16. 1.  Radek Růžička 18 let
    Jantar přeje jubilantům vše nejlepší!
  • Perníkovou devítku v Rábech vyhrál Jonáš Fencl.
  • Trio juniorských reprezentantů Jana Peterová, Martin Roudný a Jan Rusin se zúčastnilo úvodního soustředění juniorské reprezentace v Jánských Lázních.
  • Na startu M ČR v krosu v Dřítči byli i tři pardubičtí závodníci. V ženách velmi dobře zaběhla Marta Fenclová, která v ženách obsadila 9. místo. V juniorech běželi Ondřej Volák a Ondřej Paleček, kteří obsadili 18. resp. 41. místo.
  • Petra Hančová vyhrála anketu Nejlepší LOB závodník roku 2019. Experti ocenili především její bronzovou medaili na Zimní univerziádě, výsledky na MS a ME, ale i dva tituly mistryně ČR v lyžařském OB. Vyhlášení Ankety proběhlo v Jablonci nad Nisou. Po vyhlášení ankety proběhlo O-gala, na kterém byla skoro dvacítka pardubických o-běžců.
  • Zuzana Klimplová, Lenka Knapová, Karel Haas a Petr Klimpl se zúčastnili tradičního semináře rozhodčích a trenérů, který proběhl v Jablonci nad Nisou.
  • Tomáš Kubelka a Jonáš Fencl byli na úvodním soustředění reprezentace OB v Jablonci nad Nisou.
  • Veteraniáda u Kubíků (závěr sezóny našich veteránů) proběhl o víkendu v Pusté Kamenici.
  • V předvánočním minirogainingu ve Žďáru nad Sázavou skončil Honza Rusin na druhém místě.
  • Mikulášský běh v lesíku na Dukle běžela skupina našich nejmladších. Nejlépe si vedla Hanička Fenclová, která s přehledem vyhrála svou věkovou kategorii, Matyáš Kroupa byl pátý, Ondra Lučan šestý.
  • Provedli jsme registraci lyžařského OB na rok 2020, zaregistrovali jsme 19 závodníků.
  • Seminář o využití výpočetní techniky v OB (MeOS, SI Droid, QuickEvent, ORIS - exporty, SportIdent , radiokontroly, on-line výsledky…) připravil pro zájemce Kamila Pipek.
  • Vyšla Ročenka OK Lokomotiva Pardubice 2019. K dostání u Klimplů.
  • Škrábalem roku 2019 se stal Vojtěch Váňa za článek „Novoměstské soustředění aneb jak jsem se naučil běžkovat“ (Jantar 2/2019).
  • Nejlepší závodníci LPU byla za rok 2019 vyhodnocena Petra Hančová.
  • Martin Roudný a Jonáš Fencl mění svůj severský klub, od příští sezóny budou běhat za norský Halden SK.
  • V roce 2021 (květen) budeme ve Svratouchu pořádat dva závody Českého poháru štafet (a OSN pak třetí víkendový závod – sprint ve Svratce).
  • Fotogalerie LPU: Sledujete fotogalerii na webových stránkách LPU? Nemáte fotky, které by se tam přidaly?