Novinky

25. května
Závody jsou za námi
Oba závody štafet jsou za námi. Děkujeme všem závodníkům za účast, věříme, že jim naše závody líbily a že zase někdy zavítají na závody, které pro ně připraví OK Lokomotiva Pardubice
25. května
Nedělní fotogalerie
I z neděle máme spoustu fotek v naší fotogalerii.
25. května
Výsledky nedělních štafet a náhledy map
Do příslušné sekce jsme nahráli výsledky nedělních štafet, konečné výsledky vyzývacího poháru žactva a náhledy map.
25. května
Stav vyzývacího poháru po sprintu
Průběžné pořadí vyzývacího poháru žactva po 2 závodech (sobotních štafetách a sprintu) najdete zde.
24. května
Fotogalerie
Navštivte naši fotogalerii závodů.
24. května
Výsledky sobotních štafet
Výsledky sobotních štafet najdete v příslušném menu.
24. května
Náhledy závodních map
Do příslušné sekce jsme přidali náhledy map kategorií 18 a 21 ze sobotního závodu.
24. května
Průběžné pořadí vyzývacího poháru
Průběžné pořadí vyzývacího poháru žactva po prvním závodě (sobotních štafetách) najdete zde.
23. května
Záštita Pardubického kraje
Na závody převzal záštitu radní Pardubického kraje pro sport pan René Živný a podpořil závody Českého poháru dotací.
22. května
Startovní listiny
Startovní listiny (se startovními čísly):
- sobota
- neděle
22. května
Pár informací před závody
Soupisky: termín na zadání soupisek v ORIS na sobotu je v pátek do 19 hod., na nedělní závod pak v sobotu také do 19 hod.; případné opravy (věříme, že minimální) v sobotu do 10 hod., v neděli do 9:30 hod.
Prezentace: na prezentaci dostane vedoucí klubu vyúčtování vkladů a pytlík se startovními čísly a soupiskami (vše ostatní je na webu, takže si to stáhněte).
Centrum: závody mají dvě odlišná centra (byť parkoviště je stejné), klubový stan si tedy na neděli budete muset přemístit.
Terén: v sobotu i v neděli je odlišný terén - v sobotu rovina a více hustníků, v neděli více kopců a relativně čistý les.
Start: v sobotu je v 10:30 hod., v neděli v 10:00 hod., je vždy 6 vln (rozdělení kategorií do vln je v pokynech).
Počasí: předpověď je špatná (zvláště u Norů - yr.no - je hrůzostrašná); držte palce, ať předpovídané hromy, blesky, déšť, krupobití a vichr nepřijdou.
Těšíme se na vás!
21. května
Kde hledat favority?
Ve startovní listině najdeme skoro 350 štafet (nebývalý počet na závodě Českého poháru štafet). A kdo patří k favoritům v hlavních kategoriích? V mužích vede Český pohár štafet jasně ZBM a taky o víkendu patří k hlavním aspirantům na vítězství. Jejich největšími soupeři by měl být týmy PGP a PHK, k favoritům dále patří štafety LCE, SHK, LPU, ASU, ale i béčko ZBM. V ženách vede také pohárovou soutěž ZBM, největšími favoritkami jsou ale ženy LPU, na čelní místa by měly dále aspirovat štafety TUR, PHK, SHK, PGP, KAM a béčka LPU a ZBM. V dorostencích zatím vyhráli všechny letošní závody kluci z LCE, jejich největšími soupeři by měla být štafeta PHK, dále pak SJI, JPV, SHK a PGP. V dorostenkách je situace hodně vyrovnaná, výrazné favoritky nejsou, na čelná místa by měly mít šanci především štafety PHK, TRI, JPV, ABM, PGP, ASU či LPU. Ale na štafetách je krásné to, že překvapení vyloučena rozhodně nejsou.
20. května
Co to je Vyzývací pohár
Vyzývací pohár - to je soutěž oblastních výběrů žactva, pro výběry žactva je to vrchol jarní sezóny. Letos proběhne 3. ročník. Celou soutěž vymysleli v roce 2012 prostějovští pořadatelé, premiérově se běželo v Lipníku nad Bečvou (sprint) a na Helfštýně (štafety). Druhý ročník proběhl opět na Moravě, sprint se konal v Karlově Studánce a štafety ve Vrbně pod Pradědem. Oba ročníky vyhrála Východočeská oblast (i když vždy vynechala úvodní závod štafet).
Letos je přihlášeno 10 oblastí (chybí jen jižní Čechy), nejvíce závodníků nasazuje Ještědská oblast. Vyzývací pohár se skládá ze tří závodů, začíná se v sobotu dopoledne štafetami v Mikulči, odpoledne se běží sprint v České Třebové, závěrečné štafety jsou v neděli opět v Mikulči. Proti minulým dvou ročníkům je upraveno bodování, nebudou tolik zvýhodněny oblasti, které postaví hodně závodníků. Určitě nás čekají zajímavé boje. A vítězný tým tradičně čeká obrovská porce bonbonů!
20. května
Několik informací
- mapy na závod jsou vytištěny
- od dnešního dne už nebereme žádné odhlášky štafet
- úhrady vkladů jsou k nahlédnutí v IS ORIS
20. května
Pokyny
Do menu jsme přidali odkaz na pokyny pro účastníky.