23. 8. Tomáš Kokaisl  40 let
    Jantar přeje jubilantům vše nejlepší!
  • Honza Macl a Kristýna Marešová uzavřeli sňatek a od 16. června se dohodli na užívání společného příjmení Macl/Maclová.
  • World orienteering day 2018 – konečná čísla: 81 zemí, 2213 akcí, celkem 358735 účastníků, svetový rekord tedy překonán (podíleli se na tom i tři akce pořádané LPU).
  • V Mistrovství Východočeské oblasti družstev žactva je naše žactvo po jarních 11 kolech druhé za PHK.
  • Na klasice ve Věžkách (Valašská oblast) vyhrála Marta Lučanová kategorii žen, Lála Lučan byl v mužích osmý.
  • Na krátké trati v Chotěboři (Liga Vysočiny) vyhrál Jonáš Fencl H21D, Terka Fenclová byla v D21D druhá.
  • Jana Peterová a Jan Rusin se zúčastnili před evropským dorosteneckým šampionátem mapové přípravy v Rusavě.
  • Desítka pardubických závodníků – vysokoškoláků se zúčastnila dvou o-závodů Českých akademických her. Ve středu se běžel sprint v Mikulově, v kterém si výborně vedl Tomáš Kubelka, který skončil jen těsně druhý, Honza Grundmann byl 25. V ženách udělala jedna z favoritek Jana Knapová řadu chyb a obsadila 12. příčku, Pája Horová byla 16. a Eliška Kulhavá 20. Ve čtvrtek byla krátká trať v Brně. Tomáš Kubelka si vedl ještě lépe než ve sprintu, s těsným náskokem vybojoval akademický titul, Honza Čermák doběhl na 15. místě (25. Grundmann). V ženách běžela dobře Klára Procházková, která skončila osmá (20. E. Kulhavá).
  • Na akademickém M ČR v atletice skončila Jana Knapová na 3000 m na třetím místě v novém osobáku 10.22,7.
  • V rogaingu na Křivoklátsku (24 hodin) skončili v mužích Mirek Ježek a Honza Fukátko na 10. místě.
  • V Českém poháru po sedmi kolech je v ženách v čele Jana Knapová (19. Martina Zvěřinová, 30. Klára Procházková, 33. Pavla Horová, 41. Lenka Knapová, 47. Terka Nováková), v mužích je Tomáš Kubelka pátý a Radek Nožka šestý (18. David Procházka, 24. Matěj Kamenický, 43. Tomáš Udržal, 66. Honza Čermák).
  • Marek Mrskoč skončil v červnové Malé ceně Monaka na 7. místě v čase 40:23 min.
  • Jak si vedou naši závodníci v žebříčku A po 9 kolech – D16A: 9. Koberová, 14. Fejfarová, 38. Petrásová, 40. Pušová; D18A: 4. Peterová, 31. Borovičková; D20A: 16. Kopecká, 26. Waňková; H16A: 13. Waněk, 20. Pipek, 32. Rusin, 44. Macek; H18A: 1. M. Roudný, 3. Rusin, 4. Volák, 20. V. Roudný; H20A: 26. Fencl.
  • Jana Knapová běžela poslední úterý v červnu úterý v polských Jakuszycích nominační klasiku na MS a Světové poháry a vedla si velmi dobře, když obsadila druhou příčku, nemocný Tomáš Kubelka neběžel.
  • Nominace repre OB: Jana Knapová byla nominována na srpnové MS v Lotyšsku, měla by tam běžet mix štafety, klasiku, krátkou trať a štafety. Tomáš Kubelka si pak zajistil účast na akademickém MS v červenci ve Finsku (nominován je na krátkou a klasickou trať, sprint a štafety). Oba pak jedou i na sérii Světového poháru v závěru prázdnin v Norsku (tam se za rok běží MS).
  • Ondra Paleček běžel Pardubickou pětku na dráze a udělal si dobrý osobák – 17:32,3.
  • Na soustředění repre OB v dějišti MS 2018 v Lotyšsku byla první červencový týden Jana Knapová.
  • Lukáš Hovorka běžel 5-etapový Wawel cup v Polsku. V elitě si vedl po čtyři etapy velmi dobře (celkově byl šestý), ale poslední etapu nedokončil.
  • MS veteránů v Dánsku: V kvalifikaci sprintu si výborně vedla Květa Kubíková, která si v kategorii W70 vybojovala postup do finále A, další: Mára Filíčko (36. v M45), Milan Třasák (39. v M65) a Béďa Sáňka (48. v M65). Ve finále sprintu, které se běželo v centru Kodaně, doběhla Květa na 31. místě, Mára byl ve finále B 32., což znamená celkové 104. místo, ve finále C byl Béďa 42. (= 200. místo) a Milan 60. (= 218.). V kvalifikaci na lesní disciplíny si opět Květa vybojovala postup do A finále na krátké trati, když zaběhla skvěle a obsadila ve svém rozběhu 9. místo, Mára se tam velmi těsně nedostal (29. místo), Milan (49.) postupil do céčka a Béďa (59.) do déčka. Další závody skončily po uzávěrce tohoto čísla Jantaru.
  • Klubový žebříček v polovině července – 1. M. Roudný 1334, 2. Peterová 1287, 3. J. Rusin 1275, 4. Kamenický 1242, 5. K. Koberová 1231, 6. Nožka 1223, 7. Volák 1201, 8. D. Procházka 1187, 9. O. Pipek 1117, 10. Kubelka 1112; bodovalo 280 závodníků.
  • Na MS juniorů v Maďarsku (po 5 letech bez pardubické účasti) získala ve dvou závodech Tereza Janošíková dvě medaile – stříbro ve sprintu a bronz na klasice, Dan Vandas přidal bronz na klasice.