5. 8. Erika Vojtíšková 40 let
    11. 8. David Procházka 25 let
    14. 8. Jaroslav Vávra 70 let
    Jantar přeje jubilantům vše nejlepší!
  • V Mělicích proběhl klubový přebor v triatlonu, který uspořádal Pepa Horáček. Závodníci absolvovali 300 m plavání, 12 km kolo a 3,6 km běh. Klubovým mistrem se stal Křižák před Tomášem Kosem, třetí byl Olda Kos. Žena se žádná na start nepostavila.
  • V Mistrovství oblasti družstev žactva je LPU po jarní části těsně první před PHK.
  • V závodě Ligy Vysočiny ve Zlatomlýně u Opatova vyhrál Matěj Kamenický v H21, Klára Petráčková byla druhá v D21.
  • Vzhůru na Podhůru: Druhou červnovou neděli pořádaly Městské lesy Chrudim sportovní odpoledne na Podhůře (u rozhledny Bára), na kterém se představily sportovní aktivity, které mohou zájemci provozovat v rekreačních lesích Podhůra. A protože v tomto lese máme i areál pevných kontrol, tak tam nechybělo ani představení orientačního běhu. O zasvěcený výklad se postarala skupina pod vedením Báry Kadaňové.
  • Nominačky letošní MS juniorů ve Švýcarsku vyvrcholily v Nové Roli na západě Čech. Na klasické trati si skvěle vedly Petra a Anička, které obsadily první dvě místa, Simče se vůbec nedařilo. V nedělní krátké trati doběhla Petra druhá a Anička čtvrtá (Simče se opět nedařilo).
  • Jana a Píkej se v okolí švédského Strömstadu zúčastnili nominačních závodů na letošní mistrovství světa (srpen, Švédsko). Na krátké trati doběhla Jana čtvrtá a Píkej šestý, v náročné klasice se Jana o příčku zlepšila, Píkej opět doběhl šestý.
  • Na klasice ŽB-Morava v Šebetově skončil Filip Záveský v mužích na 4. místě.
  • Na Mistrovství ČR v atletice skončila v běhu na 5000 m Marta Fenclová na 7. místě časem 17:59.55.
  • Jana Knapová byla nominována na letošní mistrovství světa v OB, které se poběží v druhé polovině srpna ve Švédsku. Měla by běžet sprint, sprintové štafety a klasiku, možná i štafety.
  • Tři pardubičtí závodníci běželi v polovině června ve Finsku na slavných štafetách Jukola a Venla za své severské kluby. V ženských štafetách skvěle zaběhla první úsek Södertälje Nykvarn, když předávala v prvním balíku na 8. místě s minimální ztrátou, chyba na posledním úseku odsunula její štafetu na konečné 63. místo. V týmu OK Kåre běželi poslední dva úseky (a velmi dobře) Noga a Píkej, Noga byl na svém úseku desátý, oba posunuli svou štafetu dopředu a přispěli k velmi dobrému 34. místu tohoto švédského klubu.
  • Umístění našich závodníků v ŽB-Čechy po jarní části (po 6. kole), nejlepší výsledky – D14: 2. Koberová, 17. Fejfarová, 25. Pušová; D16: 6. Filipová; D18: 17. Barnetová; D40: 15. Waňková, D45: 1. Knapová, 3. Horáková, 18. Demlová; D50: 4. Juračková; D55: 4. Víchová; D60: 3. Novotná; D65: 3. Kubíková, 4. Kellnerová; H14: 13. Macek, 18. Pipek, 31. Waněk; H18: 8. Žák; H20: 3. Míča; H35: 4. Václavek; H45: 19. P. Fencl; H50: 19. Kaplan; H55: 12. Roudný, 16. Novotný, 18. Vícha; H60: 3. Farář, 5. Knap, 6. Štěrba, 7. Juračka, 17. Klimpl; H70: 3. Fridrich.
  • Petra Hančová byla nominována na MS juniorů, které uskuteční na počátku července 2016 ve Švýcarsku.
  • Předsednictvo Mezinárodní federace OB jmenovalo Lenku Klimplovou novou předsedkyní komise rozvoje a mládeže IOF.
  • Průběžné pořadí v Českém poháru po 7 kolech – ženy: 16. L. Knapová, 23. Fenclová, 24. J. Knapová, 25. Zvěřinová, 27. Horová, 33. J. Knapová, 37. Procházková, 39. Š. Kulhavá, 42. Hermanová; muži: 5. Kubelka, 7. Udržal, 10. Nožka, 12. Kamenický, 14. Procházka, 16. Zvěřina, 54. Čermák.
  • Martin Kanta se nominoval na mistrovství světa juniorů v MTBO, které se pojede na konci července v Portugalsku (letos v juniorech na českých závodech vyhrál 5 ze šesti závodů).
  • Žebříček A 2016 po 7 kolech – D16: 3. Peterová, 17. Vojtíšková, 32. Kubíčková, 34. Borovičková, 35. Držková; D18: 6. Kopecká, 11. Waňková; D20: 3. Hančová, 7. Chládková, 26. Jansová, 34. Kulhavá; H16: 2. Rusin, 4. Volák, 6. M. Roudný, 18. V. Roudný; H18: 11. Fencl; H20: 21. Jurica.
  • Jana Knapová a Tomáš Kubelka byli nominováni na letošní akademické MS, které se uskuteční na přelomu července a srpna v Maďarsku.
  • V červnové Malé ceně Monaka doběhl Udr v mužích druhý, druhá byla i Jana J. ve veteránkách.
  • Jana Knapová běžela na Českých akademických hrách i atletiku (3000 m) a dosáhla velmi dobrého času 10:35.81.
  • Vydali jsme novou mapu. Zásluhu na tom má její autor Petr Fiala, který zmapoval a nakreslil mapu Univerzita v měřítku 1:4000 v mapovém klíči pro sprint (ISSOM 2007).
  • Klubový žebříček – 1. Hančová 1260, 2. Peterová 1230, 3. Rusin 1229, 4. Volák 1211, 5. M.  Roudný 1173, 6. Udržal 1141, 7. Kopecká 1129, 8. Nožka 1123, 9. Chládková 1106, 10. D. Procházka 1069. Do žebříčku je zařazeno 243 závodníků, počítalo se 8 nejlepších výsledků z 36 možných závodů, nejvíce započítaných závodů má Béďa (26).