Novinky

28. ledna
Závod je za námi
Na start letošního ročníku Vinice krosu se postavilo celkem 61 závodníků. Běželo se za poměrně teplého počasí, po ledu a sněhu nebylo ani památky, bylo dost sychravo. Na novém okruhu (1 460 m, převýšení 50 m) si v mužích doběhl pro vítězství Jan Fátor (KOB Dobruška) před Jiřím Douchou (Start Náchod). V ženách byla jasně první Táňa Metelková (OK 99 Hradec Králové), druhá doběhla Pavla Horová (OK Lokomotiva Pardubice). Výsledky jsou příslušné sekci.
26. ledna
Trať přeměřena
Po úpravě trati jsme trať přeměřili - 1 okruh měří 1460 metrů, má převýšení 50 metrů. Počty okruhů: HE - 7 okruhů, DE - 5 okruhů, H - 4 okruhy, D - 3 okruhy, HK - 2 okruhy, DK - 2 okruhy, P - 1 okruh.
26. ledna
Přihlášky skončily
Termín přihlášek na kros skončil. Přihlášena je padesátka závodníků (viz odkaz v menu). Pokud ještě někdo projeví zájem o start, pošlete prosím e-mail (popř. se včas v neděli dostavte na místo startu).
26. ledna
Stará Vinice
Milovníci dějin a historie zde naleznou dvě staré pohlednice ukazující, jak prostor závodu vypadal cca před 100 lety - 1, 2.
26. ledna
Příjezd, parkování
Pro mimopardubické účastníky je k dispozici plánek pro příjezd a pro parkování. Od pardubických borců očekáváme, že se na start dostanou pěšky, na kole nebo rozklusem.
26. ledna
Kudy povede trať
Můžete si prohlédnout plánek trati letošního Vinice krosu. Start a cíl je opět na konci dřevěného mostu přes Chrudimku pod Vinicí. Největší změnou oproti uplynulým ročníkům je, že trať již nevede dozadu k horolezeckému pilíři, ale je celá natočená pouze v parku na Vinici. Trať se ani jednou nekříží, ale někde vedou dvě různá místa tratě v těsné blízkosti u sebe. Na trati Vás v jednom okruhu čekají vždy 4 výběhy "Vinického kopce" a několik téměř cyklokrosových pasáží (krátké prudké výběhy, prudké otočky, těsné přiblížení se dvou míst trati k sobě apod.). Trať je v těchto dnech naprosto bez sněhu a ledu; i bez bahna či louží. Jako nejvhodnější obuv doporučujeme orienťácké boty do lesa se špunty bez hřebů (malý kousek trati je po asfaltové cyklostezce).