23. 11.  Lucie Krejsová 25 let
    30. 11.  Jana Valachová 50 let
     3. 12.  Zuzana Klimplová 35 let
    Jantar přeje jubilantům vše nejlepší!
  • Na Lize Vysočiny v Milovech běžela celá řada závodníků LPU. V D18 vyhrála Janča Peterová, v H18 byl první Jonáš Fencl, v D21C obsadila Klára Procházková 8. místo, v D21D byla Míša Procházková druhá, v H21C skončil Honza Hovorka sedmý a Petr Fiala desátý a v H45 vyhrál Jirka Fencl.
  • Na oblastním žebříčku Ještědské oblasti v Sosnové skončila Bára Pušová v D14 na 3. místě.
  • Na oblastním závodě v Praze v Ládví vyhrál Filda Bolech kategorii H21K.
  • Ve sváteční den 28. října běželi někteří závodníci LPU v jiných oblastech. Ve Vracově (Hanácká oblast) zaběhl výborně v silné konkurenci mužů Lukáš Hovorka, který obsadil 2. příčku za Vojtou Králem. V Suchém (Hanácká oblast) byl v H12 Igi Vodička čtvrtý a v H14 byl Vojta Šišma osmý. Na Zvůli (Vysočina) doběhla v D21D Míša Procházková druhá a v H45 byl Tomáš Procházka čtvrtý.
  • V Orienteering World Rankingu (WRE) v lesních disciplínách je Tomáš Kubelka v mužích na 193. místě (618. D. Procházka, 670. Zvěřina, 687. Kamenický, 852. Udržal, 1263. Nožka, 2071. Záveský), v ženách je Jana Knapová na 41. příčce (254. L. Knapová, 306. Hančová, 493. Zvěřinová, 921. K. Procházková 1095. Horová).  Ve sprintu je v mužích Tomáš Kubelka na 168. místě (176. D. Procházka, 212. Kamenický, 366. Nožka, 369. Udržal, 382. Čermák, 695. Grundmann, 715. Zvěřina, 1078. Záveský), v ženách patří Janě Knapové 49. příčka (119. Fenclová, 411. Hančová, 475. Horová, 477. L. Knapová, 738. K. Procházková, 739. Šístková, 984. Udržalová, 1107. Zvěřinová).
  • V 25. Ročníku Týnišťské desítky vyhrál Filip Záveský kategorii mužů, Marta Fenclová v ženách doběhla třetí.
  • Anička Kopecká byla na soustředění české juniorské reprezentace ve Švédsku, v rámci soustředění běžela pětičlenné štafety Smålandskavlen a výborným výkonem přispěla k 2. místu českých dorostenek.
  • Medailová bilance z Mistrovství ČR roku 2016 je pro nás celkem dobrá. Ze sedmi šampionátů získali nejvíce medailí závodníci ZBM 26 (9 – 9 – 8), za nimi je PHK 18 (7 – 7 – 5), borci LPU získali 11 medailí, naši závodníci vybojovali 2x zlato, 4x stříbro a 5x bronz. Celkem získali na M ČR medaile závodníci z 25 klubů. Z jednotlivců byla na čtyřech individuálních šampionátech nejúspěšnější olomoucká dorostenka Tereza Janošíková, který získala 3 zlata a bronz, z našich získala nejvíce individuálních medailí Petra Hančová (1 – 1 – 0), Jana Peterová vybojovala dvě stříbra.
  • V Ádrkrosu doběhla Martina Zvěřinová v ženách na 3. místě, Ondra Volák skončil v mužích na 16. místě.
  • V českém šampionátu v horském OB v Klínech v Krušných horách skončily Pavla Udržalová a Kamila Kárníková v ženách na druhém místě, běžely i naše veteránky (Iva Kaplanová, Renata Čermáková a Dita Waňková), skončily za stupni vítězů.
  • Do juniorské reprezentace OB na rok 2017 byla zařazena Anna Kopecká, mezi sledovanými závodníky jsou Jana Peterová, Ondra Volák a Honza Rusin.
  • Získané o-licence na rok 2017 – E (8): Fenclová Marta, Zvěřinová Martina, Nožka Radek, Kamenický Matěj, Knapová Jana, Procházka David, Kubelka Tomáš, Hančová Petra; R (10): Udržal Tomáš, Zvěřina Petr, Klapalová Michaela, Šístková Iveta, Hermanová Zuzana, Knapová Lenka, Procházková Klára, Horová Pavla, Kulhavá Eliška, Chládková Simona; A (16): Roudný Václav, Roudný Martin, Rusin Jan, Volák Ondřej, Filipová Tereza, Vojtíšková Viktorie, Borovičková Valerie, Peterová Jana, Pipek Ondřej, Macek Ondřej, Koberová Kateřina, Fejfarová Tereza, Žák Jan, Fencl Jonáš, Kopecká Anna, Waňková Martina; B (22) – Držková Berenika, Kubíčková Iva, Šišma Vojtěch, Mrskoč Marek, Waněk Hubert, Fejfar Lukáš, Novák Adam, Bártová Adéla, Pušová Bára, Petrásová Hana, Haas Filip, Krpata Michal, Štichhauer Daniel, Juška Michal, Šípek Ondřej, Vodička Igor, Mrskočová Markéta, Trlidová Agáta, Kanta Martin, Míča Tomáš, Jansová Doubravka, Barnetová Veronika.
  • Klubový žebříček 2016, konečné pořadí – 1. Hančová, 2. Kubelka, 3. Peterová, 4. Volák, 5. M. Roudný, 6. Rusin, 7. Kamenický, 8. Zvěřinová, 9. Kopecká, 10. L. Knapová. Do klubového žebříčku bylo zařazeno 72 závodů, počítalo se 12 nejlepších výsledků, do žebříčku bylo zařazeno 289 závodníků, nejvíce odběhaných závodů zařazených do klubového žebříčku má Petr Klimpl – 53.
  • Podle stanov OK Lokomotiva Pardubice se může člen klubu rozhodnout k 30. 11. 2016 zda změní pro rok 2017 svůj status aktivní/neaktivní (u neaktivního nutno uvést zájem o registraci OB na rok 2017), případné změny mailujte Béďovi. Stejně tak dejte zprávu v tomto termínu, pokud chcete s členstvím klubu skončit nebo někam přestoupit.
  • Nezapomeňte doplnit své konto nejpozději do 10. prosince 2016 tak, aby na něm byla minimálně výše příspěvků na příští rok.
  • V reprezentačním družstvu OB na rok 2017 najdeme i tři pardubické závodníky – Janu Knapovou (A), Tomáše Kubelku (B) a Petru Hančovou (U23).