8. 4. Jan Čermák  25 let
    13. 4. Ondřej Volák  18 let
    18. 4. Šárka Kulhavá 25 let
    Jantar přeje jubilantům vše nejlepší!
  • Honza Rusin běžel v Maďarsku v dresu české juniorské reprezentace dvoudenní závody Juniper Open. V sobotní zkrácené klasice skončil v juniorech na velmi pěkném 4. místě. V nedělní klasice skončil devátý, součtem časů z obou dnů se zařadil na velmi solidní šestou příčku.
  • V Českém poháru v lyžařském OB obsadila Petra Hančová 3. příčku v elitě žen. V elitě mužů skončili Honza Grundmann a Honza Čermák na 24. a 25. místě (a oba si, stejně jako Petra, vyjeli na příští rok licenci E). V dorostenkách obsadily Kačka Koberová a Bára Pušová 9. resp. 13. místo (a obě mají pro další rok licenci B), ve veteránech v H45 skončil Honza Vališ devátý.
  • Školení trenérů 3. třídy proběhlo poslední únorový víkend v Pardubicích. Z LPU bylo vyškoleno 13 nových trenérů, lektory školení byli Karel Haas, Lenka Koberová, Honza Kaplan, Verča Peterková, Petr Klimpl a další.
  • Registrace LPU: Provedli jsme řádnou registraci závodníků našeho klubu pro letošní sezónu v sekci OB. Celkem máme registrováno 396 závodníků (opět nejvíce v rámci České republiky). Z klubu odešli Terka Filipová (do SRK), Lucka Krejsová (do UOL) a Iva Kubíčková (do ZAM), naopak v našem dresu nově uvidíme Janu Kovářovou (z CET), Terku Novákovou (z DKP), Ondru Palečka (ze SRK), Moniku Procházkovou (z BSO) a Vojtu Rusína (z BRU). Ve štafetách u nás bude hostovat Natálka Pilná (z VRL).
  • Registrace OB 2018: V sekci OB se ke konci února zaregistrovalo 10 710 závodníků, to je o 690 více než loni. Nejpočetnější je tradičně Východočeská oblast, kde je registrováno 2076 závodníků, pořadí na dalších místech se nemění (Pražská, Ještědská, Středočeská, atd.). Závodníky zaregistrovalo 193 kluby, navýšil se průměr v jednom klubu na více než 55 závodníků. Suverénně nejvíce zaregistrovaných závodníků má opět LPU – 396, třístovku překročil DKP (312), dalších pět klubů překročilo dvoustovku registrovaných – PHK 291, ZBM 269, TJN 219, PGP 217 a SHK 216. Dalších 24 klubů zaregistrovalo více než 100 závodníků.
  • Jana Knapová a Tomáš Kubelka se zúčastnili soustředění repre OB v Ticinu (soustředění bylo zaměřeno na terény, v kterých se poběží květnové ME).
  • Vyhlášení nejlepších sportovců Pardubického kraje za rok 2017 proběhlo v Domě hudby v Pardubicích. Mezi desítkou nejlepších dospělých byla vyhlášena Jana Knapová především za své výsledky na MS, ale i za zisk titulu mistryně ČR. Mezi dorosteneckými týmy bylo vyhlášeno naše družstvo dorostu za mistrovský titul a vítězství v České lize klubů. A ještě byl mezi juniory vyhlášen Martin Kanta za medaile získané na MSJ v MTBO.
  • Čtveřice našich mladých závodníků (Janča Petrová, Jonáš Fencl, Honza Rusin a Martin Roudný) se zúčastnila v Maďarsku soustředění juniorské o-reprezentace. Vedle tréninků tam běželi i tři závody. Na krátké trati překvapil ve velmi silné konkurenci třetím místem Honza, Martin doběhl na 21. místě, Jonáš skončil na 34. místě, Janča neměla ražení v pořádku. Ve štafetách běžela Janča ve štafetě, která obsadila 2. místo, Martin a Honza pak v českém béčku, které skončilo třetí. Na klasice obsadil Honza 8. příčku, Martina byl 21., Janča skončila na 17. místě.
  • Hledáme vedoucí na prázdninové vícedenní, zájemci se hlásí Béďovi. Informace o jednotlivých závodech se postupně objevují v IS (prohlédněte si termíny přihlášek, některé jsou poměrně brzy).
  • Sezóna 2018 je na startu. Reprezentujte náš klub na závodech v klubovém oblečení (dresy a overaly designu 2016)! Kdo nemá, může se spojit s Katkou Strykovou, ve skladu ještě dresy a overaly jsou.
  • Od 19. 3. jsou tréninky pro žactvo a dorost v letním režimu (chodí se ven).
  • V průběžném pořadí Zimní hradubické ligy je po osmi kolech Marta Fenclová druhá (i když pro zranění poslední čtyři závody neabsolvovala), Petr Zvěřina je třetí a Pája Horová čtvrtá, desátý je Martin Roudný (13. Lehárová, 14. Š. Kulhavá, 14. J. Rusin, Žaloudková a Kopecká, 19. D. Procházka, 24. F. Haas a T. Kos, 28. Paleček, 34. Václavek).
  • Přihlášky do žebříčků A a B. Ti, kteří chtějí být hodnoceni v roce 2018 v žebříčku A (16-20 s licencí A) nebo v žebříčku B (14-20 s licencí A nebo B, veteráni bez omezení), se musí přihlásit do 1. 4. 2018 (ŽA) resp. do 30. 4. (ŽB) v Informačním systému LPU.