Krajský svaz orientačních sportů Pardubického kraje

S novým tréninkovým rokem přichází předsevzetí vrátit se k psaní o-blogu... První takovou zajímavější akcí asi byl Seminář trenérů a rozhodčích 21.-23. 11. 2014 ve Šternberku. Na semináři jsem v podstatě přednášky pro rozhodčí a trenéry tak nějak střídal.
Už dlouho před seminářem jsem se těšil na sobotní dopoledne, kdy jsme se měli dostat do lesa na závod Zimní ligy Hanácké oblasti. Pro účastníky semináře trať v lese nad Šternberkem připravená přednášejícím Betem zapadala do tématu mapové přípravy. Takže se nejednalo o závod, ale o trénink na speciálně upravené mapě - bez cest, místy jen vrstevnicovka, místy had, místy jen porosty, místy přelepy pro azimuty. Všimněte si taky toho, že jsme od autora tréninku měli u některých postupů i stručný pokyn, jaký dodržet. Nachytal jsem se na pár minut na 3. kontrole, kdy jsem se nechal strhnout právě doběhnutými kolegy, kontrolu s nimi hledal dřív - mezi kontrolou a krmelcem na východě - a právě z dálky viděný krmelec mi pomohl kontrolu dohledat. Pak už jsem si zas běžel jen hezky sám a šlo to šlo až do 15. kontroly. Držel jsem se rady "zastaví tě až objekt za kontrolou" a doběhl k pasece, před kterou ale žádný kámen nebyl. Chvilku jsem ho tam hledal - "přece to nebude tak zákeřný, že v tom přelepu je přesně taková stejná paseka odshora dolů" - až mi došlo, že přesně tak zákeřný to bude a já jen nemám tak dobrý odhad vzdálenosti, jak jsem si myslel. Na 19. i 20. kontrolu jsem prokličkoval hezky, pak to byla celkem snadná vrstevnicovka, jen u 24 jsem si nebyl jistý, jestli mířím ke správné kupce, ale byla to ona. Trénink mě hodně bavil. Jak se i do mapy obyčejného lesa vnesou takovýhle úpravy, donutí to člověka hezky se celou dobu soustředit a zabaví se. Moc často v posledních cca 10 letech podobné mapáky neběhám, takže o to víc si je užívám. A řada na semináři vzdělávajících se trenérů si v lese užívala až do oběda...

Odpoledne byl vzhledem k dopolední fázi vynikající program - v tělocvičně nejdřív dynamický a statický strečink a potom trénink běžecké techniky s Pepou Andrlem. Ale to už jsme museli zase běhat a nejen běhat - skákat, poskakovat, všelijak vybočovat nohama do stran, přehánět pohyb bokama, rameny, mávat rukama atd. A pak že jsou OB semináře nuda.
Adam Zitka - 3.12. 2014 17:43
Komentáře k článku
***
Jméno 
Text 
Opište kód z obrázku