Krajský svaz orientačních sportů Pardubického kraje

I v roce 2014 se v Pardubickém kraji pořádaly závody. Pojďme se opět krátce ohlédnout za tím, co nového v našem kraji vzniklo.
1) Liga Vysočiny - Skuteč
Ve Skutči klub SK Chrast 5. 4. 2014 pořádal první kolo Ligy Vysočiny. Centrum bylo u koupaliště, připravena byla krátká trať. Prostor závodu nebyl velký, ale velmi zvláštní a zajímavý - značně ovlivněný dřívější těžbou kamene (zatopené lomy, jámy, vrstevnicové a kamenné detaily). Závodu se zúčastnilo 196 závodníků.

Ukázka mapy:

2) Mistrovství Východočeské oblasti na krátké trati - Horní Jelení
OK Lokomotiva Pardubice připravila na dopoledne 12. 4. 2014 oblastní mistrovství na krátké trati s centrem u základní školy v Horním Jelení. Les je zde převážně rovinatý, ale částečně i trochu svažitý s terénními detaily. Cílem prošlo 841 závodníků.

Ukázka mapy:

3) Mistrovství Východočeské oblasti ve sprintu - Choceň
Tentýž den odpoledne se v Chocni pod taktovkou místního klubu K.O.B. Choceň konalo oblastní mistrovství ve sprintu. Na pěkných tratích v centru Chocně za krásného počasí závodilo 661 závodníků.

Ukázka mapy:

4) 2 závody Českého poháru štafet - Mikuleč
V sobotu a neděli 24. a 25. 5. 2014 pořádala OK Lokomotiva Pardubice dvě kola Českého poháru štafet. Pořadatelé přichystali u obce Mikuleč za Litomyšlí na každý den nejen jiné shromaždiště, ale i odlišný terén. Závodů se zúčastnilo přes 1000 závodníků.

Ukázka sobotní mapy:
Ukázka nedělní mapy:

5) Český pohár, INOV-8 CUP - žebříček A ve sprintu - Česká Třebová
Po sobotním závodě štafet se v České Třebové konal Český pohár ve sprintu. Závody pořádal KOB Ústí nad Orlicí. Rychlé sprintové tratě absolvovalo 1032 závodníků.

Ukázka mapy:

6) Východočeský pohár - České Petrovice
Na vrchu Adam u Kašparovy chaty pořádal 14. 6. 2014 OB T.J. Sokol Žamberk závod Východočeského poháru. Běželo se za hranicemi na území Polska. Hezký podhorský terén s větší sítí vodotečí a mokřin a s kupkami byl ideální pro závod, který si nenechalo ujít 580 závodníků.

Ukázka mapy:

7) Dva závody žebříčku B-Čechy - Proseč
V Proseči u Skutče v unikátním terénu Toulovcových a Městských maštalí pořádal SK Chrast ve dnech 6. a 7. 9. 2014 dva závodu žebříčku B-Čechy. Krásný skalnatý terén, který zůstal několik let od závodů odleželý, se sice za poslední roky trochu změnil (přibylo pasek), ale i tak se stal oprávněně magnetem podzimní sezóny. Závodů se zúčastnilo kolem 1200 závodníků.

Ukázka mapy:Adam Zitka - 3.12. 2014 21:53
Komentáře k článku
***
Jméno 
Text 
Opište kód z obrázku