Skončil 1. termín přihlášek
V neděli 21. července skončil první termín přihlášek na letošní Cenu východních Čech. V IS ORIS registrujeme přes 800 přihlášených. Druhý termín přihlášek končí 11. srpna 2024.
10. července
Předběžné délky tratí
Byly zveřejněny předběžné délky trati všech tří etap letošní Ceny východních Čech.
25. června
Sportuj s námi
Ceny východních Čech byla letos zařazena do seriálu České unie sportu Sportuj s námi.
11. března
Rozpis
Byl zveřejněn rozpis letošní Ceny východních Čech. Současně byly v IS ORIS otevřeny přihlášky.
5. března
Radní Alexandr Krejčíř převzal záštitu nad letošním ročníkem
Radní Pardubického kraje pro sport pan Alexandr Krejčíř převzal osobní záštitu nad letošním ročníkem Ceny východních Čech v orientačním běhu.
16. února
Tipy na ubytování
Pořadatelé zajišťují v centru závodu v době od 30. 8. do 1. 9. 2024 (pátek od 9:00 hod. do neděle 14:00 hod.) prostor pro stanování se základním sociálním zázemím (TOI-TOI, pitná voda, mytí). Další možnosti ubytování v okolí jsou v odkazu v menu v levém sloupci.
16. února
Cena východních Čech 2024 bude v Krouné
Vícedenní závod s nejdelší nepřetržitou historií v Čechách Cena východních Čech se koná tradičně poslední prázdninový víkend. Letos ho v sudém roce pořádá OK Lokomotiva Pardubice. Centrem letošního ročníku bude Krouna. Páteční odpolední krátká trať, sobotní klasická trať a nedělní zkrácená klasika s intervalovým startem proběhnou na mapách, které připravili Petr a Šimon Marečkovi, v prostoru se v říjnu 2023 konalo Mistrovství ČR štafet a klubů. Závodníky čeká rozsáhlý lesní komplex, kde je mírně kopcovitý terén (600 – 720 m n. m.), jde o typicky vysočinský les s hustou sítí vodotečí, cest a průseků. Je tam jehličnatý a částečně bukový les s dobrou průběžností, ale místy těžkou podložkou, místy náletové hustníky, bez výrazných terénních zlomů.