• Významná životní jubilea:
    14. 6. Miroslav Nožička 65 let
     4. 7. Ondřej Šimáček 25 let
    Jantar přeje jubilantům vše nejlepší!
  • V České lize klubů jsou naši dospělí po jarní části na třetím místě místě. Dorost se trochu zlepšil, nyní je na 8. místě.
  • Tomáš Kubelka byl na soustředění repre OB v Jizerských horách.
  • Iveta Šístková vyhrála klasiku na závodě Pražské oblasti v Mnichovicích.
  • Matěj Kamenický byl druhý na krátké trati na Lize Vysočiny v Stropešíně.
  • Na Mistrovství ČR v běhu do vrchu (Jánské Lázně – Černá hora) skončil v juniorech Ondra Volák osmý a Ondra Paleček byl 12., v juniorkách obsadila Kačka Koberová 10. příčku.
  • Závodníci LPU v Rankingu na konci května: V ženách je Jana Knapová stále druhá, do první desítky se probojovala Martina Zvěřinová (10.), Lenka Knapová je 27., Petra Hančová 35., Pavla Horová 37., Marta Fenclová 46. a Klára Procházková 50., v TOP 100 je ještě dalších ř našich žen (60. Tereza Nováková, 65. Pavla Udržalová, 68. Anna Kopecká, 81. Klára Žaloudková a 91. Jana Peterová). V mužích je Tomáš Kubelka třetí, Radek Nožka je na 12. místě, David Procházka je 23., Matěj Kamenický 28., Tomáš Udržal 36., další sedm je pak ve druhé padesátce (51. Petr Zvěřina, 52. Jonáš Fencl, 59. Lukáš Hovorka, 68. Martin Roudný, 69. Jan Grundmann, 84. Jan Čermák, 88. Tomáš Kos).
  • Marta Lučanová běžela v Otaslavicích dva závody žebříčku B-Morava. Vyhrála v kategorii D35 jak sobotní klasiku, tak i nedělní krátkou trať.
  • Průběžné pořadí Českého poháru po 4 kolech – ženy: 12. Martina Zvěřinová, 17. Lenka Knapová, 30. Marta Fenclová, 32. Petra Hančová a Tereza Nováková; muži: 4. Tomáš Kubelka, 18. Matěj Kamenický, 20. Radek Nožka, 22. David Procházka, 40. Petr Zvěřina.
  • Žebříček A po pěti kolech – D16: 9. Tereza Fejfarová, 11. Kateřina Koberová; D20: 3. Anna Kopecká, 12. Jana Peterová, 21. Martina Waňková, 31. Veronika Barnetová, 32. Viktorie Vojtíšková; H16: 6. Hubert Waněk, 19. Filip Haas, 20. Daniel Štichhauer, 28. Michal Krpata; H18: 6. Šimon Mareček, 25. Ondřej Paleček, 29. Ondřej Pipek, 33. Ondřej Macek, 38. Marek Mrskoč; H20: 5. Jonáš Fencl, 6. Jan Rusin, 7. Ondřej Volák, 15. Václav Roudný, 19. Martin Roudný.
  • V Mistrovství Vč. oblasti družstev žactva jsou po jarní části žáci LPU stále na druhém místě za PHK.
  • Na závodě Ligy Vysočiny v Křižánkách obsadil Honza Knap v H55 třetí místo.
  • Druhý červnový víkend připravil Karlos pro dorostence minisoustředění před M ČR na krátké trati. Po sobotních dopoledních štafetách v Hradci byl připraven trénink ve Zdobíně, v neděli pak dva tréninky na Mílovech.
  • Klubový žebříček na počátku června – 1. Kamenický 878, 2. Kopecká 866, 3. Waněk 842, 4. Fejfarová 833, 5. D. Procházka 823, 6. Rusin 801, 7. Zvěřinová 769, 8. Fencl 757, 9. T. Kos 753, 10. M. Roudný 746.
  • Tomáš Kubelka reprezentoval ČR na první sérii závodů Světového poháru v OB ve Finsku. V úvodní krátké trati u Helsinek doběhl na 79. místě. V nedělní stíhačce se startovalo v hancicapech podle výsledků krátké tratí, Píkej si polepšil na 66. místo.