7. kolo Východočeského poháru (Mistrovství oblasti ve sprintu)

Centrum: Ústí nad Orlicí - hřiště ZŠ Bratří Čapků
Pořadatel: KUO
Stránka v ORISu: odkaz
Kreslení postupů: odkaz
Další informace: Trať: Sprint
Mapa: Čapkárna (1:4 000, E = 2 m, formát A3, stav březen 2017, mapový klíč ISSOM 2007, autor Tomáš Leštínský)

Závod lze hodnotit po dobu 8 dnů od konání závodu.

Závod hodnotilo: 12 lidí

Hodnocení závodu

1) STAVBA TRATÍ

Poznámky:
=>D21C odpovídala náročností oblastnímu mistrovství = nejprve mapařinka, pak dlouhý doběh do cíle.

Při sprintu do areálu cíle občas kolize se závodníky, kteří odcházeli na start, byť byla možnost volby postupu do areálu i z druhé strany.  (SRK8756)
=>bez nedostatků  (SNA7105)
=>Pěkné, možnost volby. Škoda jen, že nebyla otevřena ještě horní brána do areálu nemocnice.  (NPA5351)
=>Trať super líbila se mi, bylo to pěkné svižné, přitom se muselo přemýšlet.  (LPU8106)
=>Snaha o volby postupů. Moc jsem ale nepochopil řadu kontrol u garáží, kolem kterých jsem běžel v úvodu trati.  (LPU5401)
=>Tratě, které šly do nemocnice, zajímavé, ale ty co byly většinu času v lesíku, nic moc.  (SRK7373)
=>Kategorie H45D bez nápadu, pouze běžecký závod  (SJC6001)
=>pěkně postavené, volby postupů byly, dobře využit areál nemocnice, který není moc přehledný, pak tedy následoval dost běžák, ale fajn  (SRK7251)
=> (SHK7704)
=>moc hezké tratě, volba při náběhu do areálu nemocnice, velmi povedená trať  (CHC7251)
=>Stavba tratí výborně využila pestrý prostor celé mapy. Líbilo se mi střídání kratších a delších běžeckých postupů, celá trať neustále nutila závodníky být ve střehu a přemýšlet, na několika místech se naskytly zajímavé volby postupů. V prostoru nemocnice vcelku obtížné umístění kontrol vedlo k častým chybám, což závod zpestřilo. Stavitel tratí odvedl z mého pohledu velmi dobrou práci.  (LPU7816)
=>Tratě trochu delší, ale za to se zásadními volbami postupu.  (SHK5801)

2) MAPA

Poznámky:
=>Přesná do posledního detailu.  (SRK8756)
=>nová kvalitní mapa  (SNA7105)
=>Pro většinu kategorii zbytečně velký formát mapy (hlavně pro děti), zvláště když jsou popisy na mapě.  (NPA5351)
=>K mapě není co dodat, seděla  (LPU8106)
=>Velmi dobrá.  (LPU5401)
=>Bez připomínek.  (SRK7373)
=>bez problémů  (SRK7251)
=>přesná, bez připomínek  (CHC7251)
=>Mapa bez problému, v mapníku, vše sedělo a odpovídalo realitě.  (LPU7816)
=>Bez připomínek.  (SHK5801)
=>(SJC6001)

3) PROSTOR ZÁVODU

Poznámky:
=>Využití atraktivních částí města = garáže, park a areál nemocnice.  (SRK8756)
=>nový kvalitní prostor pro sprint  (SNA7105)
=>Pěkný prostor pro závod.  (NPA5351)
=>Prostor závodu super, mám rád, když se nebeží jen mezi domy, ale najde se i nezastavený prostor do kterého se umístí kontroly.  (LPU8106)
=>Hodně velký. Myslím ale, že pro sprint v takto velkém prostoru bylo zbytečné některé tratě dát do lesíku, kde byly ostružiny a kopřivy...  (LPU5401)
=>Pro oblastní sprint zajímavý.  (SRK7373)
=>už jsem si myslela, že se v Ústí nedá najít místo, kde jsme ještě neběhali, a ejhle, ono to jde!  (SRK7251)
=>moc hezký, líbilo se mi využití i přilehlého údolí a areálu nemocnice s pouze dvěma vstupy, což ztížilo volbu postupu po rychlém začátku.  (CHC7251)
=>Zvolený prostor závodu měl různorodé součásti - vedle klasické městské zástavby se běželo v prostoru garáží, nemocnice, parku. Na městský sprint trochu netradiční různorodost druhů terénů závod jednoznačně zpestřila a prověřila běžecké i mapařské kvality jednotlivých závodníků.  (LPU7816)
=>Prostor závodu jednodušší vhodný pro oblastní závod.  (SHK5801)
=>(SJC6001)

4) SHROMAŽDIŠTĚ

Poznámky:
=>Výborně zvolené a zajištěné zázemí = shromaždiště i parkování.  (SRK8756)
=>celkem dobré, vzhledem k chladnému počasí by ale byla lepší nějaká tělocvična nebo chodba školy  (SNA7105)
=>Shromaždiště na jedničku, i parkování OK.  (NPA5351)
=>Dobrý  (LPU8106)
=>OK  (LPU5401)
=>pěkné, velké, vše po ruce (škoda, že byla taková zima, obzvlášť po ranním mokrém zážitku)  (SRK7251)
=>moc hezké  (CHC7251)
=>Bez problémů, vše potřebné bylo přítomno.  (LPU7816)
=>(SJC6001)

5) ORGANIZACE ZÁVODU

Poznámky:
=>Vše OK, bylo příjemné zazávodit si s reprezentanty a českou rankingovou špičkou.  (SRK8756)
=>Bez připomínek.  (NPA5351)
=>Dobrý, i když na schromaždišti se s výsledky trochu zasekli, na netu byly už večer.  (LPU8106)
=>Bez problémů.  (LPU5401)
=>Bez připomínek. Jen jsem nepochopila proč byly popisy jen na mapě.  (SRK7373)
=>Bez problémů  (SJC6001)
=>skvělé; moc pěkné vyhlašování, které hezky odsýpalo  (SRK7251)
=>bezproblémová, nadstandartní výsledková tabule v cíli  (CHC7251)
=>KUO poctivou přípravou a precizní a bezchybnou organizací opět potvrdil, že umí uspořádat velmi hezký závod, který byl důstojným oblastním mistrovstvím ve sprintu.  (LPU7816)