14. 11.  Romana Procházková  35 let
    Jantar přeje jubilantům vše nejlepší!
  • Peťan Fukátko s v pátek 22. září oženil, jeho nová choť se jmenuje Anna.
  • Na státní svátek 28. září bylo připraveno několik akcí – starší žactvo mělo duatlon, dorost a dospělí měli v okolí Pastvinské přehrady ladící tréninky na nadcházející M ČR štafet a klubů. Pro ostatní byl odpoledne připraven mapový trénink od hřiště ve Spojile.
  • Prodloužený víkend v září v jiných oblastech: Čtvrtek – Na oblastním žebříčku Hanácké oblasti v Čechách pod Kosířem skočila v D10 Kačka Švíglerová pátá, v D35 byla Pavla Švíglerová třetí. V Ještědské oblasti v Rumburku obsadila Bára Pušová v D16 třetí příčku. Sobota – Na lize Vysočiny v Hamrech nad Sázavou skončila Marta Fenclová v ženách pátá, v mužích byl Filip Záveský druhý (7. J. Hovorka, 10. O. Kos), Péťa Fencl vyhrál H45. V Ještědské oblasti na krátké trati v Bedřichově obsadily v ženách Iveta Šístková a Klára Procházková 9. a 10. místo, v mužích byl Honza Grundmann třetí a Honjan Čermák sedmý. V Kobeřicích u Brna skončil v mužích Lukáš Hovorka třetí na závodě Jihomoravské oblasti. Neděle – Na klasice v Doksech skončila v D16 Bára Pušová čtvrtá.
  • V celkovém hodnocení Světového poháru 2017 skončila Jana Knapová na 42. místě, Tomáš Kubelka obsadil 73. příčku.
  • Licenci rozhodčího 1. třídy na roky 2018 – 2019 získali Adam Zitka, Petr Klimpl a Vašek Farář.
  • V oblastní krátké trati v Týně nad Bečvou skončil Lukáš Hovorka v mužích čtvrtý. V odpoledním sprintu ve Valašském Meziříčí se pak o místo zlepšil (3.).
  • Sportovních testů mládeže na Městském atletickém stadiónu v Pardubicích na Dukle, které pořádala sekce OB se zúčastnilo 13 pardubických dorostenců/žáků.
  • V žebříčku Ještědské oblasti v Nové Vsi nad Niskou skončila Klára Procházková v ženách sedmá.
  • V klubovém žebříčku v polovině října vede Radek Nožka před Jonášem Fenclem a Matějem Kamenickým (4.  David Procházka, 5. Anna Kopecká, 6. Jana Peterová, 7. Martin Roudný, 8.  Tomáš Kubelka, 9. Jan Grundmann, 10. Martina  Zvěřinová). Celkem bodovalo 302 závodníků.
  • Medailová bilance z Mistrovství ČR roku 2017 je pro nás velmi lichotivá. Ze sedmi šampionátů získali nejvíce medailí závodníci PHK 20 (8 – 7 – 5), za nimi je ZBM 18 (5 – 9 – 4), borci LPU získali 14 medailí, naši závodníci vybojovali 4x zlato, 7x stříbro a 3x bronz. Celkem získali na M ČR medaile závodníci z 24 klubů. Z jednotlivců byla na čtyřech individuálních šampionátech nejúspěšnější olomoucká dorostenka Tereza Janošíková, který získala 3 zlata a bronz (a ten dokonce v ženách ve sprintu), z našich byla nejlepší Jana Knapová (1 – 1 – 0), Anna Kopecká vybojovala tři stříbra.
  • Bodování klubů podle výsledků o-talentů. Podle hospodářských směrnic svazu se finanční příspěvky na talenty poskytují podle bodů, které se získávají na M ČR a v dlouhodobých soutěžích (dorost a junioři). Jak to dopadlo v letošním roce? Nejvíce bodů získali opět talenti našeho klubu (167), následují PHK (152), PGP (125), ZBM (119), SHK (88), STE (87), CHC (86), KAM a TJN (oba 65).
  • V Mistrovství Vč. oblasti družstev žactva vede po 14 kolech LPU jasně před PHK.
  • V Orienteering World Rankingu (WRE) v lesních disciplínách je Tomáš Kubelka v mužích na 92. místě (349. Procházka, 668. Zvěřina, 757. Kamenický, 859. Nožka, 1100. Grundmann, 1436. Udržal), v ženách je Jana Knapová na 53. příčce (196. Zvěřinová, 430. L. Knapová, 603. Hančová, 655. Kopecká, 738. Šístková, 915. Procházková, 987. Fenclová, 1088. Horová, 1115. Chládková).  Ve sprintu je v mužích Tomáš Kubelka na 117. místě (191. Procházka, 211. Kamenický, 236. Čermák, 350. Nožka, 580. Udržal, 731. Zvěřina), v ženách patří Janě Knapové 49. příčka (165. Fenclová, 254. Hančová, 304. Procházková, 384. Zvěřinová, 630. Šístková, 737. Horová, 760. Kopecká, 838. L. Knapová).
  • Školení začínajících kartografů se uskuteční v termínu 17. – 19. 11. 2017 tradičně v rekreačním středisku Renospond ve Zderazi. Případní zájemci se hlásí do konce října u Bédi.
  • Vysočinská klubová veteraniáda zná letošní termín: 24. – 26. 11. u Kubíků.
  • Metodický seminář trenérů a rozhodčích se letos uskuteční ve dnech 24. – 26. listopadu ve Šternberku. Účast na semináři je důvodem prodloužení kvalifikace rozhodčího resp. trenéra.
  • Vyhlášení ankety o nejlepší o-sportovce roku 2017 proběhne v sobotu 2. prosince v Luhačovicích, navazovat na ně bude již skoro tradičně O-gala (ples o-běžců).
  • Hledáme pořadatele Pardubického zimního poháru 2017/18. Chceš uspořádat závod PZP? Přihlas se u Fyjalky do 25. října, nahlas mu formát závodu, místo a předpokládaný termín (ten bude koordinován se závody ZHL a dalšími akcemi). Nebojte něco uspořádat, jakýkoliv závod je lepší než žádný…
  • Registrace LOB. Pokud chce někdo jezdit v zimě 2018 závody v lyžařském OB, tak je třeba se registrovat (napište do 20. 11. Béďovi).