Mapa: Komorna, 1:15 000 (pro DH16, DH18, DH20, DH21, DH35, DH40)
Vysekávaný, 1:10 000 (ostatní kategorie)

Závod lze hodnotit po dobu 8 dnů od konání závodu.

Závod hodnotilo: 11 lidí

Hodnocení závodu

1) STAVBA TRATÍ

Poznámky:
=>Byl to dlouhý middle, klasiku se v tom moc neviděla. Některé tratě příliš dlouhé.  (CHC7251)
=>Atraktivní vystřídání první třetiny v podmáčené oblasti okolo vodních ploch versus průběžný les ve zbytku závodu. Dobře postavené tratě. Oblast občerstvovacích míst mohla být umístěna v pozdějším úseku tratě.  (ZAM8552)
=>I když terén toho moc nenabízel, o to zajímavější byly zarostlé pasáže kolem rybníků. Náročnost byla odpovídající mistrovství oblasti.
Pozn. -tratě D,H10 a 12(C) se v lišily jen počtem kontrol, pro "10" bez možnosti rozumně obíhat po cestách.
- Koncepce tratí veteránů D35-55 a H35-55 v podstatě také. Stejná kolečka (např. u rybníka). H35(40) a H45(50)C úplně nesmyslný postup obíhání 1 km po silnici -proč jste např. nepřekřížili zpět lesem?
-směrné časy vcelku OK
- některé kontroly "hustníčky" ke konci schované pod smrčky, dost lidí je nemohlo najít  (KUO6501)
=>Stavba tratí byla bez nedostatků.  (SNA7105)
=>V D12C těžká kontrola v hustníku  (PHK0777)
=> (VRL4901)
=>Asi v pořádku, dlouhý postup s možností volby 9z které strany obíhat rybník se našel)  (ZAM7401)
=>Tratě byly celkem náročné pro všechny kategorie. Sice se mi tento typ lesa moc nelíbí zato trať D21 se mi líbila moc. Krátké rychlé postupy střídaly dlouhé přeběhy, podívaly jsme se do všech zajímavých koutů. OK.  (VRL7452)
=>Některé tratě celkem pěkné (hlavně dětské a dorostenecké), ale některé veteránské a H20C otřesné. H45C i H35C rozhodně nebyla klasika, ale extrémně dlouhý "jako" middle ve fekálu s 1,5 km silniční vložkou. Nadšením jsem nesvítil.  (LPU7310)
=>Stavba trati postrádala nějakou zásadní volbu postupu, ale tu terén ani nenabízel. Byl to spíš delší middle s přebíháním od jednoho shluku kontrol ke druhému.  (SHK5801)
=>Stavitel tratí se snažil z prostoru aspoň něco vytěžit, ale moc se mu to nepodařilo, skoro všichni běhali stejně. A ještě připomínka k žákovským tratím - některé postupy pro nejmenší orientačně obtížné. A fáborkované tratě by si zasloužily více zkracovaček.  (LPU5401)

2) MAPA

Poznámky:
=>Bez připomínek  (CHC7251)
=>Značení průběžného lesa v pravé části mapy v nesouladu s průběžným lesem v ostatních částech mapy.  (ZAM8552)
=>k mapě nemám připomínek, tisk mapy i zákresu kontrol čitelné  (KUO6501)
=>Mapa byla sice nová, ale zaznamenal jsem v terénu několik nových cest a novou oplocenku.  (SNA7105)
=>Mapa byla přesná až na prostor doběhu  (PHK0777)
=>H40C: šestá kontrola, kolečko kontroly přesně zakrývalo vodoteč, jelikož objekt kontroly byl následující vodoteč, bylo to velmi matoucí. Na kontrole č.3 byly v terénu viditelné průseky a ohraničené hustníky, na mapě ale chyběly.  (ZAM7401)
=>Mapa mi místy moc neseděla, některé detaily na té 1:15000 zanikly a některé tam chyběly úplně.  (VRL7452)
=>Kladně hodnotím kvalitní tisk na voděodolný materiál, ale vlastní mapa se mi místy zdála poněkud "nesedící". I objekty s kontrolami byly několikrát 20-30 m jinde, než jsem je čekal (např. 116, 50 nebo 71).  (LPU7310)
=>V mapě mi chyběly zakreslené některé vodoteče, velikostí i významné. Nejasné hranice porostů, ale chápu, že zmapovat takovéto porosty je obtížné.Jinak bez připomínek.  (SHK5801)
=>Nic moc. Porosty nehodnotím, ty se díky počasí mění před očima. Ale chyběla řada jasných vodících linií - průseky, vodoteče.  (LPU5401)

3) PROSTOR ZÁVODU

Poznámky:
=>Terén dobrý, ale víc by se mi tam líbil middle.  (CHC7251)
=>Výborně využitý prostor celé mapy vzhledem k velikosti zalesněné plochy.  (ZAM8552)
=>zarostlá placka - zdánlivě jednoduchý terén skrýval dost záludností, takže OK  (KUO6501)
=>Prostor závodu byl použit pro OB poprvé. Východní část prostoru okolo rybníků nebyla pro OB v květnu příliš vhodná kvůli vysokým kopřivám. Západní část prostoru byla pěkná.  (SNA7105)
=>Les zarostlý  (PHK0777)
=>Určitě vhodný terén, obíhání více rybníků je pro mně docela nová až dobrodužná věc.  (ZAM7401)
=>Terén vhodný, OK.  (VRL7452)
=>Na klasiku ne příliš vhodný terén.  (LPU7310)
=>Na klasiku prostor závodu malý, bez volby postupu. Ale i v takovém, místy nezajímavém terénu, je dobré občas se proběhnout. Na závod VČP dostačující.  (SHK5801)
=>Na klasiku nevhodný. Chudáci ti první, co šli do džungle po startu.  (LPU5401)

4) SHROMAŽDIŠTĚ

Poznámky:
=>Hezké, vše potřebné zajištěno  (CHC7251)
=>Hezký prostor shromaždiště, dále od civilizace, dobré zázemí u myslivecké chaty. Dostatek toi-toi i občerstvení bez větších front.  (ZAM8552)
=>Hodnotím kladně.Parkování nakonec vyšlo, občerstvení zajištěno. Vše v místě. Jen přístup od parkování autobusů po prašné cestě s přijíždějícími auty, nic moc.  (KUO6501)
=>pěkné shromaždiště s krásným výhledem na Orlické hory, parkování blízko shromaždiště  (SNA7105)
=>Shromaždiště pěkné  (PHK0777)
=>V pořádku  (ZAM7401)
=>Vše OK, v tom vedru chyběl snad už jen koupací rybník :-)). Naštěstí lavory s ledovou vodou ho dostatečně nahradily.  (VRL7452)
=>Shromaždiště velmi pěkné, parkování zvládnuté, WC dost, občerstvené perfektně odsýpalo. Krása.  (LPU7310)
=>Bez připomínek. Vše jak má být.  (SHK5801)
=>Pěkné.  (LPU5401)

5) ORGANIZACE ZÁVODU

Poznámky:
=>Bez připomínek, vše v pořádku.  (CHC7251)
=>+ za nedaleký start
+ za umístění cíle v shromaždišti  (ZAM8552)
=>Nezaregistroval jsem žádný problém, standard.  (KUO6501)
=>Organizace byla bez problémů, vše fungovalo.  (SNA7105)
=>Vše OK  (PHK0777)
=>OK.  (VRL7452)
=>Organizace závodu bezproblémová, jen se dost dlouho čekalo na vyhlášení výsledků. Možná daň za vyhlašování 6 nejlepších v žákovských kategoriích.  (LPU7310)