• Významná životní jubilea:
    25. 4. Kryštof Bezdíček  20 let
    Jantar přeje jubilantovi vše nejlepší!
  • Kolešovi (Helenka a Honza) mají od 15. března dceru Verunku.
  • Soutěžní komise přidělila pro rok 2017 mimořádně licenci E Tomáši Udržalovi a licenci A Martinu Kantovi.
  • Semináře pořadatelů a rozhodčích se v Hradci Králové zúčastnili Béďa a Karlos.
  • Tomáš Kubelka a Jana Knapová byli na týdenním soustředění reprezentace OB ve francouzském Clermont Ferrand.
  • V závodě Ligy Vysočiny v Lučici skončil Honza Hovorka v mužích na druhém místě.
  • Marta Fenclová po 14. za sebou vyhrála Zimní hradubickou ligu. V 10 kolech (posledním závodem byl Jarní pohár) posbírala jasně největší počet bodů ze všech závodníků a s přehledem vyhrála před Tomášem Křivdou a Deniskou Kosovou. V první desítce ještě skončily Martina Zvěřinová (6.) a Anna Kopecká (9.). V první padesátce najdeme i další závodníky LPU – 13. Šístková, 16. Václavek, 18. Zvěřina, 26. Rusin, 33. Kamenický, 40. Š. Kulhavá a Držka, 46. Lehár, Jurica, Vojtíšková a Švíglerová.
  • V Krásném Dvoře na žebříčku Zč. oblasti vyhrál Matěj Kamenický v mužích závod na krátké trati.
  • Ondra Volák se zúčastnil soustředění juniorské reprezentace OB v Jablonci nad Nisou.
  • Ve sprintu v Mšeně (středočeský oblastní závod) vyhrála Klára Procházková v ženách, Honza Čermák byl devátý v mužích.
  • První dubnové úterý se u Krňovic běžel nominační závod Pardubického kraje na Letní olympiádu dětí a mládeže. V jednotlivých kategoriích vyhráli Markéta Mrskočová (DM), Kateřina Koberová (DS), Daniel Štichhauer (HM) a Ondřej Macek (HS).
  • Naši žáci jsou v mistrovství oblasti družstev žactva po pěti kolech velmi těsně v čele před PHK.
  • Pardubičtí závodníci běželi druhý dubnový víkend i v jiných oblastech. Iveta vyhrála závod pražského žebříčku v Kozmicích. V Ještědské oblasti ve sprintu v Mimoni byla Klára devátá v ženách, David a Honjan obsadili 7. a 8. místo v mužích. V odpolední krátké trati v Zákupech byla Klára čtvrtá.
  • V České lize klubů po dvou kolech jsou naši dospělí na 2. místě, dorost vede.
  • V Českém poháru štafet po dvou kolech si naše štafety vedou výborně, ale vzhledem k tomu, že některé kluby se jednoho z ze dvou kol nezúčastnily, nelze tyto výsledky zatím přeceňovat – D21: 1. LPU; H21: 3. LPU A, 9. LPU B; D18: 1. LPU; H18: 1. LPU A, 5. LPU B.
  • Přihlášky do žebříčku B-Čechy: Kdo z veteránů chce být hodnocen v žebříčku B-Čechy (z 8 závodů se jich počítá 5), musí se do 28. 4. 2017 přihlásit v příslušné sekci IS (žactvo a dorost s licencí B byli přihlášeni automaticky, stejně tak byli automaticky přihlášeni dorosteneci áčkaři do žebříčku A).
  • World Orienteering Day – celosvětová akce na propagaci orientačního běhu bude ve středu 26. května 2017. Loni jsme připravili 5 akcí, letos to vypadá na jednu méně. WOD by měl být na ZŠ Závodu míru (Katka Štichhauerová a Laďka Víchová), na ZŠ Spořilov (Radka Zitková), na Gymnáziu Dašická (Renata Čermáková a Léňa Koberová) na ZŠ Sezemice (Honza Václavek a Iva Kaplanová.
  • O prázdninách pořádáme 30. ročník letního tábora dětí Silva o-camp Budislav 2017. Celotáborová hra už má téma, název je "Případ pro Sherlocka". Na webu tábora jsou pokyny a přihláška na tábor.
  • Hledáme vedoucí na prázdninové vícedenní, zájemci se hlásí Béďovi. Informace o jednotlivých závodech se postupně objevují v IS (prohlédněte si termíny přihlášek, některé jsou poměrně brzy).