Krajský svaz orientačních sportů Pardubického kraje

Na Vysočinu jezdím závodit rád, proto jsem už dlouho počítal s tím, že na závody žebříčku B (1. a 2. 6. 2013) do Bohdalce vyrazíme. Vyjeli jsme už v pátek a ubytovali se na chatě Radčiný tety ve Vojnově Městci. Děti se vrhly na houpačky, my jsme si začli užívat venkovského klidu a relaxovali.
V sobotu dopoledne jsme udělali po okolí výlet, naobědvali se a vyrazili na závod - klasickou trať. Běžel jsem za rodinu pouze já, a to ty nejkratší muže - asi 8 km. A to jsem byl rád. Terén byl jednoduchý, rovinatý, les čistý, tratě prakticky bez voleb postupů, takže na delší trati by se asi u mě dostavila nuda. Takhle jsem se ještě dokázal soustředit, snažil se všechno chodit po čáře, nikde nezaváhat a užíval jsem si toho, že v tomto plochém terénu nějakou rychlost dokážu vyvinout i já.

Ukázka mapy:

Od nedělní krátké trati jsem po orientační stránce čekal víc. Terén byl sobotě podobný, možná trochu přibylo hustníků. Některé tratě byly asi vydařenější, na té mojí byly příliš jednoduché kontroly, moc mě to nebavilo. Jinak ale tím, že jsme se v lese vystřídali s Radkou oba, tak oproti sobotě jsme delší dobu strávili i na shromaždišti. Podmáčená louka dostávala zabrat, děti se nám nadšeně válely v blátě, ale v podstatě nepršelo, takže nebyl důvod neužívat si celkově pěkných závodů.

Ukázka mapy:Adam Zitka - 5.6. 2013 04:15
Komentáře k článku
***
Jméno 
Text 
Opište kód z obrázku