Krajský svaz orientačních sportů Pardubického kraje

Mistrovství České republiky na klasické trati 2012 (28. - 29. 9. 2012) pořádané kluby OK99 Hradec Králové a SOK Turnov bylo dlouho avizované jako vrchol sezóny. Jednak kvůli tomu, že terény u hradu Kost slibovaly nevšední orienťácký zážitek, a pak také proto, že pořadatelé z Hradce chtěli připravit i nadstandardní technické doplňky jako generálku na pořádání Mistrovství světa juniorů 2013.
Páteční kvalifikace zůstala dost za očekáváním, stavitel nedostal úplně hezkou část prostoru, dost se běhalo po polích a loukách, ale musí se nechat, že postupy byly hodné klasiky (tzn. na volbu), jen jejich realizace prostě neznamenala běh čistým borovicovým lesem mezi skalními masivy, to přišlo až v sobotním finále. Dost výrazným pořadatelským nedostakem bylo nesynchronizování SI krabiček, takže mezičasy nebyly k dispozici ještě několik dní po závodě...

- mapa (doprovodné tréninkové kategorie T5)

Pořadatelé navíc podcenili domácí testy na přípravu startovky finále, takže jim to pak zabralo o mnoho více času a nadělali v ní i prohřešky proti soutěžnímu řádu. Na druhou stranu připravili pěkné shromaždiště s velkoplošnou obrazovkou, dobře sledovatelným doběhem, nejlepší muži a ženy běželi s GPS trackingem a hlavně finále žen a mužů dávala v přímém přenosu Česká televize. Velmi dobrá byla podle mě mapa - pořadatelé od začátku pracovali s tím, že se klasika poběží s měřítkem 1:15000 (žádné pokusy o výjimky kvůli skalám) a mapaři provedli dobrou práci v generalizaci. Diváci v aréně díky velkoplošné obrazovce, na které střídaly televizní záběry z lesa, mezičasy a GPS tracking, měli co sledovat. Televizní přenos se povedl, s tratěmi finále už také vládla mnohem větší spokojenost. Pořadatelům během těch dvou dnů sice hodně věcí moc nevyšlo (ještě bych zmínil nepříliš povedený web), v jiných věcech zazářili, ale celkově vzato aspoň určitě načerpali spoustu zkušeností pro MSJ.

- mapa (doprovodné tréninkové kategorie T5)
Adam Zitka - 6.11. 2012 00:07
Komentáře k článku
***
Jméno 
Text 
Opište kód z obrázku