Jantar přeje jubilantům vše nejlepší!
  • 20. srpna se narodila Julie Stehlíková, maminka Jana Knapová i miminko jsou v pořádku.
  • Zbyněk Štěrba má syna Emila.
  • V běhu do vrchu Výprachtice – Buková hora skončil v mužích Ondra Volák druhý.
  • Část pardubických dorostenců a juniorů se zúčastnila na konci srpna srovnávacích testů mládeže v Pardubicích. Jak si vedli v běhu na 3 km? D16 – Koberová 11:40, D20 – Jana Peterová 11:50, H16 – Hubert Waněk 10:58, H18 – Marek Mrskoč 9:45, H20 – Martin Roudný 9:26, Ondřej Volák 9:28, Jan Rusin 9:42.
  • V Běhu Broumovskými stěnami (25 km) vyhrála Martina Zvěřinová veteránky (a byla první i v absolutním pořadí žen), Klára Žaloudková a Pavla Udržalová obsadily v ženách 3. a 4. místo. V mužích vyhrál Tomáš Kubelka před Radkem Nožkou (8. Petr Zvěřina).
  • V Rankingu je na konci srpna Tomáš Kubelka stále druhý, Radek Nožka je na 16. místě, ve třetí desítce se drží Matěj Kamenický (23.) a David Procházka (24.), v páté desítce najdeme Petra Zvěřinu, Lukáše Hovorku a Jonáše Fencla, dvanáctku pardubických závodníků v první stovce doplňují Martin Roudný, Tomáš Udržal, Tomáš Kos, Jan Rusin a Jan Grundmann. V ženách je v první stovce také 12 žen LPU, nejvýše najdeme Martinu Zvěřinovou (13.), Lenka Knapová je na 21. místě, Petra Hančová je 28., Iveta Šístková 33., Marta Fenclová 36., Tereze Nováková 44., Anna Kopecká (48.), ve stovce ještě jsou Pavla Udržalová, Klára Procházková, Jana Peterová, Klára Žaloudková a Pavla Horová.
  • Druhá část ŽB-Čechy byla první víkend v září u Kamenice. V sobotu na klasice si skvěle v H21 vedl Radek Nožka, který jasně vyhrál, Tomáš Udržal byl čtvrtý. V D21 skončila Terka Nováková šestá (9. Pavla Udržalová). V nedělní krátké trati byl v mužích Radek Nožka druhý a Tomáš Udržal osmý, v ženách vyhrála Terka Nováková, Iveta Šístková byla pátá, Pavla Udržalová šestá a Klára Žaloudková osmá.
  • Tomáš Kubelka a Jonáš Fencl bojovali o nominaci na 3. kolo Světového poháru ve Švýcarsku (konec září). V pátek v podvečer běželi trojku na dráze v Turnově - Píkej zaběhl čas 8:44 a získal maximální počet bodů, Jonáš doběhl v čase 9:38 min. Do nominace se počítal i sprint Českého poháru v Českém Dubu, kde opět dařilo Píkejovi, který skončil jako třetí z našich závodníků.
  • V Českém poháru (po 8 kolech) si v mužské elitě výborně vede Tomáš Kubelka, který je celkově čtvrtý (17. Matěj Kamenický, 21. David Procházka, 26. Radek Nožka, 52. Petr Zvěřina). V ženách je Martina Zvěřinová na 18. místě (28. Lenka Knapová, 43. Marta Fenclová, 44. Petra Hančová, 44. Tereza Nováková).
  • Průběžné pořadí v žebříčku A po devíti kolech – D16A: 9. Tereza Fejfarová, 10. Kateřina Koberová; D20A: 4. Anna Kopecká, 5. Jana Peterová, 28. Martina Waňková, 31. Viktorie Vojtíšková, 33. Veronika Barnetová, H16A: 3. Hubert Waněk, 11. Filip Haas, 17. Daniel Štichhauer, 29. Michal Krpata; H18A: 22. Ondřej Paleček, 25. Ondřej Pipek, 30. Marek Mrskoč, 36. Šimon Mareček, 37. Ondřej Macek; H20A: 3. Jan Rusin, 4. Jonáš Fencl, 16. Václav Roudný, 17. Martin Roudný, 19. Ondřej Volák.
  • V Mistrovství Vč. oblasti družstev žactva je po 14 kolech naše žactvo na 3. místě za PHK a JIL.
  • Pětice pardubických žáků se zúčastnila víkendového soustředění žactva Vč. oblasti v Benecku.
  • V České lize klubů po 7. kole jsou naši dospělí na pěkném 4. místě, dorost je až na 11. příčce.
    Pořadí v Českém poháru štafet po 6 kolech - D21: 6. LPU A, 12. LPU B, 17. LPU C; H21: 2. LPU A, 7. LPU B, 14. LPU C, 36. LPU D, 63. LPU E; D18: 10. LPU A, 23. LPU B; H18: 10. LPU A, 17. LPU B, 32. LPU C. Právo startu na M ČR štafet si vybojovaly 3 štafety D21, 4 štafety H21, 2 štafety D18 a 3 štafety H18 (dvě z Českého poháru a jedna z mistrovství oblasti).
  • Klubový žebříček v polovině září – 1. Waněk 1683, 2. Fencl 1642, 3. Fejfarová 1603, 4. Nožka 1573, 5. Zvěřinová 1546, 6. M. Roudný 1525, 7. D. Procházka 1525, 8. Rusin 1518, 9. Peterová 1510, 10. Zvěřina 1478. Body do žebříčku získalo 288 závodníků.
  • Ondra Volák se zúčastnil běhu do vrchu Velká cena Zadova (kvalifikace na MS v běhu do vrchu nahoru a dolů) a v juniorech si zřejmě vybojoval nominaci na MS, které proběhne v Argentině.
  • Budou Rodinné štafety? Ano, budou – v neděli 20. 10. zřejmě v Brumbárově. Sledujte web LPU a e-maily. A hlavně trénujte, prestižní pardubický závod je za dveřmi!