Jantar přeje jubilantům vše nejlepší!
  • Jana Juračková a Honza Herman se stali rodiči dcery Johany, která se narodila 28. srpna v Kanadě.
  • Zbyněk Štěrba vstoupil do stavu manželského. Své ano řekl novomaželce Daniele 1. září.
  • Honza Hovorka má dceru Žofii, která přišla na svět 7. září.
  • Dva závody Jihočeského žebříčku v Borku a v Trocnově, které se běžely poslední srpnový víkend, vyhrál v mužích jasně Tomáš Kos. Klára Žaloudková byla v ženách druhá a třetí.
  • V srpnové Malé ceně Monaka byla v ženách Pavla Udržalová druhá na trati 10 km, na kratší trati vyhrál v žácích Marek Mrskoč, v žákyních byla první Kačka Koberová.
  • Anička Kopecká běžela trojku na sportovních testech mládeže ve Svitavách, její čas byl 11:37.
  • V Běhu Broumovským stěnami vyhrál v mužích Petr Zvěřina (24 km/1000 m převýšení, čas 1:59:28), jeho manželka Martina byla v ženách čtvrtá.
  • Na ME v radiovém OB v Litvě běželo i pár pardubických o-běžců. Medaile tam vybojovaly Iveta Šístková a Pavla Horová v ženách i Martin Šimáček v mužích a Jitka Šimáčková ve veteránkách.
  • Od prvního školního dne začaly pravidelné tréninky – starší žactvo v pondělí, úterý a čtvrtek, mladší a nejmladší žactvo v úterý a ve čtvrtek, přípravka (mimi) ve čtvrtek.
  • V Českém poháru veteránů si před posledním závodem výborně vede Iva Knapová, která je na 5. místě (28. Víchová, 30. Kubíková, 51. Novotná), v mužích je Vašek Farář na 22. místě (92. Knap).
  • V průběžném pořadí Českého poháru po 10 kolech (posledním závodem je M ČR na klasice) je v ženách v čele Jana Knapová (24. Zvěřinová, 29. Hančová, 37. Procházková, 40. Šístková, 45. Fenclová); V mužích je Radek Nožka sedmý (12. Procházka, 13. Kamenický, 19. Udržal, 21. Kubelka, 56. Zvěřina, 63. Grundmann a Záveský, 70. Čermák).
  • Pořadí v žebříčku A po 10 kolech – D18: 3. Peterová, 5. Kopecká, 16. Waňková, 26. Borovičková, 35. Vojtíšková, 45. Filipová; H16: 17. Pipek, 40. Macek; H18: 3. Fencl, 4. M. Roudný, 7. Rusin, 10. Volák, 26. V. Roudný; H20: 27. Žák.
  • Naši žáci se zúčastnili víkendové soustředění výběru žactva Vč. oblasti v Lázních Bělohrad. Byli tam Ondra Šípek a Vojta Vališ (H12), Klára Haasová (D12), Bert Waněk, Fíla Haas a Danda Štichhauer (H14), Kačka Koberová, Terka Fejfarová a Bára Pušová (D14).
  • V Českém poháru štafet před posledním kolem (M ČR štafet) si vedou naše týmy docela dobře - D21: 4. LPU A, 16. LPU B; H21: 3. LPU A, 10. LPU B, 35. LPU C; H18: 1. LPU A, 21. LPU B; D18: 1. LPU A, 18. LPU B, 39. LPU C, 40. LPU D. Na M ČR si vybojovaly postup dvě štafety D18, H18 a D21 a tři štafety H21.
  • V České lize klubů jsou dospělí po osmi kolech třetí, dorost vede.
  • Klubový žebříček v půlce září vede Radek Nožka před Matějem Kamenickým (3. Procházka, 4. Grundmann, 5. M. Roudný, 6. Peterová, 7. Fencl, 8. Kopecká, 9. Kubelka, 10. Čermák),
  • Letní tábor Silva o-camp Budislav 2018 proběhne v termínu 29. 7. – 11. 8. 2018.