Krajský svaz orientačních sportů Pardubického kraje

295 závodníků se zúčastnilo 19. ročníku krosu Malá cena Velká Verandy. Za poměrně teplého, mírně deštivého počasí dosáhla v kategorii žen nejlepšího času (18:17) Táňa Metelková z SK Týniště nad Orlicí, která tím obhájila své loňské a předloňské vítězství. Druhá skončila Marta Fenclová (OK Lokomotiva Pardubice), třetí Lucie Maršánová (TJ Nové Město na Moravě). V mužích v čase 16:17 závod vyhrál Petr Vitner z TJ Nové Město na Moravě, který o deset sekund porazil Kamila Krunku (SK Nové Město nad Metují), třetí byl Pavel Kubát (OK 99 Hradec Králové).
Matěj Kamenický (OK Lokomotiva Pardubice) na 4. místě zastupoval orientační běžce Pardubického kraje. Ti se dokázali prosadit na první místa v některých dalších kategoriích (dorostenci - Filip Záveský, muži nad 50 let - Aleš Stránský, muži nad 60 let - Jiří Švadlena, ženy nad 50 let - Iva Knapová). Jubilejní 20. ročník bude v neděli 2. 12. 2012.
Adam Zitka - 5.12. 2011 22:38