Novinky

14. září
Závod proběhl s podporou města Pardubice
Šampionát sprintových štafet v orientačním běhu (47. ročník závodu O pardubického půlkoně) podpořilo Statutární město Pardubice, za což pořadatelé velmi děkují. Velký dík patří i dalším organizacím - městskému obvodu Pardubice VI, Městské policii Pardubice, Základní škole Ohrazenice a Mateřské škole Ohrazenice.
14. září
Poděkování Pardubickému kraji
Mistrovství České republiky sprintových štafet v orientačním běhu proběhlo s podporou Pardubického kraje. Záštitu nad akcí převzal pan René Živný - radní Pardubického kraje zodpovědný za sport, volnočasové aktivity, cestovní ruch a informatiku. Děkujeme za podporu tohoto šampionátu, ale i dalších akcí ze strany Pardubického kraje!
8. září
Další fotky
Petr Šabatka: dorost a dospělí
Petr Kadeřávek: dorost i dospělí
Jakub Ferenčík: dorost, dospělí a závodníci LPU
Jiří Čech: dorost i dospělí

Reportáž ČT - 25 min
Feyzi Özturk: záznam z dronu
7. září
Mapy DH21
Mapy ze závodu - 1. úsek, 2. úsek, 3. úsek a 4. úsek.
6. září
První várka fotek
Podívejte se na fotogalerii.
6. září
Nálezy
V aréně zůstalo několik věcí - foto. Pokud něco z toho chcete, kontaktujte ředitele závodu Kamila Pipka (kamil.pipek@gmail.com).
6. září
Závody skončily - titul pro Slovan Luhačovice
Mistrovský závod proběhl bez problémů. Závody byly velmi vyrovnané a dramatické. Mistrovský titul získala štafeta Slovanu Luhačovice. Kompletní výsledky jsou zveřejněny v IS ORIS.
2. září
GPS
GPS tracking závodu dospělých (DH21) bude zveřejněn od v neděli 18:00 hod - 1. úsek, 2. úsek, 3. úsek a 4. úsek. Seznam štafet, které poběží s GPS, najdete zde.
2. září
Upozornění - platba vkladů
Žádáme všechny kluby, aby uhradily vklady za své štafety bankovním převodem podle rozpisu závodu tak, aby byly peníze připsány na účet pořadatele nejpozději v pátek dopoledne. Štafety klubu, který nebude mít uhrazeny vklady včas bezhotovostně, nebudou připuštěny na start.
2. září
On line výsledky
On-line výsledky najdete v průběhu závodu zde.
1. září
Pokyny a startovní listina
Byly zveřejněny pokyny (odkaz v levém menu). Věnujte pozornost celému textu zvláště pak:
- termínu zadávání soupisek
- příchodu do centra
- termínu uzavření karantény
- a řadě dalších věcí
Současně byla přidělena startovní čísla jednotlivým štafetám a tak byla zveřejněna startovní listina.
31. srpna
Favorité hlavní kategorie
Kdo patří k hlavním aspirantům na medaile v kategorii dospělých na letošním šampionátu sprintových štafet? Určitě to je obhájce titulu - tým OK 99 Hradec Králové, který běžel loni v sestavě Tereza Novotná, Daniel Vandas, Jan Petržela a Denisa Kosová (foto na stupních vítězů). Jejich největšími soupeři by měli být i další medailisté z loňského mistrovství SK Severka Šumperk (v sestavě s našim nejlepším závodníkem Vojtěchem Králem a a také Terezou Janošíkovou) a SK Žabovřesky Brno (kde budou hlavními oporami Miloš Nykodým, Marek Minář a Adéla Indráková). K dalším favoritům pak určitě budou patřit štafety Slovanu Luhačovice v sestavě s Vojtěchem Sýkorou, Jonášem Hubáčkem a Vendulou Horčičkovou, OK Kamenice (s hlavními oporami Jakubem Glonkem a Petrou Landovskou), Tesla Brno či domácí OK Lokomotiva (kde se po mateřské přestávce představí i Jana Knapová). Zapomenout nelze ani na další štafety - TJ Turnov, SK Praga, OK Lokomotiva Plzeň či B-týmy OK 99 Hradec Králové či SK Žabovřesky. Celkem bude o medaile bojovat 33 štafet.
24. srpna
Skončily přihlášky
V neděli večer skončily přihlášky na letošní český šampionát sprintových štafet. V kategorii dospělých poběží 33 štafet (32 podle postupového klíče a štafeta LPM na základě výjimky). V dorostu je přihlášeno 49 týmů, právo startu nevyužila jediná štafeta (LCE2).
23. srpna
Favorité dorostenecké kategorie
V dorostu v loňském roce dostali na břehu Labe v Pardubicích zlaté medaile závodníci SK Žabovřesky ve složení Tamara Miklušová, Jakub Milán, Jáchym Coufal a Markéta Mulíčková (foto). Také letos bude tento tým určitě patřit k favoritům. Ale nebude to mít jednoduché. K jejich hlavním soupeřům bude patřit štafeta OK 99 Hradec Králové, kde jsou oporami Michaela Metelková, Adéla Vandasová a Jakub Chaloupský, a tým TJ Turnov, který hodně posílil, Janu Pekařovou, jednu ze sester Martanových a Kryštofa Hájka doplňuje hostující Matyáš Štrégl. Velmi silou štafetu má Oddíl OB Kotlářka Praha, kde velmi dobrá děvčata doplňuje Milan Malačka a hostující Jan Nechanický. Také další pražské kluby USK Praha a SK Praga dokáží ze svých závodníků postavit velmi silné týmy. Zapomenout nelze ani na štafety Orientační běh Opava, OK Jilemnice, Spartak 1. Brněnská, OK Slávie Hradec Králové, SK Studenec, Tesla Brno či Tatran Jablonec nad Nisou. Na loňské medaile budou určutě chtít navázat i SK Kamenice (obhajuje stříbro) a domácí OK Lokomotiva Pardubice (loni bronz). Ale to jsou jen papírové předpoklady, díky koronaviru se letos moc závodů nekonalo, takže o formě jednotlivých závodníků se toho moc neví, rozhodne se až na trati, právo startu má 50 dorosteneckých týmů.
18. srpna
Stavitel tratí Lukáš Hovorka odpovídá
Jak bys charakterizoval terén pro závod sprintových štafet?
Pardubická placka - okrajová část Pardubic, kde jsou úzké uličky s finskými domky, občas nějaký panelák, několik školek. Prostě taková klidná čtvrť, kde i auta běžně jezdí pomaleji, než poběží ti nejrychlejší ze závodníků.
Co bude podle tebe při závodě hlavně rozhodovat?
Rakety v nohách a bystrá mysl.
Měl jsi nějaká omezení při stavbě tratí?
Pár omezení jsem měl, ale pokusil jsem se je využít ve prospěch náročnosti tratí.
Bude v závodě tolik diskvalifikovaných štafet jako loni?
Doufám, že disk nikdo nebude, rád bych, aby závodníci odjížděli s dobrou náladou.