• Významná životní jubilea:
     4. 6. Vladimír Lučan  40 let
    10. 6. Petr Čepelka   70 let
    Jantar přeje jubilantům vše nejlepší!
  • Jana Knapová a Tomáš Kubelka se zúčastnili srovnávacích závodů české reprezentace v Estonsku. V sobotní krátké trati skončila Jana z českých závodnic třetí, Píkeje porazilo pět soupeřů z ČR. V nedělní hodně náročné a dlouhé klasice skončila Jana z českých závodnic opět třetí (ale s velkou ztrátou na nejlepší), Píkej skončil z našich čtvrtý.
  • Časy našich dorostenců na testování v Šumperku (dráha 3000 m) – Kopecká 11:35, Peterová 11:54, Volák 9:58, Rusin 10:03, M. Roudný 10:10, V. Roudný 10:41.
  • Na květnové Malé ceně Monaka se po mateřské přestávce objevila Petra Škodová a vedla si dobře – v ženách doběhla na 2. místě.
  • Filip Záveský skončil na M ČR v běhu do vrchu (Bělá pod Pradědem - Šerák) na 6. místě.
  • Word Orienteering Day, celosvětovou akci na propagaci orientačního běhu ve středu 24. května, podpořil náš klub uspořádáním 4 akcí, celkem jsme přivítali na našich akcích 1057 účastníků (v ČR proběhlo 54 akcí s účastí 9299 lidí,na celém světě byl 255 tis. účastníků):
    Pardubice, ZŠ Závodu míru – 210 účastníků;
    Sezemice, ZŠ Sezemice – 239 účastníků;
    Pardubice, Gymnázium Dašická – 322 účastníků;
    Pardubice, ZŠ Spořilov – 286 účastníků.
  • V České lize klubů po 6 kolech jsou dospělí třetí, dorost těsně vede.
  • V Českém poháru štafet po jarní části si vedou naše štafety následovně - H21: 4. LPU A, 9. LPU B, 44. LPU C; D21: 5. LPU A, 21. LPU B; H18: 1. LPU A, 20. LPU B; D18: 1. LPU A, 16. LPU A, 35. LPU C, 36. LPU C.
  • V Mistrovství oblasti družstev žactva je naše žactvo po devíti kolech těsně druhé (o 6 bodů) za PHK.
  • Na Lize Vysočiny v Libici nad Doubravou byla na krátké trati Lenka Knapová třetí v ženách, Ája Zitková byla čtvrtá v D10. V odpoledním sprintu byla Lenka (D21) opět třetí, třetí byla i Ája (D10), v D10N skočila Verča Zitková čtvrtá a v D35 skončila Radka Zitková pátá.
  • Jana Knapová a Tomáš Kubelka běželi ve Finsku první sérii Světového poháru v orientačním běhu. Jana rozbíhala ve sprintových štafetách české béčko a přispěla k celkovém 12. místu tohoto týmu. V kvalifikaci sprintu doběhla Jana na 56. místě, Píkej byl 77., což ani jednomu nestačilo na postup do finále. Na krátké trati v konkurenci skoro 120 závodníků skončila Jana 51. místě, Píkej byl 88. V závěrečném závodě na klasické trati s handicapovým startem finišovala Jana na 40. místě, Tomáš byl v cíli na 54. místě.
  • Na poslední neděli v květnu připravil Tomáš Udržal minisoustředění v okolí Pecky zaměřené na M ČR na krátké trati, zúčastnila se dvacítka lidí.
  • Jana Knapová a Tomáš Kubelka byli na týdenním soustředění reprezentace OB v Estonsku.
  • Iveta Šístková běžela v Malíkovicích středočeský oblastní žebříček, v ženách obsadila 4. příčku.
  • Jana Knapová byla nominována na letošní mistrovství světa, které se poběží počátkem července v Estonsku. Uvidíme ji na startu závodu ve sprintu a ve štafetách.
  • Jonáš Fencl absolvoval v Praze kontrolní test pro start na MED na 3000 m, jeho čas byl 9:55 min.
  • Průběžné pořadí v Českém poháru po 6 kolech – ženy: 8. J. Knapová, 17. Zvěřinová, 18. Hančová, 30. Procházková, 32. Šístková, 35. Fenclová; muži: 10. Nožka, 11. Procházka, 12. Kamenický, 19. Kubelka, 22. Udržal, 50. Zvěřina, 63. Čermák.
  • Průběžné pořadí v žebříčku A po 6 kolech – D18: 2. Peterová, 5. Kopecká, 12. Waňková, 29. Borovičková, 33. Vojtíšková, 44. Filipová; H16A: 32. Pipek, H18A: 3. Rusin, 4. Volák, 6. M. Roudný, 22. V. Roudný, 30. Fencl; H20: 29. Žák.
  • Žebříček B-Čechy po 4 kolech – D14: 2. Koberová, 4. Fejfarová, 12. Pušová, 19. Petrásová, 21. Bártová; D16B: 18. Držková; D18: 11. Barnetová; D45: 2. Knapová, 3. Horáková, 10. Waňková; D55: 5. Víchová; D60; 4. Novotná; D65: 5. Kellnerová, D70: 2. Kubíková; H14: 10. Waněk, 15. Haas, 18. Krpata, 36. Fejfar, 37. Novák; H16: 23. Šišma, 27. Mrskoč; H20: 3. Míča; H35: 9. Fukátko, 10. Václavek; H50: 7. J. Fencl; H55: 6. Roudný, 10. Novotný; H60: 9. Knap; H65: 2. Farář; H70: 4. Fridrich.
  • Klubový žebříček na počátku června: 1. Kamenický 945, 2. Peterová 936, 3. Hančová 928, 4. Grundmann 910, 5. Kopecká 908, 6. Rusin 902, 7. D. Procházka 900, 8. M. Roudný 893, 9. Čermák 880, 10. Zvěřinová 861. Celkem zatím bodovalo 267 závodníků LPU.
  • Klubové oblečení: máte možnost si doobjednat celý sortiment klubového oblečení (dresy, overaly, bundy, atd.). Bližší podrobnosti jsou v IS, tam jsou i přihlášky s termínem do 15. 6.
  • Nominace na MS juniorů a na ME dorostu: Byly uzavřeny nominace na vrcholné mládežnické akce, MSJ ve Finsku v červenci poběží Anna Kopecká. ME dorostu na konci června na Slovensku by se měli zúčastnit Jana Peterová (D18), Jonáš Fencl (H18) a Jan Rusin (H18) – to je zatím v době vydání Jantaru neoficiální.