24. 10.  Jindřich Konvalinka  18 let
    30. 10.  Viktorie Vojtíšková  18 let
    Jantar přeje jubilantům vše nejlepší!
  • Lukymu se 4. října narodila sestřička Anetka, to sděluje Petra Škodová.
  • Trio našich závodníků Jana Knapová, Tomáš Kubelka a Matěj Kamenický bojovalo o nominaci na závěrečnou sérii závodů Světového poháru. Na dráze v České Lípě se běžela trojka, Jana zaběhla čas 10:54, Píkej 8:56 a Matěj 9:16. Nominačky pokračovaly krátkou tratí ve skalnatém lese v Srbské Kamenici, Jana doběhla pátá, klukům se moc nedařilo – 16. Píkej, 20. Matěj. Ve sprintu v Litoměřicích skončila Jana čtvrtá a Píkej pátý, Matěj nedokončil.
  • Licenci rozhodčího 1. třídy na roky 2019 – 2020 získali Adam Zitka a Petr Klimpl.
  • Naši v jiných oblastech: David Procházka vyhrál kategorii mužů ve sprintu v Hlučíně (Moravskoslezský kraj). Na lize Vysočiny ve Žďáru nad Sázavou vyhrál v mužích jasně Jonáš Fencl, Honza Hovorka byl ve stejné kategorii třetí, v ženách obsadila Klára Petráčková třetí příčku, Jirka Fencl vyhrál H45, Honza Knap byl čtvrtý v H55. Na jižní Moravě na krátké trati v Černovicích byla Lukáš Hovorka třetí v mužích. V Novém Kníně (střední Čechy) skončila Iveta Šístková v ženách devátá.
  • První říjnový víkend v jiných oblastech: V sobotu v Lize Vysočiny v Lipnici nad Sázavou doběhl Honza Hovorka v mužích devátý. Na skalnaté krátké trati v okolí Valdštejna v Českém ráji byly Štěpánka Kosová a Zuzana Klimplová druhá a třetí v D21K, v H21L byl David Procházka čtvrtý a Matěj Kamenický šestý. V nedělním sprintu v Mladé Boleslavi vyhrál Matěj Kamenický závod mužů, David Procházka tam byl šestý.
  • Jana Knapová skončila v celkovém hodnocení Světového poháru na skvělém 15. místě.
  • V Mistrovství Vč. oblasti družstev žactva je po 15 kolech LPU na druhém místě.
  • Klubový žebříček před posledními třemi závody – 1. M. Roudný 1963, 2. Peterová 1916, 3. J. Rusin 1877, 4. Kamenický 1813, 5. D. Procházka 1775, 6. Volák 1764, 7. Nožka 1749, 8. Kubelka 1746, 9. O. Pipek 1692, 10. K. Koberová 1690. V klubovém žebříčku bodovali 303 závodníci.
  • Medailová bilance z Mistrovství ČR roku 2018 je pro nás velmi příznivá. Ze sedmi šampionátů získali nejvíce ze všech klubů závodníci LPU 16 medailí, 7 zlatých, 6 stříbrných a 3 bronzové. Více zlatých vybojovali borci SSU, kteří získali 8 zlatých (1 stříbrnou a 3 bronzovou, tedy celkem 12 medailí). Za námi letos skončili i závodníci ZBM (4 – 8 – 2 = 14) a PHK (4 – 4 – 5  = 13 medailí). Celkem získali na M ČR medaile závodníci z 25 klubů. Z jednotlivců byla na čtyřech individuálních šampionátech nejúspěšnější juniorka Tereza Janošíková, která získala 3 zlata a stříbro, tři zlata a bronz zíkali Tomáš Křivda a Miloš Nykodým. Z našich závodníků byli nejúspěšnější Martin Roudný (2 – 0 – 1), Jana Peterová (1 – 2 – 0) a Jana Knapová (1 – 1 – 0).
  • Bodování klubů podle výsledků o-talentů. Podle hospodářských směrnic svazu se finanční příspěvky na talenty poskytují podle bodů, které se získávají na M ČR a v dlouhodobých soutěžích (dorost a junioři). Jak to dopadlo v letošním roce? Nejvíce bodů (181) získali opět talenti našeho klubu (loni 167), následují KAM (133), PHK (117), TBM (103), ZBM (97), SHK (79), atd.
  • Tělocvičny: Zimní tréninky začaly v tělocvičnách podle rozpisu v minulém čísle Jantaru. Problém je s tělocvičnou na ZŠ Polabiny 1, rekonstrukce dovolí používat tento prostor až od začátku listopadu. Úterní tréninky žactva a mladšího dorostu v říjnu budou venku, sledujte e-maily a webové stránky LPU.
  • Školení začínajících kartografů se uskuteční v termínu 9. – 11. 11. 2018 tradičně v rekreačním středisku Renospond ve Zderazi. Případní zájemci se hlásí do 25. října u Bédi.
  • Metodický seminář trenérů a rozhodčích se letos uskuteční ve dnech 23. – 25. listopadu, tentokráte v Plzni. Účast na semináři je důvodem prodloužení kvalifikace rozhodčího resp. trenéra. Současně se seminářem proběhne v sobotu večer i vyhlášení ankety o nejlepší o-sportovce roku 2018, navazovat na ni bude již skoro tradičně O-gala (ples o-běžců). Přihlášky do 10. listopadu u Bédi.
  • Hledáme pořadatele Pardubického zimního poháru 2018/19. Chceš uspořádat závod PZP? Přihlas se u Fyjalky do 25. října, nahlas mu formát závodu, místo a předpokládaný termín (ten bude koordinován se závody ZHL a dalšími akcemi). Nebojte něco uspořádat, jakýkoliv závod je lepší než žádný…
  • Hledáme hlavní pořadatele dvou závodů Zimní hradubické ligy – 6. ledna městský sprint, 3. března Kuňka kros. Hlaste se u Bédi.