Krajský svaz orientačních sportů Pardubického kraje

Výborně si vedli orientační běžci Pardubického kraje v prvním závodě Her VI. letní olympiády dětí a mládeže - ve sprintu, který se běžel ve Zlíně v Bartošově čtvrti v pondělí 24. 6. 2013. Zásluhou Martina Roudného a Aničky Kopecké získali 2 bronzové medaile.
Závod byl velmi vyrovnaný a o pořadí rozhodovaly sekundy. V kategorii HM (hoši mladší) si vítězství odnesl Mikuláš Jirka (Olomoucký kraj), který o sekundu porazil Petra Buka (Ústecký kraj), dalších 6 sekund zpět byl pardubický Martin Roudný! V HS (hoši starší) byl nejrychlejší Vojtěch Sýkora (Zlínský kraj), který o 10 sekund porazil Libora Matějku (Ústecký kraj) a o 14 sekund Otakara Hirše (Jihomoravský kraj). Veronika Chaloupková, která na poslední chvíli nahradila v naší výpravě nemocného Jonáše Fencla, obsadila 9. místo. V dívkách mladších (DM) byla nejrychlejší Alžběta Nešporová (Zlínský kraj), 12 sekund za ní zaostala Marie Kovaříková (Středočeský kraj), jen o další sekundu zpět zůstala třetí Eliška Hojná (Jihočeský kraj). Pardubická Viktorka Vojtíšková po velmi dobrém výkonu obsadila 4. místo. V DS (dívky starší) si suverénní vítězství odnesla favorizovaná Tereza Čechová (kraj Vysočina), druhá byla s více než půlminutovou ztrátou Markéta Firešová (Jihomoravský kraj) a třetí s odstupem dalších 4 sekund naše Anička Kopecká!

V úterý jsou na programu smíšené sprintové štafety v Luhačovicích. Informace můžete sledovat na webu olympiády a webu zlínských pořadatelů OB.

Oficiální výsledky sprintu
Adam Zitka - 24.6. 2013 16:32
Komentáře k článku
***
Jméno 
Text 
Opište kód z obrázku