MISTROVSTVÍ A VETERANIÁDA ČESKÉ REPUBLIKY ŠTAFET, KLUBŮ A OBLASTNÍCH VÝBĚRŮ ŽACTVA

Ahoj Ondrové, v jaké fázi přípravy tratí se právě nacházíte?
Pie: Čus Šimone, tratě máme postavený, kolečka ořezaný, čísílka rozposouvaný. Ladíme už jen poslední detaily.

Jako odchovanci lesů v okolí Pardubic, jak jste si užívali čas strávený na Vysočině přípravou tratí? Překvapil vás něčím terén?
Pie: Je pravda, že oproti pardubickým rovinám je docela rozdíl. Trochu míň pravoúhlých cest, trochu víc kopců, a tak. Probíhání a lístečkování jsem si fakt docela užil, člověk se tu rozběhne a najednou nevnímá čas, takže to i docela uteklo. Terén mě určitě překvapil, poprvé když jsem se podíval na mapu, tak moje reakce byla něco jako: ‚‚hej co to je? co v tom mám vymyslet, vždyť to bude strašně easy”, ale po kouknutí se do terénu jsem docela změnil názor a musím říct, že easy to místy určitě nebude ;).
Máca: Hlavně čas strávený za počítačem:) ale fakt dobrý, bavilo mě to. A když jsem si myslel, že je to z mapy moc lehký, tak často v reálu fakt nebylo.

Proč jste se rozhodli na tratích spolupracovat a jak to šlo?
Pie: Vzhledem k tomu, že jsme nikdy takhle velké závody nestavěli, tak nám to přišlo celkem rozumné a musím říct, že jsem za to zpětně dost rád. Sám bych to stavět nechtěl, ale jak se práce rozložila, tak to fungovalo dobře. Každý jsme nahodili nějaké tratě a pak si je vzájemně konzultovali, až nakonec vznikly jejich nejlepší možné verze. Ani jsme se moc nehádali…:)
Máca: Tak co Béďa řekne, to je zákon:)

Jaké bylo vaše poprvé? Myslím tím samozřejmě poprvé stavět tratě na MČR a rovnou na MČR družstev.
Pie: No, to teď asi nemůžu říct. Momentálně to na mě nějak moc nedoléhá, ale myslím, že až budu stát na shromku a kolem se budou všichni rozcvičovat, jak hroťáci, tak žáci zmalovaní fixkama, tak mi dojde asi něco ve smyslu, že to je hustý.
Máca: Tak já jsem to bral tak, že bych si takovouto věc určitě chtěl někdy postavit a rozdělení s Piem mi nevadilo, protože bych to sám měl nakonec hodně naknop.

Máte nějakou zajímavou historku z průběhu příprav tratí o kterou byste se rádi podělili?
Máca: Když jsme zdravili pána s pejskem na parkovišti, kterého Pie půl hodiny předem překvapil, když vyběhnul z hustníku a on byl zrovna na velké.

Jak byste nastávající šampionát družstev popsali krátkou veršovanou básní? :)
Pie: Slunko svítí,
můžu si dovolit,
udělat pípíp,
a razit kontroly.

Nevadí mi,
že všichni jdou okolo,
skrz hustník
to vyjde narovno.

Poslední úsek,
to bude námaha,
kam v koridoru,
doleva či doprava?

Bude to boj,
bude to zábava,
tak vem svůj kroj,
a šup na Krounu za náma!

Pozn. redakce: tratě budou krapet lepší než tento výlev

Který název filmu bude vystihovat pocity závodníků po doběhu?
Pie: Nuda v Brně to nebude :) - spíš něco jako Rychle a zběsile 1-8 (číslo dle úseku).
Máca: Věřme že to nebude Útěk z vězení Shaw Shang.

Oba studujete geografii. Nachází se v prostoru závodu nějaké zajímavé přírodní jevy a jak vypadá vaše předpověď počasí?
Pie: Tak určitě, v lese jsou stromy. Jinak zajímavým objektem jsou Měďné jámy, kde se částečně natáčelo video k závodu, ale jestli se do nich půjde, to se dozvíte až na startu. Jinak cítím v kostech, že počasí bude krásné. Odborný geomorfologický rozbor prostoru závodu bych s dovolením přenechal na Mácovi.
Máca: Tak určitě v lese jsou i kameny, ale závodníci si s nima hrát moc nebudou (anebo jo?). Každopádně větší slovo než geomorfologie zde měl člověk a to až do posledních dní před závodem, můžeme se modlit za vývraty, které ještě nebyly odvezeny.

Pokud chtějí závodníci ještě specificky vyladit formu před vaším závodem, co byste jim doporučili?
Pie: Koukal jsem na Stravu a všichni teď v týdnu bez důležitějších závodů bouchají úseky na dráze. Určitě to cesta je a pomůže to hodně na průběhu a ve finiši, ale myslím si, že v lese se bude hodit i nějaká ta síla, protože to místy může tahat za nohy. Trocha obratnosti se taky bude hodit.
Máca: Nějaký mapáček se vždycky šikne.

Jaký je váš vzkaz pro závodníky?
Pie a Máca: Bacha na změny terénu, směr, pořadí kontrol, cizí farsty, nepřehledné paseky, přehledné paseky, hluboké i mělké hustníky, pařezy, kupky, vývraty, vodoteče… A hlavně si to užijte. Těšte se!