31. 10.  Jan Herman   65 let
     3. 11.  Lenka Brancuská  18 let
    Jantar přeje jubilantům vše nejlepší!
  • Členové našeho klubu Štěpánka Kosová a David Procházka vstoupili v sobotu 12. října do stavu manželského. Jantar přeje mnoho zdaru na společné cestě životem.
  • Adam Zitka a Zuzana a Petr Klimplovi mají na roky 2020 a 2021 kvalifikaci rozhodčího 1. třídy.
  • Lukáš Hovorka běžel poslední sobotu v září dva závody Valašské oblasti v Kotojedech. V dopoledním sprintu i v odpolední krátké trati obsadil v mužích druhé místo.
  • Tomáš Kubelka startoval na třetí série Světového poháru v OB ve Švýcarsku. V úvodní krátké trati obsadil velmi pěkné 38. místo (běželo přes 120 závodníků) a zíkal body v hodncení Světového poháru. SP pokračoval knock-out sprintem, Píkej skončil v kvalifikaci ve své skupině 20. a do dalších bojů nepostoupil. Tři body v klasifikace SP nestačily na to, aby se dostal do A-finále závěrečného sprintu, běžel finále B. Tam se mu ale moc nedařilo a skončil na 35. místě.
  • Dvacítka pardubických závodníků byla na startu pěkné klasiky Ligy Vysočiny v Čachnově. V D10 vyhrála Monika Munzarová, Gita Macková byla třetí, v D21C doběhla Iva Knapová čtvrtá, v D21D se o první dvě příčky podělily Dája Petrová a Lenka Klimplová, v D45 skončila Jitka Demlová čtvrtá. V H10N vyhrál Dan Macek, v hlavní kategorii mužů H21C byl první Jonáš Fencl, v H21D vyhrál Aleš Jirásek, v H45 skončil druhý Jarda Vávra, v H55 byl šestý Honza Knap a v H65 obsadili Vašek Farář a Petr Klimpl 2. a 3. místo.
  • V průběžném pořadí Světového poháru před posledními závody v Číně je Tomáš Kubelka se třetmi body na 93. místě.
  • V Rankingu na konci září je Tomáš Kubelka v mužích na 4. místě. Ve druhé desítce na 16. místě je Radek Nožka, ve třetí desítce Matěj Kamenický (22.) a David Procházka (24.), na 36. místo postoupil Jonáš Fencl. Třináctku našich závodníků v TOP 100 doplňují ještě Petr Zvěřina (41.), Martin Roudný (46.), Jan Rusin (60.), Lukáš Hovorka (71.), Tomáš Udržal (81.), Jan Grundmann (95), Ondřej Volák (92.) a Tomáš Kos (71.). V ženách je tom nejlépe z pardubických závodnic Martina Zvěřinová, která je na 16. místě, ve třetí desítce je Iveta Šístková (26.), ve čtvrté pak trio Lenka Knapová (32.), Tereza Nováková (36.) a Marta Fenclová (38.). Celkem máme v první stovce 11 závodnic (46. Hančová, 53. Udržalová, 56. Procházková, 57. Peterová, 62. Žaloudková, 63. Kopecká).
  • V Mistrovství Vč. oblasti družstev žactva je po 16 kolech naše žactvo na 3. místě za PHK a JIL.
  • Osm dorostenců a juniorů se zúčastnilo Srovnávacích testů mládeže, které proběhly na Městském atletickém stadiónu na Dukle. Na programu byl běh na 3000 m, testy z teorie a také speciální test o-400 (běh na dráze a překreslování do mapy). Časy z trojky – H16: D. Štichhauer 10:21, Fejfar 10:22, Haas 10:37, Krpata 10:54; D16: Fejfarová 12:25; H18: Paleček 9:36, Pipek 10:46; H20: V. Roudný 10:43.
  • Závody v jiných oblastech: Iveta Šístková byla na klasice v Pražeské oblasti v Nedamově v ženách druhá. Ve dvoudenním Vodňanském kaprovi skončil Honza Jurice devátý v mužích.
  • Klubový žebříček před posledními třemi závody – 1. Jonáš Fencl 1749, 2. Kubelka 1739, 3. Rusin 1693, 4. H. Waněk 1683, 5. Fejfarová 1634, 6. M. Roudný 1631, 7. Nožka 1585, 8. Peterová 1583, 9. D. Procházka 1565, 10. Zvěřinová 1563. Body zatím získalo 294 závodníků.
  • Školení začínajících kartografů se uskuteční v termínu 8. – 10. 11. 2019 tradičně v rekreačním středisku Renospond ve Zderazi. Případní zájemci se hlásí do 25. října v IS LPU.
  • Medailová bilance z Mistrovství ČR roku 2019 pro nás moc příznivá není. Ze sedmi šampionátů jsme získali sice 11 medailí, ale ani jedno zlato. O čtyři stříbrné medaile se podělili Radek Nožka, Martin Roudný, Anička Kopecká a Bert Waněk, dva bronzy získaly Terka Fejfarová a Janča Peterová, jednu pak Honza Rusin, Jonáš Fencl a sprintová štafeta dorostu (celkem tedy sedm bronzových medailí). Medailovému pořadí jasně dominovali závodníci PHK, kteří získali 21 medailí (12 – 8 – 1), Celkem získali na M ČR medaile závodníci z 22 klubů. Z jednotlivců byl na čtyřech individuálních šampionátech nejúspěšnější junior Tomáš Křivda (3 – 0 – 1), Vojtěch Král stratoval jen na třech mistrovstvích a všechny vyhrál.
  • Bodování klubů podle výsledků o-talentů. Podle hospodářských směrnic svazu se finanční příspěvky na talenty poskytují podle bodů, které se získávají na M ČR a v dlouhodobých soutěžích (dorost a junioři). Jak to dopadlo v letošním roce? Opět nejvíce bodů (145) získali talenti našeho klubu (loni 81), hlavně zásluhou juniorských kategorií, za námi pak jsou ZBM, KAM a PHK.
  • Metodický seminář trenérů a rozhodčích se letos uskuteční ve dnech 22. – 24. listopadu, tentokráte v Jablonci nad Nisou. Účast na semináři je důvodem prodloužení kvalifikace rozhodčího resp. trenéra. Současně se seminářem proběhne v sobotu večer i vyhlášení ankety o nejlepší o-sportovce roku 2019, navazovat na ni bude již skoro tradičně O-gala (ples o-běžců). Přihlášky do konce října v IS LPU.
  • Hledáme pořadatele Pardubického zimního poháru 2019/20. Chceš uspořádat závod PZP? Přihlas se u Fyjalky do 25. října, nahlas mu formát závodu a místo. Předpokládané termíny: 8. 12., 15. 12., 24. 12., 5. 1., 19. 1., 16. 2., 1. 3. a 7. 3. (15. 3 by měl být přebor sprintových štafet LPU – i tady hledáme pořadatele). Nebojte něco uspořádat, jakýkoliv závod je lepší než žádný...
  • Kalendář závodů Zimní hradubické ligy 2019/20: 24. 11. Klokan kros (SHK), 22. 12. Vánoční sprint (PHK), 12. 1. Městský sprint Pardubice (LPU), 26. 1. Delší městský sprint (SHK), 9. 2. Krátká trať (PHK), 23. 2. Krátká trať (SHK), 8. 3. Krátká trať (LPU).
  • Registrace lyžařského OB. Pokud chce někdo jezdit v zimě 2020 závody v lyžařském OB, tak je třeba se registrovat (do 25. 11. v IS LPU).
  • Kalendář závodů LOB na rok 2020: 11. – 12. 1. Studenec (STH), 18. – 19. 1. Abertamy (VPM), 15. – 16. 2. Harrachov/Jakuszyce (VLI), 22. – 23. 2. Německo u hranic s Chebem (?).
  • Členské příspěvky na rok 2020:
    Aktivní do 8 let (ročník 2012 a mladší) - 800 Kč
    Aktivní ostatní - žactvo 1400 Kč, ostatní 1200 Kč
    Neaktivní registravaní do 10 let - 100 Kč   x
    Neaktivní neregistrovaní - 100 Kč
    Ostatní neaktivní registrovaní - žactvo 400 Kč, ostatní 500 Kč
    Doplňte si své konto nejpozději do 10. prosince 2019 tak, aby na něm byla minimálně výše příspěvků na příští rok (doplnění konta v hotovosti u Aleny Klimplové nebo na účet 1069724001/5500 (VS – 88 + registrační číslo).
  • Školení rozhodčích: Školení R2 bude na Moravě 15. – 16. 2. 2020. Školení R3 bude v Hradci Králové 22. – 23: 2. 2020. Přihlášky na obě školení jsou v IS LPU do konce roku.