Krajský svaz orientačních sportů Pardubického kraje

Ve středu 10. dubna odpoledne byl zahajovacím závodem otevřen Areál pevných kontrol na Andrlově chlumu u Ústí nad Orlicí. Areál připravili členové klubu KOB Ústí nad Orlicí. Díky nim si orientační běh může kdykoli vyzkoušet každý, kdo má zájem.
Pevných kontrol je v lese rozmístěno celkem dvacet, některé jsou umístěny v blízkosti cest a pěšin, jiné jsou od nich trochu dále, někdy i na hůře dostupných místech. Mapy se zakreslenými kontrolami jsou k dispozici v ústeckém Informačním centru, v restauraci Mendrik a na chatě Hvězdě na Andrlově chlumu i ke stažení na webových stránkách areálu. Zpestřete si například víkendové procházky hledáním kontrol pomocí mapy!

Stránky APK Andrlův chlum se všemi informacemi najdete tady.

Na konci měsíce dubna odstartoval své fungování další Areál pevných kontrol pro orientační běh - Podhůra u Slatiňan, který pro širokou veřejnost společně připravily Lesy Chrudim, s.r.o. a OK Lokomotiva Pardubice. Co na návštěvníky areálu čeká? Stačí jen bystrá hlava, běžná fyzická kondice a můžete si kdykoliv sami vyzkoušet sport, jehož sloganem jsou slova Dobrodružství v přírodě. V lesích v okolí rozhledny Bára je připraveno 23 kontrol v podobě barevně zvýrazněného dřevěného kulu o výšce cca 1 m a průměru cca 15 cm. V informačním středisku u rozhledny Bára (ale také v Restauraci Monako nebo v městském Infocentru ve Slatiňanech) si může každý zdarma vyzvednout speciální mapu pro orientační běh v měřítku 1:10 000 a orientační běh si vyzkoušet na vlastní kůži. Návštěvník si může vybrat buď jednu ze tří předpřipravených tratí: "S orienťákem začínám" - lehká trať pro úplné pro úplné začátečníky o délce cca 2 km s 8 kontrolami. "Orienťák již znám" - náročnější trať pro sportovce či zdatnější turisty o délce necelé 4 km se 14 kontrolami. "Z Báry na Monako" - trať spojující rozhlednu Bára s Restaurací Monako jinudy než po turistické značce, na které návštěvníky čeká 9 kontrol.

Stránky APK Podhůra se všemi informacemi najdete tady.
Adam Zitka - 1.5. 2013 17:05
Komentáře k článku
***
Jméno 
Text 
Opište kód z obrázku