Krajský svaz orientačních sportů Pardubického kraje

V úterý 25. 6. 2013 se v Luhačovicích běžel závod smíšených (sprintových) štafet. Druhý den Her VI. letní olympiády dětí a mládeže stejně jako jinde v zemi přinesl intenzivní déšť, který však potřebné štěstí pardubické výpravě nenadělil.
V krásném prostředí lázeňského města se na sprintových tratích (mapa 1:4000, mapový klíč ISSOM, délky úseků kolem 11-12 minut) nejdříve ukázali ti mladší (každý z 2-členné štafety běžel 2 úseky). Na první úseky vybíhaly holky, Viktorka Vojtíšková doběhla 11. s 2-minutovou ztrátou, kterou Martin Roudný dokázal stáhnout a předával Viktorce na 2. místě se ztrátou jen 8 sekund. Viktorka na třetím úseku kontakt s čelem závodu udržela a předávala na 5. místě s minutovou ztrátou. Martinovi se na posledním úseku opět běžecky dařilo, bohužel ale neuhlídal kódy, orazil špatnou kontrolu a místo 3. místa skončila štafeta diskvalifikací. Závod vyhrál Moravskoslezský kraj (Hájková, Filípek) před Královéhradeckým krajem (Kochová, Metelka) a Prahou (Dědková, Janovský).

Jako druzí přišli na řadu starší. Anička Kopecká závod skvěle rozběhla a předávala první. Veronika Chaloupková v naší improvizované sestavě mezi klukama statečně bojovala a předávala na 9. místě. Anička na třetím úseku posunula naši štafetu na 8. místo, které se na finiši podařilo Veronice udržet, což je vzhledem k celkovému počtu 14 krajských štafet sympatický výsledek. Velmi vyrovnaný boj o medaile vyhrál Královéhradecký kraj (Chaloupská, Vandas) před Moravskoslezským krajem (Szarzecová, Lanc) a Olomouckým krajem (Janošíková, Kočí).

Posledním závodem bude čtvrteční krátká trať - konečně lesní disciplína, která se poběží v prostoru Mladcová. Informace můžete sledovat na webu olympiády a webu zlínských pořadatelů OB.