Novinky

11. března
Rozpis
Byl zveřejněn rozpis letošní Ceny východních Čech. Současně byly v IS ORIS otevřeny přihlášky.
5. března
Radní Alexandr Krejčíř převzal záštitu nad letošním ročníkem
Radní Pardubického kraje pro sport pan Alexandr Krejčíř převzal osobní záštitu nad letošním ročníkem Ceny východních Čech v orientačním běhu.
16. února
Tipy na ubytování
Pořadatelé zajišťují v centru závodu v době od 30. 8. do 1. 9. 2024 (pátek od 9:00 hod. do neděle 14:00 hod.) prostor pro stanování se základním sociálním zázemím (TOI-TOI, pitná voda, mytí). Další možnosti ubytování v okolí jsou v odkazu v menu v levém sloupci.
16. února
Cena východních Čech 2024 bude v Krouné
Vícedenní závod s nejdelší nepřetržitou historií v Čechách Cena východních Čech se koná tradičně poslední prázdninový víkend. Letos ho v sudém roce pořádá OK Lokomotiva Pardubice. Centrem letošního ročníku bude Krouna. Páteční odpolední krátká trať, sobotní klasická trať a nedělní zkrácená klasika s intervalovým startem proběhnou na mapách, které připravili Petr a Šimon Marečkovi, v prostoru se v říjnu 2023 konalo Mistrovství ČR štafet a klubů. Závodníky čeká rozsáhlý lesní komplex, kde je mírně kopcovitý terén (600 – 720 m n. m.), jde o typicky vysočinský les s hustou sítí vodotečí, cest a průseků. Je tam jehličnatý a částečně bukový les s dobrou průběžností, ale místy těžkou podložkou, místy náletové hustníky, bez výrazných terénních zlomů.