Krajský svaz orientačních sportů Pardubického kraje

Nikola Thýnová (zdroj: školský portál Pk)
Ve středu 17. 6. 2015 dopoledne se na Hrách VII. olympiády dětí a mládeže ČR běžel druhý závod v orientačním běhu - sprintové štafety (čtyřúsekové, dvoučlenné), které se běžely v Borském parku, v rovinatém parkovém terénu, který byl velmi rychlý. Naši závodníci pro Pardubický kraj opět vybojovala medaili! Kategorie starších se stala doménou závodníků Olomouckého kraje, duo Šárka Plhalová a Michal Jirka poměrně jasně vyhrálo, stříbrné medaile získala štafeta Vysočiny, v které běželi Klára Nechanická a Petr Čech. Skvěle si vedli naši zástupci - Nikola Thýnová a Martin Roudný - kteří vybojovali bronz!
V mladších si pro vítězství doběhla dvojice Tereza Chrástová a Ondřej Synek z Libereckého kraje, půl minuty za nimi doběhla štafeta Královéhradeckého kraje ve složení Petra Holečková, Jakub Chaloupský, těsně za nimi finišoval tým Moravskoslezského kraje (Lucie Hájková, Jiří Kostka). Naše štafeta ve složení Kateřina Koberová, Ondřej Pipek doběhla na 11. místě.

Posledním závodem v orientačním běhu bude čtvrteční závod ve sprintu (sídliště Škrvňany). Informace můžete sledovat na webu olympiády, webu plzeňských pořadatelů OB a informace i fotky z výpravy Pardubického kraje (i o ostatních sportech) najdete na školském portálu.