• Zeptali jsme se...
  • Program
  • Střípky

Střípky

• Byla určena nominace orientačních běžců Pardubického kraje na letošní Letní olympiádu dětí a mládeže. Z LPU by v Brně na konce června měli běžet – DM: Markéta Mrskočová; DS: Kateřina Koberová, Tereza Fejfarová; HM: Filip Haas, Michal Krpata; HS: Ondřej Macek Ondřej a Ondřej Pipek.
  • Letošní první vícedenní závody Velikonoce ve skalách, které uspřádala Kotlářka Praha v Nedamově a Jestřebí, běžela i desítka pardubických závodníků. V dámské elitě skončila Bětka na 13. místě, v D45 obsadila Jindra 6. místo, v D60 byla Jiřka sedmá, v H21E skončil Tomáš Kos na 15. příčce a v H60 doběhl Vašek Farář po vítězství v poslední etapě celkově těsně čtvrtý.
  • Marta Fenclová doběhla na Mistrovství ČR v půlmaratónu (Vinařský půlmaratón v Pardubicích) na 8. místě v ženách (1:23:24).
  • V závodě Ještědského žebříčku v Osečné doběhla Klára Procházková v ženách pátá.
  • V oblastním závodě Ještědské oblasti v německém Lückendorf – Dorfgemeinschaftshaus skončil David Procházka v mužích na druhém místě, Klára Procházková byla v ženách desátá.
  • Pavla Udržalová běžela ve štafetě O-Běhny, která skončila druhá na 88 km dlouhé trase závodu NoMen Run z Nového Města do Velké Bíteše (trasa závodu se kroutí lesními či polními cestami Vysočiny, malebnými vesničkami Žďárských vrchů, kolem Pasecké skály nebo přehrady Vír), její čas byl 6:58:47.
  • X Duatlon Bára (terénní duatlon v lesích u Slatiňan – dva zvlněné běhy 5 km a 2,5 km, mezi nimi je 20 km dlouhá členitá a kopcovitá MTB trasa) absolvovali Zvěřinovi – Martina vyhrála, Zvíře byl pátý.
  • V Pardubické devítce doběhl Kenny celkově šestý (v silné konkurenci parádní výsledek). V ženách byla Marta druhá (10. Bára Sůvová), běžela i celá řada dalších o-běžců LPU.
  • Marek Filičko a Květa Kubíková startovali poslední dubnový víkend na Mistrovství světa veteránů v orientačním běhu, které proběhlo v Aucklandu a okolí (Nový Zéland). Ve sprintu Mára v M45 do finále A neprobojoval, ve B finále skončil Mára 18. (v celkovém pořadí 37.), Květa sprint neabsolvovala. Na klasiku byly dvě kvalifikace, Márovi se vedlo velmi dobře, s přehledem dostal do A finále, Květa se mezi nejlepší neprobojovala. V A finále Mára skončil na 23. příčce (M45), Květa (W70) doběhla ve finále B druhá a to celkově znamenalo 36. místo.
  • Skupina pardubických závodníků běžela Česko-polské dny OB. Ve sprintu v polském Swieradów-Zdrój vyhrál David Procházka muže (Honjan Čermák byl třetí), Klára Procházková byla třetí v ženách (10. Štěpánka Kosová), Zuzka Krpatová byl v D40 devátá. Na krátké trati v Horní Řasnici skončila Klára v ženách druhá a David sedmý v mužích. V pondělní krátké trati v polské Rozdrože Izerskie doběhl David čtvrtý a Klára sedmá.
  • Na M ČR v atletice skončil Filip Záveský na 10 km v hlavní kategorii mužů na pěkném 7. místě časem 31:14.95.
  • Na Vyzývací pohár žactva (19. a 20. 5. v Javorníku a Bílé Vodě) se do výběru Vč. oblasti nominovalo 10 žáků LPU - D12: Markéta Mrskočová, Klára Haasová; D14: Kateřina Koberová, Tereza Fejfarová, Bára Pušová; H12: Ondřej Šípek, Vojtěch Vališ; H14: Hubert Waněk, Filip Haas, Daniel Štichhauer.
  • V České lize klubů po 4 kolech jsou dospělí třetí, dorost těsně vede.
  • Šedesátka pardubických závodníků využila přestávky v oblastních soutěžích a vyrazila na závod Ligy Vysočiny do Chacholic (pořádal CHT). V D10 se trio Ája, Terka a Markéta se řadila na 5. – 7. místě, v D10N byla Verča čtvrtá, v D21C skončila Marta L. druhá (8. Anežka), v D21D trio Dája, Míša P., a Helenka skončilo na prvních třech místech, v D35 skončila Zuzana třetí (7. Bára), v D45 vyhrála Léňa (4. Renata, 6. Jitka, 9. Iva), v H10 byl Mára druhý, v H14 vyhrál Krtek, v H21 byl HoHo čtvrtý, Honza Koleš skončil devátý, v H21D byl Filda pátý, v H35 doběhl Jirka pátý, v H45 Jirka F. třetí a v H55 Honza šestý.
  • V Mistrovství oblasti družstev žactva je naše žactvo po osmi kolech ve velmi těsném vedení (o 2 body) před PHK.
  • Jak vypadá průběžné pořadí v klubovém žebříčku? Vede Petra Hančová před Jonášem Fenclem a Vaškem Farářem (4. M. Roudný, 5. Kubelka, 6. Koberová, 7. Fejfarová, 8. Víchová, 9. Grundmann, 10. V. Roudný ml. Zatím bodovalo 260 členů klubu.
  • Hledáme vedoucí na prázdninové vícedenní závody – hlaste se u Bédi.
  • V roce 2018 budeme pořádat na začátku června celostátní finále Přeboru škol v OB (pravděpodobně v Heřmanově Městci).