• Společenská rubrika:
    Zuzka Hermanová má dceru. Jmenuje se Linda Losmanová a narodila se 16. června.
    Verča Krčálová vstoupila 17. 6. do stavu manželského, jejím manželem je Ondřej Peterka.
    Bára Sůvová se od 17. června jmenuje Žáková, svatbu měla na Báře.
  • Průběžné pořadí v Českém poháru po jarní části – ženy: 7. J. Knapová, 13. Zvěřinová, 23. Hančová, 32. Procházková, 35. Šístková, 38. Fenclová; muži: 10. Nožka, 12. Procházka, 13. Kamenický, 21. Kubelka, 24. Udržal, 53. Zvěřina, 66. Čermák.
  • Průběžné pořadí v žebříčku A po 7 kolech – D18: 3. Peterová, 4. Kopecká, 13. Waňková, 29. Borovičková, 33. Vojtíšková, 44. Filipová; H16A: 32. Pipek, H18A: 3. Fencl, 4. Rusin, 5. M. Roudný, 9. Volák, 24. V. Roudný; H20: 29. Žák.
  • Filip Záveský běžel na MČR v atletice v Třinci 5000 m, časem 15:08.42 (osobák) skončil 13.
    Trio pardubických dorostenců (Jana Peterová, Jan Rusin, Jonáš Fencl), která se probojovala do nominace na ME dorostu, absolvovala hned po M ČR na krátké trati v Banské Bystrici (dějiště šampionátu) 3-denní závěrečnou přípravu před MED.
  • V závodech žebříčku B-Morava v Palkovských Hůrkách doběhl Honza Fukátko v sobotu i v neděli v H35 na druhém místě.
  • Trojice našich závodníků běžela za své severské kluby velké štafety ve Finsku. V dámské Venle rozbíhala Jana Knapová štafetu Södertälje Nykvarn, předávala na 15. místě a výrazně tak přispěla v celkovému 36. místu této štafety. V mužské Jukole měli běžet ve štafetě OK Kåre David Procházka (5. úsek) a Tomáš Kubelka (finiš), ale jejich štafeta byla od 2. úseku disk.
    Anna Kopecká byla na týdenním soustředění juniorské reprezentace OB v dějišti letošního juniorského světového šampionátu ve finském Tampere.
  • Žebříček B-Čechy jarní části (po 6 kolech) – D14: 2. Koberová, 3. Fejfarová, 13. Pušová, 16. Petrásová, 18. Bártová; D16B: 18. Držková; D18: 12. Barnetová; D45: 2. Knapová, 3. Horáková; D55: 3. Víchová; D60: 5. Novotná; D65: 5. Kellnerová, D70: 1. Kubíková; H14: 6. Waněk, 11. Haas, 20. Krpata; H16: 19. Mrskoč; H20: 5. Míča; H35: 8. Václavek, 9. Fukátko; H50: 6. J. Fencl; H55: 7. Roudný, 10. Novotný; H60: 9. Knap, 10. Štěrba; H65: 2. Farář; H70: 5. Fridrich.
  • V Praze proběhly České akademické hry, na programu byly i dva závody v orientačním běhu – sprint a krátkou trať. Na startu byla i řada pardubických závodníků, kteří nakonec vybojovali tři medaile zásluhou mužů. Ve sprintu doběhl David Procházka druhý a Tomáš Kubelka skončil třetí, na krátké trati přidal Tomáš Kubelka stříbrnou medaili (a Honza Grundmann obsadil desátou příčku).
  • Klubový triatlon připravil tradičně Pepa Horáček v Mělicích. Klubovými přeborníky v triatlonu pro letošní rok jsou Martina Zvěřinová a Martin Roudný.
  • Martin Kanta byl nominován na juniorské MS v MTBO (srpen 2017, Litva).
  • Ve sprintu Ještědské oblasti v Hraběticích skončil Honza Čermák v mužích sedmý, v ženách byla Klára Procházková devátá.
  • Po jarní části Mistrovství oblasti družstev vede naše žactvo těsně před PHK.
  • Klubový žebříček na počátku července – 1. Nožka 1129, 2. Kamenický 1101, 3. Kopecká 1100, 4. Peterová 1092, 5. M. Roudný 1084, 6. D. Procházka 1071, 7. Kubelka 1067, 8. Rusin 1065, 9. Grundmann 1060, 10. Fencl 1059. V žebříčku zatím bodovalo celkem 273 závodníků.