4. 4. Michaela Procházková 30 let
    11. 4. Štěpánka Kosová  25 let
    Jantar přeje jubilantům vše nejlepší!
  • Elena Tichá má syna, Jakub se narodil 9. března.
  • Vláďovi Víchovi udělilo Zastupitelstvo města Pardubic Medaili města Pardubic jeho za dlouhodobou práci s mládeží, jak ve škole, tak především při mimoškolní činnosti (i v orientačním běhu).
  • Registrace LPU: Provedli jsme řádnou registraci závodníků našeho klubu pro letošní sezónu v sekci OB. Celkem máme registrováno 413 závodníků (opět zdaleka nejvíce v rámci České republiky). V přestupním termínu se do svých mateřských klubů vrátili Honza Klapal (do VAM - vzal s sebou i manželku Míšu) a Vojta Rusin (do BRU), našim novým členem se stal Šimon Mareček, který přišel z OSN. V závodech štafet a klubů budeme moci využít i hostující závodníky Lucku a Terku Brožkovy (z KUO), Kryštofa Jelínka (z RUZ), Ema Markovou (z STE), Vojtu Rusina (z BRU) a Štěpánku Shánělovou (z CHC).
  • Skončila řádná registrace v sekci OB pro rok 2019. Do konce února zaregistrovaly kluby do sekce OB necelých 11 000 závodníků (celkem to bylo 10 959 lidí), první březnový den zaregistrovaly své závodníky další 4 kluby, takže počet zaregistrovaných závodníků překročil hranici 11 000. Nejpočetnější věkovou skupinou jsou děti do 10 let (více než 1700), stále roste počet veteránů (i v těch nejstarších kategoriích – nad 75 let je registrováno 86 mužů a 20 žen). Tradičně nejpočetnější oblastí je Východočeská (2124). Celkem 34 klubů má zaregistrováno více než 100 závodníků, nejpočetnějším klubem je LPU (413), 300 a více mají DKP (311) a PHK (300), následují ZBM 280, TJN 243, SHK 225, TBM 225, PGP 220 a BOR 202, další mají méně než 200.
  • Trojice juniorů (Anička Kopecká, Ondra Volák a Martin Roudný) byla první březnový víkend na reprezentačním soustředění v Českém ráji (Brada).
  • V Českém poháru v lyžařském OB 2019 si naši závodníci vedli docela dobře. V dámské elitě se umístila Petra Hančová těsně druhá (pro reprezentační povinnosti nestartovala v závěrečných dvou závodech). V mužské elitě skončil Honza Grundmann 9. a Honza Čermák 16. V D21A byla Klára Procházková čtvrtá a v H21A pak Petr Fiala čtvrtý. Všech pět si pro příští rok vyjelo licenci E. V dorostenkách obsadila Bára Pušová 9. místa, Kačka Koberová byla 15. (obě mají na rok 2020 licenci B).
  • Tomáš Kubelka byl na soustředění repre OB v Nedamově.
  • Vyhlášení nejlepších sportovců Pardubického kraje za rok 2018 proběhlo v Domě hudby v Pardubicích. Mezi desítkou nejlepších dospělých byla vyhlášena Jana Knapová především za své výsledky na MS a ME, ale i za zisk titulu mistryně ČR. Mezi dorosteneckými týmy bylo vyhlášeno naše družstvo dorostu za mistrovský titul a vítězství v České lize klubů. A mezi mládeži byla oceněna Jana Peterová za výsledky na MED i v domácí sezóně.
  • Naše nejlepší závodnice, česká reprezentantka Jana Knapová, přerušuje kariéru z důvodu narození potomka (ten se má narodit koncem srpna). Janďa nepovažuje svoji o-kariéru za uzavřenou, hlavně jí láká světový šampionát v domácích terénech v roce 2021.
  • Fotogalerie LPU: Na webových stránkách klubu je poměrně bohatá fotogalerie z různých akcí (http://lpucz/fotky). Pokud máte nějaké fotky ke zveřejnění, pošlete je Adamu Zitkovi.
  • Jarní skály: Více jak 30 pardubických závodníků bylo na startu úvodního závodu o-sezóny na Kosti. Nejlépe si vedl v H65 Vašek Farář, který obsadil druhé místo, Petr Šabatka v H35 byl třetí, pěkné je i 4. místo Gity Mackové v D10.
  • Na soustředění ve Francii (Le Caylar) byli naši nejlepší dorostenci a junioři. Tréninky pro ně připravil Honza Kaplan. Na reportáž se těšte v dalším čísle Jantaru.
  • V průběžných výsledcích Zimní hradubické ligy po osmi kolech je v čele Marta Fenclová. Její náskok je takový, že již nemůže být v posledním kole předstižena, po roce se tak opět stane vítězkou ZHL. Petr Zvěřina je třetí a Martina Zvěřinová čtvrtá, další pořadí – 7. Kopecká, 8. Paleček, 11. Š. Kulhavá, 15. Horová, 19. Peterová a M. Roudný, 24. Kutlu a Záveský, 28. Vodička, 34. F. Haas.
  • Medailová úspěšnost na M ČR v lyžařském OB. Medaile na letošních LOB-šampionátech získali závodnici z 21 klubů. Nejúspěšnější byl VPM (4-2-6), následován TBM (3-3-0) a obrovským překvapením LPU (3-0-1).
  • Sezóna 2019 je na startu. Reprezentujte náš klub na závodech v klubovém oblečení (dresy a overaly designu 2016)! V IS LPU je soubor „DRESS CODE LPU – 2019“, který zpracoval Tomáš Deml. Najdete v něm návod, kde který kus klubového oblečení na akcích (závody, krosy, Akademie OB, výběrová soustředění, ...), na které klub finančně přispívá, používat. Kdo nemá klubové věci, může se spojit s Katkou Strykovou, ve skladu ještě trička, dresy a overaly jsou.
  • Od 18. 3. jsou tréninky pro žactvo a dorost v letním režimu (chodí se ven).
  • Hledáme spozory pro náš klub. Můžeme nabídnout reklamu na námi pořádaných akcích (především na dvou květnové sprintových šampionátech, ale i na Ceně východních Čech či na závodě Východočeského poháru), ale třeba i jinde (web, atd.). Zkuste někho najít!
  • Prázdninové vícedenní: Hledáme vedoucí na prázdninové vícedenní, zájemci se hlásí Béďovi. Informace o jednotlivých závodech se postupně objevují v IS. S přihláškami na některé ze závodů (Bohemia, o-adventure, Pěkné prázdniny, Rumcajsovy míle) neváhejte, je tam limit počtu startujících (přihlášky zadáváme do ORIS postupně).