrály i další 2 etapy. Na stanové louce pořadatelé připravili občerstvovací stan, sprchy, záchody, školku, cíl - pro malé závody (400 závodníků) tu bylo vše potřebné. Večer se dalo ve stanu posedět u piva (pěnilo, ale večer se už fronty netvořily). Sobotní klasika se odehrávala opět v náročném horkém počasí. Na start do kopce a daleko, ale lepší než to na začátku vybíhat. Na stavbu tratí byly různé reakce - mně přišlo, že to byla opravdu pěkně pestavená klasika, do které prostě patří i jednoduché běhání po cestách, důležité bylo, že se dalo volit mezi různými variantami (vzhledem ke kopcovitému terénu nebyly časově stejně dlouhé). Asi k mému dobrému pocitu přispěla i rozumná prázdninová délka klasiky v H21C (7 km, 380 m přev.). Ale dost lidí závod označilo jako trochu brutální běžák. Proti mapě jsem neměl výhrady. Škoda, že start byl zbytečně pozdě - až v 11 hodin (i v neděli).

- tratě E2

Mapa H21C:
V sobotu odpoledne jsme vyrazili do Brna do zoo, ale tím pravým potěšením byla až večeře v klimatizované restauraci v Bystrci... Na nedělní závod byla přihlášená Radka, která vynechávala E2. Ale čekat celé dopoledne na svůj start a pak bojovat v 37 stupních Celsia se jí nějak nechtělo. Že bych toho využil a dohlásil se na E3 (vybíhal bych 4.), o tom jsem ani moc nepřemýšlel, chtěl jsem si uchovat svůj dobrý pocit ze 2 závodů, který jsem si hezky odběhl a stačí mi. Cenu střední Moravy bych zhodnotil jako pěkné menší závody s pohodovými pořadateli (na webu bych asi před závodem očekával zveřejnění přesných parametrů tratí (byť předpokládané délky zveřejněné spolu s rozpisem je rozhodně velké plus), taky trochu dřív startovky a pokyny), kterým se práce rozhodně povedla.

- tratě E3
Adam Zitka - 1.8. 2012 14:09
Komentáře k článku
***
Jméno 
Text 
Opište kód z obrázku