Areál pevných kontrol pro orientační běh Podhůra

Na konci měsíce dubna, konkrétně v sobotu 27. 4. 2013, odstartoval své fungování „Areál pevných kontrol pro orientační běh Podhůra“, který pro Vás společně připravily lesy Chrudim, s.r.o. a klub orientačního běhu OK Lokomotiva Pardubice.

Co na návštěvníky areálu čeká??? Stačí jen bystrá hlava, běžná fyzická kondice a můžete si kdykoliv sami vyzkoušet sport, jehož sloganem jsou slova Dobrodružství v přírodě. V lesích v okolí rozhledny Bára je připraveno 23 kontrol v podobě barevně zvýrazněného dřevěného kulu o výšce cca 1 m a průměru cca 15 cm. V informačním středisku u rozhledny Bára (ale také v Restauraci Monako nebo v městském Infocentru ve Slatiňanech) si může každý zdarma vyzvednout speciální mapu pro orientační běh v měřítku 1:10.000 a orientační běh si vyzkoušet na vlastní kůži.

Návštěvníkům nabízíme buď jednu ze tří předpřipravených tratí:
  • "S orienťákem začínám" - lehká trať pro úplné pro úplné začátečníky o délce cca 2 km s 8 kontrolami.
  • "Orienťák již znám" - náročnější trať pro sportovce či zdatnější turisty o délce necelé 4 km se 14 kontrolami.
  • "Z Báry na Monako" - trať spojující rozhlednu Bára s Restaurací Monako jinudy než po turistické značce, na které návštěvníky čeká 9 kontrol.
Nebo máme pro zájemce připravenou mapu se všemi kontrolami, které si návštěvník buď sám pospojuje podle svého gusta či si to s kamarády rozdá ve scorelaufu (v závodu o to, kdo za určený časový limit nalezne více kontrol).

Mapy ke stažení a k tisku, stejně jako veškeré další potřebné informace k areálu, jsou dostupné také na těchto webových stránkách a na webových stránkách www.podhura.cz (Rekreační lesy Podhůra).

Kromě slovních popisů a piktogramů jsou na mapě a na těchto webových stránkách ke stažení také GPS souřadnice všech kontrol – areál by tedy mohl oslovit i vyznavače geocachingu.

Takže až někdy nebudete vědět, kam s rodinou, dětmi či kamarády na výlet, vyražte do „Areálu pevných kontrol pro orientační běh Podhůra“. Ať se Vám náš sport líbí!!!


OK Lokomotiva Pardubice



 
Správce stránek
OK Lokomotiva Pardubice 2004-2013
homepage