21. 2. Miroslav Novotný 60 let
    22. 2. Anna Kopecká 20 let
    Jantar přeje jubilantům vše nejlepší!
  • Míra Lenner má syna Norberta, narodil se (stejně jako Míra) na Štědrý den.
  • Členská schůze OK Lokomotiva Pardubice proběhla na počátku prosince. Hodnotil se rok 2018 a spřádaly se plány na rok 2019. Nejlepší závodnicí klubu byla vyhlášena Jana Knapová, nejlepším mužem Tomáš Kubelka, nejlepší starší dorostenkou Jana Peterová, nejlepším starším dorostencem Martin Roudný, nejlepší mladší dorostenkou Kateřina Koberová, nejlepším mladším dorostencem Hubert Waněk, nejlepší žákyní Klára Haasová, nejlepším žákem Filip Haas, nejlepším nemladším žákem Vítek Frosch, nejlepší veteránkou Marta Lučanová, nejlepším veteránem Vašek Farář, nejlepší závodnicí LOB Petra Hančová. Byli vyhodnoceni i nejlepší trenéři Laďka Víchová, Renata Čermáková, Karel Haas a Jan Kaplan. Předsedou klubu byl na další dva roky zvolen Petr Klimpl (je předsedou již od roku 1980), členy výboru Tomáš Deml, Petr Fiala, Karel Haas, Jan Kaplan, Ladislava Víchová a Adam Zitka.
  • Na prosincových jednáních svazu (Shromáždění sekce OB a Valná hromada ČSOS) nás zastupovali Adam Zitka, Luboš Macháček a Petr Klimpl.
  • Petra Hančová byla na desetidenním soustředění reprezentace LOB na sněhu v rakouském Tauplitzalm.
  • Kačka Koberová a Bára Pušová byly týden na škole LOB na Mísečkách.
  • Ve Vánoční Malé cena Monaka doběhli David Procházka a Jonáš Fencl v mužích na 3. a 4. místě (Filip Haas skončil osmý), v ženách obsadila Jana Peterová druhou příčku.
  • Vánoční běh Kolesa přinesl vítězství Martě Fenclové na pětikilometrové trati (Petr Fencl byl v mužích pátý).
  • Kufrování s Krakonošem ve Vrchlabí vyhrál na nejdelší trati Ondra Paleček, Bert Waněk skončil třetí.
  • Závod Valašské zimní ligy  v Malenovicích vyhrál na nejdelší trati Lukáš Hovorka.
  • Kufrování s Krakonošem aneb Jilemnice plná lampiónů – 4. místo na nejdelší trati pro Tomáše Procházku.
  • 31. Silvestrovského běh na Kunětickou horu v délce 11 a 4,8 km proběhl za pořadatelství AC Pardubice. V ženách na delší trati vyhrála Kačka Koberová, na kratší trati byl první Fíla Haas.
  • 40. ročník Novoročního běhu v Chrudimi vyhrála v ženách Marta Fenclová, Filip Haas výhrál žáky (a v celkovém hodnocení mezi muži skončil v silné konkurenci na 13. místě), Vojta Šišma byl první v dorostencích. Běželo i hodně dalších pardubických o-běžců.
  • V Běhu na Andrlův chlum vyhrál v mužích Tomáš Kubelka, v juniorkách doběhla Terka Fejfarová druhá a v juniorech Ondra Paleček třetí.
  • V průběžných výsledcích Zimní hradubické ligy po čtyřech kolech je v čele Marta Fenclová, další pořadí - 5. Š. Kulhavá, 6. Zvěřinová, 8. Paleček, 10. M. Roudný, 11. Horová a Kopecká, 14. Kutlu a Záveský, 16. Zvěřina, 18. Peterová, 23. D. Štichhauer, 25. Koberová, 30. E. Kulhavá.
  • Na konci roku jsme provedli inventarizaci členů LPU. K 31. 12. 2018 jsme měli 488 členů, ke konci roku někteří skončili, k 1. lednu se někteří přihlásili, takže aktuální počet členů LPU je 442.
  • V IS LPU byla udělána závěrka roku 2018. Osobní konta 2018 byla po odečtení příspěvků na rok 2019 převedena na rok 2019, pro rok 2019 byly zadány celostátní i oblastní závody, žebříčky a některé vícedenní závody – můžete se přihlašovat!
  • Nadace OB přidělila Sportovnímu centru mládeže při LPU příspěvek na činnost v roce 2019 ve výši 68 tis. Kč. Sportovní centrum dětí Pardubicko dostalo příspěvek na svou letošní ve výši 34 tis. Kč.
  • Petra Hančová obhájila titul mistryně ČR ve sprintu v lyžařském OB. Šampionát se jel v Novém Městě na Moravě a Petra jela výborně, bez větších chyb a zaslouženě vybojovala zlato (Klára Procházková obsadila 17. místo). Výborně v mužích zajel Honza Grundmann, který skončil na osmém místě (27. Čermák, 40. Fiala). V dorostenkách obsadila Bára Pušová sedmou příčku, Kačka Koberová byla 14. Den poté pak jelo 6 našich závodníků ve stejném prostoru žebříčkový závod na krátké trati (Petra už nestartovala). V mužské elitě si opět výborně vedl Jan Grundmann, který skončil pátý, Jan Čermák obsadil 11. příčku. V D21A dojela Klára Procházková sedmá, v dorostenkách si velmi dobře vedla Bára Pušová, která obsadila pátou příčku, Kačka Koberová byla devátá.
  • V Rakousku se jela Ski o-tour v LOB. Petra Hančová v úvodní klasice s hromadným startem dojela osmá, v následném sprintu skončila šestá, ve třetí etapě (krátká trať) skončila pátá. Všechny tři závody se jely v Pertisau (u jezera Achensee nedaleko Innsbrucku). Po dvou dnech volna závodníci přesunuli do Ramsau, kde se jel další sprint, Petra dojela čtvrtá. Posledním závodem byl opět sprint, Petra byla zase pátá. V celkovém pořadí ji patří 5. příčka
  • Průběžné pořadí Pardubického zimního poháru po 4 kolech – D: 1. Fenclová 66, 2. V. Vojtíšková 54, 3. R. Haasová 51, 4. Švíglerová 45, 5. Z. Klimplová 41, 6. K. Dvořáková a Víchová 21, 8. E. Vojtíšková 20, 9. Krpatová 19, 10. Škorpíková 18; H: 1. Šabatka 55, 2. Deml 38, 3. F. Haas a Krpata 29, 5. Jirásek 28, 6. L. Hovorka, D. Štichhauer a Paleček 22, 9. Farář a O. Pipek 21.
  • Reprezentanti na soustředění: Tomáš Kubelka a Jana Knapová uprostřed ledna na prvním soustředění reprezentace OB v Lázních Bělohrad. Junioři Jana Peterová, Anna Kopecká, Jonáš Fencl, Martin Roudný, Jan Rusin a Ondřej Volák se zúčastnili ve stejné době výcvikového táboru juniorské o-reprezentace v Písku.
  • Petra Hančová získala další titul mistryně ČR v LOB. Šampionát na krátké trati se jel v rakouském Ramsau, Petra zaslouženě vyhrála. V dorostenkách skončila Bára Pušová na 17. místě. Mistrovství předcházely v témže prostoru dva žebříčkové závody ve sprintu, Petra byla v obou závodech z českých žen druhá, Bára Pušová dopoledne v dorostenkách vynechala kontrolu, odpoledne dojela na 12. místě.
  • Evidence: Žádáme všechny členy klubu, aby všechny své změny (jiné číslo čipu, změna e-mailu, telefonu, adresy) hlásili co nejdříve e-mailem Petru Klimplovi (zadat změnu v IS nestačí, IS není napojen na ORIS).