29. 4. Hana Šolcová  40 let
      1. 5. Ondřej Nekvapil 45 let
    Jantar přeje jubilantům vše nejlepší!
  • Jmenuji se Adinka Maclová a narodila jsem se dne 9. 4. 2019. A umím moc hezky křičet
  • Marta Fenclová vyhrála na pardubickém závodišti v ženách Velkou pardubickou cross country.
  • Bert Waněk dojel na M ČR v lyžování na Mísečkách (10 km klasicky) na 6. místě.
  • Semináře pořadatelů a rozhodčích se v Hradci Králové zúčastnili Petr Klimpl, Karel Haas, Dušan Stránský, Adam Zitka, Petr Fencl, Honza Kaplan a Petr Zvěřina.
  • Sekce OB nám přidělila pro rok 2020 pořádání dvou závodů žebříčku B-Čechy východ, závody proběhnou 1. a 2. června v lese u Vysoké u Holic.
  • Skončil další ročník Zimní hradubické ligy, posledním závodem byl Jarní pohár. Celou osmikolovou soutěž s přehledem vyhrála Marta Fenclová (je to již její 15. triumf v této soutěži). V závěru se na druhé místo probojoval Petr Zvěřina, Martina Zvěřinová obsadila čtvrtou příčku. Další umístění pardubických závodníků v popředí - 8. Anna Kopecká, 10. Pavla Horová, 11. Ondřej Paleček, 12. Martin Roudný, 13. Šárka Kulhavá, 18. Jana Peterová, 28. Orhan Kutlu, 28. Filip Záveský, 33. Oldřich Vodička, 39. Filip Haas.
  • Máme nový klubový autobus. Bílomodrou Karosu vystřídala další Karosa (C 934), která má tmavě červenou barvu.
  • Na závodě Moravskoslezské oblasti ve sprintu v Hlučíně skončil David Procházka druhý.
  • Český olympijský výbor předával ceny fair play za rok 2018. Diplom dostali i orientační běžci Denisa Kosová, Miloš Nykodým, Vojtěch Král a Jana Knapová, kteří se na mistrovství Evropy ve Švýcarsku cestou na závod štafet stali svědky vážné dopravní nehody. Zastavili u hořícího auta a pokusili se zachránit život řidiči, který zůstal uvězněný uvnitř. Jen několik desítek minut po tomto děsivém zážitku se postavili na start závodu, v němž jim nakonec jen těsně unikla medaile. Diplom převzala Jana Knapová.
  • Soutěžní komise sekce OB přidělila pro rok 2019 mimořádně licenci R Ivetě Šístkové.
  • Víkendového soustředění talentovaného žactva Vč. oblasti v Hradci Králové se zúčastnila šestice našich žáků. Vedle testů v tělocvičně se běžel i tradiční kros. Po delší době se nikdo z našich závodníků neprobojoval v krosu mezi trio nejlepších ve své kategorii.
  • V Rankingu ke konci března vede v ženách stále Jana Knapová, Martina Zvěřinová je na 19. místě, Lenka Knapová na 18. (33. Pavla Horová, 36. Petra Hančová, 47. Klára Procházková, 50. Tereza Nováková, 61. Marta Fenclová, 75. Pavla Udržalová, 86. Jana Peterová, 93. Klára Žaloudková, 100. Zuzana Losmanová = 12 žen v TOP 100). V mužích je Tomáš Kubelka čtvrtý, Radek Nožka osmý, ve třetí desítce jsou David Procházka (24.) a Matěj Kamenický (27.), dále 32. Tomáš Udržal, 56. Jan Grundmann, 59. Jan Čermák, 62. Petr Zvěřina, 63. Jonáš Fencl, 67. Lukáš Hovorka, 100. Filip Záveský, v první stovce máme 11 závodníků.
  • Tomáš Kubelka se zúčastnil skoro dvoutýdenního soustředění repre OB v Norsku, v úvodních dvou závodech  Norwegian Spring si vedl výborně a vybojoval si nominaci na první sérii Světového poháru v červnu ve Finsku.
  • Ve World rankingu v lyžařském OB je Petra Hančová po skončení zimní sezóny na velmi pěkném 19. místě.
  • Ve sprintu Pražské oblasti první dubnovou sobotu v Praze vyhrál Radek Nožka v mužích, Terka Nováková a Iveta Šístková skončily v ženách na 7. a 8. místě. Iveta běžela i v neděli krátkou trať v Týnci nad Sázavou, v ženách skončila třetí.
  • V úvodním závodě Ligy Vysočiny v Chacholicích skončila Iva Knapová šestá v ženách, v mužích byl Honza Grundmann osmý. V D45 vyhrála Jana Juračková, v H45 byl Jirka Fencl pátý a v H55 skončil Honza Knap šestý.
  • V závodě Západočeské oblasti na krátké trati v Dobříči vyhrál v mužích s velkým náskokem Matěj Kamenický. Na klasice v Plasech si Matěj jasné vítězství zopakoval.
  • V Ještědské oblasti ve Stráži pod Ralskem závodil David Procházka. Ve sprintu obsadil v mužích druhou příčku.
  • Česká liga klubů má za sebou dvě kola. Naši dospělí jsou pátí, dorost je na 25. místě.
  • V dubnové Kunětické devítce na trati 9 km vyhráli v mužích Martin Roudný (s velkým náskokem) a v ženách Martina Zvěřinová, na poloviční trati byla v žákyních první Nina Zvěřinová.
  • Sprint Ligy Vysočiny, který se běžel v Nové Vsi u Chotěboře, byl jedním z nominačních závodů Pardubického kraje na letošní Letní olympiádu dětí a mládeže. V D10 skončila Verča Zitková druhá, v D12 vyhrála Karda Pipková před Kačkou Švíglerová, v D14 byla Klára Haasová druhá a Markéta Mrskočová čtvrtá, v H12 skončil Vítek Frosch třetí a v H14 obsadil Vojta Vališ 5. příčku.
  • V Mistrovství Vč. oblasti družstev žactva je naše žactvo po pěti kolech na druhém místě.
  • Klubový žebříček po 8 závodech: 1. M. Roudný, 2. H. Waněk, 3. Kamenický, 4. Fejfarová, 5. D. Procházka, 6. Rusin, 7. Fencl, 8. Kopecká, 9. Farář, 10. Zvěřina.
  • Světový den orientačního běhu (World Orienteering Day) připadne letos na týden 15. - 21. května. V Pardubicícj jsme nahlásili 4 akce.
  • Letošní Silva o-camp Budislav (přelom července a srpna) má již téma celotáborové hry – „Vynález zkázy aneb zkáza vynálezu“.