22. 3. Oldřich Goláň  45 let
    23. 3. Jitka Demlová  50 let
    Jantar přeje jubilantům vše nejlepší!
  • Trojice Adam Zitka, Adam Zitka a Petr Klimpl nás zastupovala na Shromáždění Vč. oblasti v Hradci Králové.
  • Ondra Paleček běžel v bratislavské hale ELÁN na trati 1500 metrů v rámci závodů V4. A zaběhl velmi dobrý čas 4:14,38.
  • Sedmička pardubických závodníků závodila na dvou závodech Českého poháru v lyžařském OB v Krušných horách. Ve sprintu na Cínovci vyhrála Petra Hančová elitu žen (stala se tak akademickou mistryní ČR), v D21A byla Klára Procházková druhá, v dorostenkách obsadily Kačka Koberová a Bára Pušová 10. a 11. místo. V elitě mužů výborně zajel Honza Grundmann, který skončil 7. místo (19. Čermák), v H21A byl Petr Fiala osmý. Na klasice v německé Biathlon Arena Altenberg skončila Petra Hančová v dámské elitě čtvrtá, v D21A byla Klára Procházková čtvrtá, Bára Pušová v dorostenkách zopakoval 11. příčku. V elitě mužů obsadili Honza Grundmann a Jan Čermák 12. a 18. místo, v H21A byl Petr Fiala opět osmý.
  • Na tradičním vyhlášení nejlepších sportovců Pardubic byli opět vidět orientační běžci. V kategorii dospělých byla v desítce nejlepších vyhlášena Jana Knapová, v desítce dorostu Jana Peterová a mezi trojicí družstev dorostu byli oceněni dorostenci OK Lokomotiva Pardubice.
  • V Českém poháru v LOB je po třech sériích v čele elity žen Petra Hančová. V elitě mužů je Honza Grundmann na 11. místě a Honza Čermák je 19. V D21A najdeme Kláru Procházkovou na čtvrté příčce, v H21A je Petr Fiala devátý. V dorostenkách je Bára Pušová devátá (20. Kačka Koberová).
  • Na M ČR v běhu na lyžích skončil v mladším dorostu Bert Waněk osmý (klasika).
  • Šest pardubických juniorů se zúčastnilo zimního soustředění juniorské reprezentace OB v Jeseníkách.
  • Průběžné pořadí Pardubického zimního poháru po 5 kolech – D: 1. Fenclová 79, 2. V. Vojtíšková 69, 3. Z. Klimplová 63, 4. R. Haasová 56, 5. P. Švíglerová 53, 6. K. Haasová 32; H: 1. Šabatka 73, 2. K. Haas 41, 3. Krpata 40, 4. Deml 38, 5. F. Haas 29, 6. Jirásek 28.
  • Jana Knapová a Tomáš Kubelka byli na soustředění repre OB v Maďarsku.
  • Školení: Školení rozhodčích 2. třídy se zúčastnil v Hradci Králové Lukáš Hovorka, školení trenérů 3. třídy (také v Hradci) se zúčastnili Táňa Pipková a Olda Vodička.
  • V průběžných výsledcích Zimní hradubické ligy po pěti kolech je v čele Marta Fenclová, další pořadí – 4. Zvěřinová, 5. Paleček, 8. Š. Kulhavá a Zvěřina, 10. Kopecká, 13. Horová, 17. Peterová a M. Roudný, 21. Kutlu a Záveský, 30. D. Štichahuer, 34. Koberová.
  • Světový Ranking na začátku roku 2019 – lesní závody – D: 1. Alexandersson (SWE), 33: J. Knapová, 228. Zvěřinová, 434. Horová, 534. Hančová; H: 1. Lundanes (NOR), 96. Kubelka, 299. Procházka, 385. Kamenický, 396. Nožka; sprint – D: 1. Alm (DEN), 31. J. Knapová, 188. Hančová, 195. Procházková, 568. Fenclová; H: 1. D. Hubmann (SUI), 93. Kubelka, 185. Procházka, 190. Kamenický, 226. Čermák, 294. Nožka, 486. Udržal, 504. Grundmann; LOB – D: 1. Alexandersson (SWE), 19. Hančová; H: 1. Lamov (RUS).