Závod lze hodnotit po dobu 14 dnů od konání závodu.

Závod hodnotilo: 6 lidí

Celková vážená známka: 1.87

Hodnocení závodu

1) STAVBA TRATI odpovídala svými charakteristikami vypsanému formátu dle soutěžního řádu.

Průměrná známka: 1.67
Poznámky:
=>H21: Vše je napsané v hodnocení nedělního závodu. Omlouvám se, ale překlep se stane.  (0 - KRL9304)
=>líbla se mi kombinace více terénů: město - park - zabušený les  (1 - MLA6701)
=>H21 - dobrý nápad se společnou 1 a 6tou kontrolou.  (2 - LPM7820)
=>Na sprint i neobvyklý "dlouhý postup" s volbou postupu (H21 6-7).  (1 - MAS6800)
=>(2 - MLA9306) | (2 - NEJ7300)

2) ORIENTAČNÍ NÁROČNOST byla dostačující vzhledem k terénu a mapě.

Poznámky:
=>celkově výborné. Ale některé kontroly v parku i lese byly vidět z dálky (č.126,136,107,110) - nebylo nutné se soustředit na dohledávku, dalo se riskovat.  (2 - MLA6701)
=>Dokonce i dohledávky byly důležité - to není na sprintu obvyklé.  (1 - LPM7820)
=>Středem mapy prochází zakázaný pás území, který je možno překonat na 3 místech. A nejdelší postup vede přes něj. Babo raď, kudy mám běžet. Originální nápad!  (1 - MLA9306)
=>(2 - MAS6800) | (2 - NEJ7300)

3) UMÍSTĚNÍ KONTROL - kontrola byla jednoznačně dohledatelná podle mapy a buzoly.

Průměrná známka: 2.00
Poznámky:
=>(2 - MLA6701) | (2 - LPM7820) | (2 - MAS6800) | (2 - MLA9306) | (2 - NEJ7300)

4) DOTAŽENÁ TRAŤ - byla kvalitně promyšlena po celé délce.

Poznámky:
=>Půlsmyčku hned za startem (1. kontrola = 6. kontrola u H21) považuji přinejmenším za zákeřnou, ale budiž tomu tak.  (2 - MLA9306)
=>(2 - MLA6701) | (2 - LPM7820) | (2 - MAS6800) | (2 - NEJ7300)

5) REGULÉRNOST A KVALITA - trať neobsahovala místa, která měla dopad na regulérnost a kvalitu.

Průměrná známka: 2.33
Poznámky:
=>zvolený prostor znamenal nutnost přebíhání přes poměrně zatíženou silnici - byl nutný dohled. Kdo zastavil kvůli průjezdu pěti aut, už ztrácel vteřiny. To by při sprintu nemělo být.
ideální postup (nebo ne?) na 7.kontrolu kolem startu  (3 - MLA6701)
=>H21 - Poslední pasáž v hustníku před cílem, bych obětoval ve prospěch nějaké kličky v jiné části mapy - tohle si někteří budou pamatovat ;-)  (2 - LPM7820)
=>Popis 1. a 6. jsem dost dlouho nedokázal přečíst správně - chtělo ho to posunout tak, aby 6 byla mimo budovy.  (3 - MAS6800)
=>Vinou tmavšího tisku byla čísla kontrol, která ležela přes domy těžko čitelná. To nejhůře poznamenalo klíčovou uzlovou kontrolu ve smyčce (1/6 u H21).
Naopak oceňuji přestřižení koleček a čar tam, kde by překrývaly orientačně důležité symboly.  (2 - MLA9306)
=>asi je divné, že dávám všude 2, ale já opravdu nemám výhrad  (2 - NEJ7300)

6) OSTATNÍ TRATĚ - orientační a fyzická náročnost byla odpovídající pro danou věkovou kategorii.