31. 7. Jaroslav Krčál   35 let
      1. 8. Alžběta Lehárová  25 let
      3. 8. Tereza Nádvorníková  30 let
    Jantar přeje jubilantům vše nejlepší!
  • ŽB-Čechy východ po 4. kole – D14B: 9. Haasová, 12. Mrskočová, D16B: 2. Pušová, 7. Bártová, 10. Vodičková; D18B: 4. Držková; D20B: 4. Škorpíková; D35B: 1. Haasová; D45B: 2. Horáková; D50B: 2. Valachová; D55B: 1. Juračková; D60B: 1. Víchová, 2. Novotná; D70B: 1. Kubíková, 2. Kellnerová; H14B: 5. Šípek, 9. Vališ; H16B: 3. Fejfar; H18B: 7. Šišma; H35B: 1. Šabatka, 3. Fukátko; H40B: 2. Vodička; H45B: 2. P. Fencl, 4. Ježek; H50B: 2. Valach; H55B: 2. Kološ; 3. Roudný; H60B: 2. Štěrba; H65B: 1. Farář, 2. Juračka, 4. Knap; H70B: 1. Fridrich.
  • Na červencové MS juniorů v Dánsku se do české nominace dostali Anna Kopecká, Jan Rusin, Jonáš Fencl (na Martina Roudného zbyla role náhradníka).
  • Průběžné pořadí Českého poháru po jarní části – ženy: 17. Martina Zvěřinová, 20. Lenka Knapová, 32. Marta Fenclová, 34. Petra Hančová a Tereza Nováková; muži: 5. Tomáš Kubelka, 18. Matěj Kamenický, 20. Radek Nožka, 25. David Procházka, 42. Petr Zvěřina.
  • V Brně byly České akademické hry. Ve sprintu skončila Petra Hančová na 6. místě, na krátké trati skončila Simona Chládková desátá v ženách a Adam Waněk byl v mužích 13.
  • Trojice našich závodníků (Anna Kopecká, Jan Rusin, Jonáš Fencl) měla poslední soustředění juniorské reprezentace před MSJ. Nominovaní reprezentanti byli pět dnů v dějišti světového šampionátu v Dánsku.
  • Žebříček A po šesti kolech – D16: 8. Tereza Fejfarová, 10. Kateřina Koberová; D20: 4. Anna Kopecká, 7. Jana Peterová, 21. Martina Waňková, 31. Veronika Barnetová, 32. Viktorie Vojtíšková; H16: 4. Hubert Waněk, 18. Filip Haas, 21. Daniel Štichhauer, 26. Michal Krpata; H18: 13. Šimon Mareček, 26. Ondřej Paleček, 28. Ondřej Pipek, 30. Ondřej Macek, 38. Marek Mrskoč; H20: 5. Jonáš Fencl, 6. Jan Rusin, 7. Ondřej Volák, 14. Václav Roudný, 15. Martin Roudný.
  • Na M ČR v rogainingu skončil Honza Čermák (s Václavem Papežem) na osmém místě, dvojice Honza Fukátko s Mirkem Ježkem byla desátá.
  • Jak si vedou pardubičtí závodníci v Rankingu na konci června? V mužích postoupil Tomáš Kubelka na krásnou druhou příčku, Radek Nožka je na 12. místě, ve třetí desítce se zlepšili Matěj Kamenický (21.) a David Procházka (22.), v páté desítce jsou Petr Zvěřina (43.), Lukáš Hovorka (44.) a Jonáš Fencl (50)., dvanáctku závodníků našeho klubu v TOP 100 doplňuje další pět závodníků (53. M. Roudný, 54. Udržal, 73. Kos, 85. Rusin a 86. Grundmann). V ženách máme v první stovce 11 závodnic, Martina Zvěřinová je 11., Lenka Knapová 18., Petra Hančová 26. (33. Horová, 38. Fenclová, 47. Kopecká, 53. Procházková, 54. Udržalová, 56. Nováková, 68. Žaloudková a 71. Peterová). Velký skok na počátek druhé stovky udělaly Iveta Šístková a Simona Chládková, naopak dvoustovku nejlepších opustila dlouho vedoucí Jana Knapová.
  • Tomáš Kubelka se zúčastnil nominačních závodů české reprezentace na MS, které se konaly v dějišti srpnového světového šampionátu v Norsku. V klasice startoval jako druhý, brzy předstihl prního startujícího, celý závod absolvoval sám a běžel výborně, z českých závodníků doběhl třetí! Na krátké trati běžel také dobře, stačilo to na sedmé místo v celkovém pořadí českých závodníků.
  • Pětice pardubických veteránů startuje na MS veteránů v Lotyšsku. Běží se o medaile ve třech disciplínách – sprint, krátká trať a klasická trať. V kvalifikaci sprintu se do A finále probojovali Vašek Farář (M65) a Marek Filičko (M45). V nedělním finále si nejlépe vedl Vašek Farář, který celkově v M65 obsadil 48. místo (Béďovi Sáňkovi patří konečná 180. příčka), Mára Filičko skončil v M45 na 65. místě. V W70 skončila celkově Květa Kubíková na 87. místě a Stáňa Kellnerová byla 108.
  • Koberovi běželi 5-denní závody Tatry orienteering 2019. Kačka vyhrála W18, Léňa byla ve W50 třetí.
  • Klubový žebříček na počátku července – 1. H. Waněk 1045, 2. Kopecká 1041, 3. Fejfarová 1014, 4. Rusin 995, 5. Kamenický 986, 6. J. Fencl 964, 7. Zvěřinová 948, 8. D. Procházka 940, 9. M. Roudný 933, 10. Kubelka 921, 11. Zvěřina 909, 12. F. Haas 886, 13. Kubíková 873, 14. Farář 868, 15. T. Kos 868, 16. Nožka 860, 17. Vodička 851, 18. Pipek 845, 19. Paleček 838, 20. K. Haas 831.
  • Anna Kopecká, Jan Rusin a Jonáš Fencl – to je trio pardubických juniorů, které reprezentuje Českou republiku na Mistrovství světa juniorů v orientačním běhu, které probíhá v Dánsku. Bojuje se o čtyři sady medailí. Prvním závodem byl nedělní sprint. Nejlépe si vedl Jonáš Fencl, který se sice nevyvaroval pár menších chyb, nakonec to stačilo na 39. místo se ztrátou 71 sekund na vítěze, Honza Rusin byl 71. (+1:38), běželo téměř 180 juniorů. Mezi juniorkami (skoro 160 závodnic), skončila Anička Kopecká na 64. místě (+2:03), když na trati udělal dvě větší chyby, které ji stály lepší umístění.